szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Matki, żony, kochanki (problemy z dziećmi, mężami i niemężami, teściowymi, pracą, plotki, rady, itp)
temat - Przepisy na Walentynki - chwila na uśmiech


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Napisano: Treść:
pinkie_i_ktoś
2006-02-02
Email
Znalazłam kilka fajnych przepisów, może się komuś przydadzą... PRZEPIS NA TORT DLA ZAKOCHANYCH Każdego roku jest dzień św. Walentego i zawsze przypada 14 lutego. Wszystkie czarownice się wtedy spotykają i tort dla zakochanych sporządzają. Do wielkiego kotła składniki wrzucają, następnie powoli i dokładnie je mieszają. Kilogram zaufania i odpowiedzialności, Bo one są podstawa prawdziwej miłości. Później dodają kilogram szacunku, zrozumienia i mieszankę w kotle doprowadzają do wrzenia. 10 łyżek cierpliwości i oddania dodają, a po godzinnym studzeniu do formy wlewają. Gdy masa tortu do pieczenia przygotowana, zostaje piętnastoma gramami szczerości posypana. Wiedźmy do pieca formę z masą wkładają i przez godzinę w 200 stopniach zostawiają. Po upieczeniu tortu, mieszanką go polewają, którą powoli i dokładnie sporządzają. Mieszają dwie łyżki szaleństwa i wolności, bo wtedy w żadnym związku nuda nie zagości. Na koniec, gdy już razem warstwy połączą, dla oryginalności jeszcze kilka składników dołączą. Szczyptę odwagi, uśmiechu, słodyczy I co tam każda czarownica sobie życzy. Następnie miłosny torcik w cukierni ląduje i na żarłocznych zakochanych oczekuje. Bo gdy zakochani tort ten spożywają To razem długie i szczęśliwe lata przezywają. Kinga Modzelewska kl. III b Gimnazjum TORT DLA ZAKOCHANYCH II -2 szklanki szczerości, -kostkę prawdomówności, -250 ml rozmowy, -40 ml wyrozumiałości, -0,5 l zaufania, -20 dag wierności, -5 łyżek czułości, -10 kropel namiętności, -2 łyżki wybaczenia, -0,5 szklanki szacunku, -5 ziarenek zgody, -2 tuziny pocałunków do ozdoby, -szczyptę szczęścia. Do dwóch szklanek szczerości wlać rozpuszczoną kostkę prawdomówności. Następnie kolejno dodaj 250 ml rozmowy, 40 ml wyrozumiałości i 0,5 l zaufania. Mieszając uczucia dosypać 20 dag wierności i 5 ziarenek czułości, które należy pokropić 10 kroplami namiętności. W razie potrzeby dosypać dwie łyżki wybaczenia. Do pięknej Miłości potrzebne jest 0,5 szklanki szacunku i 5 ziarenek zgody – posypane szczyptą szczęścia. Kiedy Miłość będzie jednolita i dobrze doprawiona- wlać do formy i wypiekać w temperaturze rozgrzanych serc. Udekorować 2 tuzinami pocałunków spożywać z ukochaną osoba do końca życia… Teresa Majchrowicz kl. III b Gim. TORT MIŁOSNY 20 dag czułości, 20 dag miłości, dwa jaja, cztery kolana, Ucierać do rana aż wyjdzie piana, odstawić na 9 miesięcy i kupić wózek dziecięcy!
pinkie_i_ktoś
2006-02-02
09:11:08
Email
Oj, przepraszam, że wyszło takie niesformatowane! Miało być ładnie ułożone!
Goga66
2006-02-03
12:46:33
Email
Fajne :) Tu się nie da nic sformatowanego chyba wrzucić :)) Ale przypomniałaś mi o Walentynkach i dam nowy wątek zaraz.
Basia 26
2006-02-04
12:15:57
Email
mam wujka walentego:) fajnie tak wysyłać walentynke do prawdziwego imiennika:) co roku mu wymyślam wierszyk pasujący do prezentu, ale tym razem coś z tych przepisów zgapię, bo obawiam się, przy walentynkach to będe już miała coś innego do roboty, a wcześniej jakoś weny mi brak;)
pinkie
2006-02-04
12:30:59
Email
mam jeszcze jeden dobry przepis, tylko może... może ktoś teściowej zrobi.... hahahaha : Przepis na tort z muchomora -3 dojrzałe, barwne kapelusze muchomora, -2 i 1/2 szklanki cukru pudru, -5 żółtek, -kostka masła, -cytryna -dwie łyżki rumu. Kapelusze skropić rumem. Utrzeć żółtka z dwiema szklankami cukru pudru i masłem. Dodać drobno posiekaną skórkę z cytryny. Przekładać kapelusze masą. Czerwony kropkowany wierzch tortu oblać lukrem zrobionym z reszty cukru pudru i soku cytrynowego. Jeść powoli. Czekać.
pinkie
2006-02-04
12:54:56
Email
No to jeszcze jeden, tylko ja zamiast whisky dodaje czerwone wino: PYSZNY PLACEK - 1 kostka masła. - 2 szklanki cukru. - 1 łyżeczka soli. - 4 jajka. - 1 szklanka suszonych owoców. - 1 szklanka orzechów. - Sok cytrynowy. - Proszek do pieczenia. - 3-4 szklanki dobrej whisky. Przed rozpoczęciem mieszania składników sprawdź, czy whisky jest dobrej jakości. Dobra. prawda? Przygotuj teraz dużą miskę, szklankę itp. utensylia kuchenne. Sprawdź, czy na pewno whisky jest taka jak trzeba. By być tego pewnym, nalej jedną szklankę i wypij tak szybko, jak to tylko możliwe. Powtórz operację. Przy użyciu miksera elektrycznego ubij kostkę masła na puszystą masę, dodaj łyżeszke sukru i ubjaj dalej. W międzyszasie zprawdź, czy wisky jest na pewno taka jak czeba. Najlepjej sklaneczke. Otfórz drugo butelkie jeżli czeba. Wszuś do mniski dwa jajki, obje szlanki z owosami i upijaj je mikserem. Sprawś jakoź wiski, żepy pootem gosie nie mufili, sze jest trujnoca. Wszuś do miszki szyską sól jaką masz w domu, czy so tam masz, szysko jedno so. F sumje fsale nie ma snaszenia so fszusisz! Fypij skok sytrynnmowy. Fymjeszaj fszysko z oszehamy i sukrem, fszystko jedno, i frzudź monki ile tam masz domu. Osmaruj piesyk maseem i wyklej siasto na plache piesyka, usaw ko na 350 stofni, saaaamknij zwiszki. Sprawś jakośś fiski sostanej ot pieszenia siasta i iś spaś.
Goga66
2006-02-04
13:12:42
Email
przepis na pewno wypróbuję :)) ale dopiero ja skończę karmić. Uwielbiam whisky :)))!!!!
ADA
2006-02-04
18:43:49
Email
Pinkie bardzo mi się podoba przepis na torcik z muchomorka.Może zrobię teściowej:-)Pozdrawiam
pinkie
2006-02-04
19:41:59
Email
Ada ;)hihihi tylko skad Ty teraz muchomora weźmiesz??? Musisz czekać do lata...
Izka
2006-02-04
20:29:22
Email
Ale się uśmiałamz tego tortu z muchomorami,w lecie trzeba muchomory zamrozić i na przyszłe Walentynki dla tesciowej zrobić :))
ADA
2006-02-05
12:26:13
Email
No popatrz nie pomyślałam.Cholera to tak długo muszę czekać:-(Do lata jeszcze troche czasu.Nie wiem jak wytrzymam:-)Całuchy
sylwia
2006-02-05
16:14:41
Email
Ada, czyzbyś była kolejną osobą, która należy do grona niesfornych synowych:))).?
ADA
2006-02-05
19:28:47
Email
Napisalabym trochę(dużo),ale jak tu zajrzy moja szwagierka to jestem skończona:-)Chyba,że się inaczej podpiszę.Hmm niegłupi pomysł...Ogólnie to jestem chyba niesforna i sforna?

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum