szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Matki, żony, kochanki (problemy z dziećmi, mężami i niemężami, teściowymi, pracą, plotki, rady, itp)
temat - Obalamy znaczenia przysłów


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Napisano: Treść:
sylwetka
2006-02-01
Email
,,Każdy jest kowalem własnego życia"-fałsz. Jesteśmy istotami stadnymi i żyjemy wśród innych, zatem na nasze decyzje mają zdecydowany wpływ osoby nam bliskie i te dalsze. Niezasadne jest zatem to przysłowie, prawda?
waleczne serce
2006-02-01
09:03:27
Email
nieprawda! każda nasza decyzja wpływa na życie bliskich choć nie w każdej chwili sobie z tego zdajemy sprawę. Druga sprawa to ci bliscy: fakt że rodziców, rodzeństwo i teściów nie wybieramy my, ale tych najbliższych - swoich partnerów i przyjaciół to jednak. Jeżeli chodzi o dzieci to w zdecydowanym stopniu zależy od nas kim się staną. narazie
Goga66
2006-02-01
09:13:10
Email
To i prawda, i fałsz. Nie mamy co prawda wpływu na przebieg niektórych zdarzeń - np. kogo spotkamy po drodze, kto umrze z naszych bliskich, co znajdziemy idąc ulicą itp. ale potem to my decydujemy, co z tymi faktami zrobimy i od nas zależy jak wykorzystamy daną okoliczność
sylwetka
2006-02-01
09:36:13
Email
Nie mam wpływu na własny los, kiedy to teściowa odmawia mi siedzenia z dzieckiem w sytuacji, kiedy chcę zmienić pracę. To ona blokuje mi kucie swego losu, bo nikt naa początek pracu nie zapewni mi pensji,która pozwoliłaby mi na wynajęcie opiekunki i godne życie. Zatem jak tu kuć swój los?
sylwetka
2006-02-01
09:38:54
Email
I jeszcze jedno przysłowie ,,Wolność Tomku w swoim domku" Sraty taty, mieszkając z teściami, oni oczekują od nas posłuszeństwa w najdrobniejszych sprawach a jak nie, to szantaż emocjonalny,płacz i jesteśmy najgorsi na świecie.
waleczne serce
2006-02-01
09:47:38
Email
Ad.1 teściowa kuje własny los odmawiając opieki, ty ukłułaś własny mając dziecko nie mając warunków (dzisiaj sytuacja wydaje się trudna, jutro będziesz najszczęśliwszą z mam) Ad.2 czy nie zauważyłaś że wolnoć tomku w swoim domku odnosi się w kierunku od teściów do ciebie (tak naprawdę nie masz domku a mieszkasz w domku teściów) pozdr.
Goga66
2006-02-01
10:16:32
Email
Sylwetka - jest żłobek (chociaż ja też bym nie chciała tego rozwiązania). Decyzja posiadania dziecka już też zmieniła Twój los. To Ty zadecydowałaś o daniu mu życia :) A teściowa wykuwa swój los i chce troche swobody, swoje już wychowała :)
Goga66
2006-02-01
10:18:49
Email
Wyszłaś za mąż za faceta, który nie zarobił na dom, podjęłaś prace taką a nie inną, weszłaś do tej a nie innej rodziny - to Twój wybór!!! A reszta konsekwencje tego wyboru. Jedno, na co nie mamy wpływu, to rodzina, w której się rodzimy i miejsce, gdzie sie rodzimy oraz nasz potencjał intelektualny, chociaż też trochę możemy go poprawiać

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum