szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Matki, żony, kochanki (problemy z dziećmi, mężami i niemężami, teściowymi, pracą, plotki, rady, itp)
temat - Święta,święta...


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Napisano: Treść:
Izka
2005-12-22
Email
Hej dziewczyny i chłopaki. Jak tam Wasze przygotowania do Świąt? Mój starszak zdąrzył już przewrócić choinkę i zjeść czekodalowe szyszki które były w jego zasięgu(choinka stoi od wczoraj),a maluszek jest zafascynowany światełkami! W tym roku na wigilę wybieram sie do rodziców więc narazie nic nie szykuje dopiero w drugi dzień Świąt chrzcimy Bartusia i będzie troche roboty!A tak w ogóle to z okazji tych najpiękniejszych Świąt życze Wam wiele radości z Waszych dzieciaczków, dużo zdrówka i wiele spokoju w serduszkach!!!
Goga66
2005-12-23
10:44:39
Email
Ja robię Wigilię u siebie, żeby nie jeździć po mamach z maluszką :) Cały tydzień sprzątam, bo Zuzia nie zawsze daje mi czas na roboty domowe ale już finiszuję :) Wigilię zarządziłam składkową. Ja robię ciepłe dania i sałatki, inne przystawki - siostra męża i moja mama. Moja mama też robi mój ulubiony tort makowy - mniam :)))) Teściowa jest zwolniona z robienia czegokolwiek, bo nie ma talentu ;) Choinka stoi jeszcze nieubrana ale dziś wyciągamy i przystrajamy stół i przy okazji drzwko :) Jutro tylko gotowanie. Miłej Wigilii
MoNiSiA
2005-12-23
14:50:32
Email
Dla mnie to będą chyba najgorsze święta jakie mogą być. Rodzina nas nie zaprosiła na Wigilię... Poprostu serce mi się kraje... Brak słów! I jeszcze Wigilia jest u mojego i Julci chrzestnego (ten sam chrzestny)! Jeszcze ten człowiek wie, że nie żyjemy w zgodzie z rodziną mojego taty, więc tym bardziej mnie dziwi jego zachowanie! ;((((( Wszystkich zaprosił, nas nie! Zastanawia mnie dlaczego!? Żyliśmy w zgodzie! Odwiedzaliśmy się i w ogóle była sympatyczna atmosfera ;(((( Ehhh...dziewczyny ostatnio wszystko mi się wali ;((((((((((( Jeszcze ten idiota (czyt. tata Julki) wypiął się na nią i nic nie pomaga finansowo! Mojemu tacie zniżą stawkę godzinną w pracy w Niemczech, nie wiem jak teraz damy radę... Jeszcze liczyłam na jakieś pieniądze z opieki, ale nic mi się nie należy! A o alimenty nie podam tego idiotę, bo nie zgodzę się, żeby on miał do niej jakieś prawa i żeby ją widywał :( Poprostu jestem załamana! Nie wiem dlaczego tak się dzieje ;(((( Na nic nie mam ochoty! A Święta będą okropne dla nas :(
Izka
2005-12-23
18:06:56
Email
Monisiu to bardzo smutne co napisałaś.Ąż nie wiem co ci odpowiedzieć.Może pocieszy Cię fakt że będziemy o Was myśleć! A co do alimentów to chyba ojciec Twojej niuni przez to że bedzie płacił alimenty nie zyska jakiś praw, nie znam sie na prawie rodzinnym. ale płacenie alimentów nie daje automatycznie praw do dziecka. Pozdrawiam serdecznie!Miej nadzieje ze wszystko sie ułoży!
MoNiSiA
2005-12-23
18:43:29
Email
Izuś dziękuję, masz rację - będziemy myśleć pozytywnie. Wierzę, że wszystko się jakoś nam ułoży. A co do alimentów, to musiałabym się bliżej zapoznać z prawem rodzinnym, tyle, że nie bardzo wiem gdzie uderzyć :( Może ktoś tu z obecnych wie? Dziękuję za wszystko :*** Pozdrawiam cieplutko :***
sylwia
2005-12-23
22:46:24
Email
Trzymaj sie , Monisiu!!!!
Doti
2005-12-24
09:50:26
Email
Monisia!!! Trzymaj się !!! Podaj tego durnia o alimenty.
Goga66
2005-12-24
11:36:11
Email
Monisiu - to będą piękne Święta! Pierwsze Święta z Twoją córeczką. Nawet gdybyście tylko były we dwie w ten dzień, to i tak byłyby to Wasze prawdziwie rodzinne chwile. Jej pierwsza Gwiazdka a Ty jesteś dla niej najbliższą, najukochańszą osobą. A tego dupka pozwij. Trzeba by skontaktować się z jakimś prawnikiem od spraw rodzinnych. Czasem przy kościołach są darmowi. Wesołych Świąt. Trzymajcie się ciepluchno
Michalina
2005-12-27
12:42:46
Email
Monisia - mam jedak nadzieję, że te Święta nie były bardzo smutne dla Ciebie i nie siedziałyście same z córeczką w domu. Zastanawiam się jeszcze czy chrzestny zostawia jedno puste nakrycie na stole. Jezelio tak to chyba tylko ze względu na tradycję. Co do alimentów - pozwij ojca swojej córeczki. Łożenie na dziecko nie daje mu praw o decydowaniu w sprawach dziecka. Po prostu każdy facet, który jest ojcem musi finansowo wspomagać swoje dziecko do ukonczenia przez nie pełnoletności lub dłużej gdy dziecko się uczy, bez względu na to czy ma ograniczone prawa rodzicielskie czy nie, czy ma inną rodzinę, czy nie, czy ma ochotę odwiedzać dziecko czy nie. Płacić musi - taki jest jego obowiązek a Twoje prawo odbierać te pieniądze przecież nie dla siebie ale dla dzieka. Udaj się do MOPS-u lub urzedu miejskiego i zapytaj o prawnika udzielajacego porad za darmo (finansowany przez urząd), który powie co masz robić i pomoże napisać pozew o alimenty. Powodzenia i głowa do góry.

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum