szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Matki, żony, kochanki (problemy z dziećmi, mężami i niemężami, teściowymi, pracą, plotki, rady, itp)
temat - kodeks pracy


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Napisano: Treść:
kyja
2005-10-16
Email
Mam pytanie do wszystkich mamusiek:czy któraś z Was wie, co kodeks pracy mówi o pracy matki małego dziecka w równoważnym systemie pracy?Chodzi mi o to czy isnieje zapis, mówiący o tym,że matka małego dziecka w równoważnym systemie pracy nie może pracować na zmiany.Miałam kiedyś wydrukowany kp, ale chyba go wyrzuciłam, a w necie nie znalazłam tak szczegółowych informacji.Będę wdzięczna za informację.
Michalina
2005-10-17
14:39:39
Email
Kyja - znalazłam coś takiego: "Art. 148 [Ochrona szczególna] W systemach i rozkładach czasu pracy, o których mowa w art. 135- 138, 143 i 144, czas pracy: (...) 3) pracowników opiekujących się dzieckiem do ukończenia przez nie 4 roku życia, bez ich zgody - nie może przekraczać 8 godzin. Pracownik zachowuje prawo do wynagrodzenia za czas nieprzepracowany w związku ze zmniejszeniem z tego powodu wymiaru jego czasu pracy." "Art. 178 [Zakaz zatrudniania w godzinach nadliczbowych i w porze nocnej] (...)§ 2. Pracownika opiekującego się dzieckiem do ukończenia przez nie 4 roku życia nie wolno bez jego zgody zatrudniać w godzinach nadliczbowych, w porze nocnej, w systemie czasu pracy, o którym mowa w art. 139 (przerywany czas pracy), jak również delegować poza stałe miejsce pracy." Pozdrawiam
kyja
2005-10-17
16:38:38
Email
dzięki Michalinko.Sprawdziłam ten par.139-niestety, nie dotyczy on równoważnego systemu czasu pracy.Chyba nie ma takiego zapisu, a szkoda:-((
Michalina
2005-10-17
22:38:23
Email
Kyja, znalazłam jeszcze cos takiego: "Wprowadzając system równoważnego czasu pracy pracodawca musi pamiętać, że nie każdy pracownik może być objęty takim systemem. Przepisy nie dopuszczają możliwości pracy powyżej 8 godzin na dobę pracowników zatrudnionych na stanowiskach pracy, na których występują przekroczenia najwyższych dopuszczalnych stężeń i natężeń czynników szkodliwych dla zdrowia, pracownic w ciąży oraz pracownic i pracowników opiekujących się dzieckiem do 4 lat, bez ich zgody. ". A to znalazłam w http://www.solidarnosc-swietokrzyska.pl/tygArchiw/Nr%20537/Systemy%20czasu%20pracy%20537.htm Pozdrawiam

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum