szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Ciąża (zdrowie i samopoczucie w ciąży, przebieg ciąży, wątpliwości, szpitale itp.)
temat - Maliny w ciąży


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Napisano: Treść:
polishgirl
2005-09-08
Email
Dziewczyny, poradżcie jak to jest z malinami. Znalazłam w archiwum, że Jagoda nie poleca malin przy przeziębieniach ponieważ zawieraja małe ilości aspiryny , która szkodzi dziecku. Ja przed chwila kupiłam sobie piękne maliny , tak miałam na nie ochote (nie jestem chora) i przypomniałam sobie właśnie o tym , że ponoc nie wolno. Czy to prawda, czy faktycznie może to zaszkodzic mojemu dziecku????
Julia
2005-09-08
20:13:40
Email
Jak zjesz trochę tych malin, to na pewno nic się nie stanie. Ja jadłam maliny, jak byłam w 7- 8 miesiącu ciąży i nic się nie stało. Maliny ponoć mogą wywołać jakieś szkodliwe efekty uboczne, ale podobno trzeba by je było jeść codziennie w dużych ilościach. Jak raz sobie pofolgujesz, na pewno nic się nie stanie. Smacznego! :o)
Jagoda
2005-09-08
22:21:20
Email
Wydaje mi się, że dokładnie tam opisałam, o co chodzi z aspiryną i malinami :). Jedz, na zdrowie! :)))
Aniś
2005-09-12
10:02:51
Email
hej a czy jak sie [pije] sok z malin to też szkodzi bo ja wypijam kilka szklanek dziennie a niewiedziałam że malina zawiera aspirynę
Muminka
2005-09-12
15:23:18
Email
to co wiem to chodzi o napar z LISCI malin a tak maliny są nieszkodliwe bo liście podobno moga wywołac skórcze macicy .ja przy przeziebieniu w 14 tyg piłam maliny mrożone taki kompot a teraz jestem w 32 tyg i też sobie kupuje malinki i podjadam
punta
2005-09-13
21:48:15
Email
O jej, a ja piłam herbatki malinowe przez całą ciążę z liści i poród odbył się w dniu terminu (hi hi).
koleżanka
2005-09-14
21:18:28
Email
no to dobrze bo jesli masz problem to może ci to wywołac skórcz a jeśli nie to rodzisz w terminie mimo stosowania róznych metod.
Anka74
2005-11-08
16:39:00
Email
Jaka aspiryna, pierwszy raz slysze, za dwa tygodnie mam termin, a tego lata zjadłam tyle malin , że przez cale swoje życie tyle nie zjadlam....prosto z krzaczka, przerobione na soczki i przegotowane dodając do budymiu śmietankowego, nawet dziś miałam zamiar zjesć słoiczek????
asica
2010-04-13
20:49:03
Email
Z malinami jest tak, że to napar z lisci malin jest niebezpieczny, bo wywołuje skurcze, ale nie same owoce. Na nich oparty jest skład nie jednego preparatu dla ciężarnych, np. Prenalen ma w sobie duzo malin a jest zalecany przez instytut matki i dziecka.
melisa
2010-10-28
20:11:34
Email
prócz dużej wartości odżywczej, owoce malin mają także właściwości dietetyczne i zdrowotne. Sam owoc maliny bogaty jest w duże ilości kwasów organicznych ( cytrynowego, jabłkowego, askorbinowego, salicylowego) związki śluzowe, pektyny, sole mineralne (najważniejsze to związki żelaza i miedzi) witaminy: C,A,B 2,PP. Owoce malin są znanym środkiem napotnym, używanym w czasie przeziębień ,angin, infekcji bakteryjnych i wirusowych przebiegających z gorączką. Medycyna ludowa poleca maliny jako lek w leczeniu niedokrwistości, co może być uzasadnione zawartością mikroelementów, związków żelaza i miedzi. Liście malin dzięki zawartości garbników mają działanie ściągające i przeciwzapalne. Niszczą bakterie i mogą być używane jako lek przeciwbiegunkowy oraz lek w przebiegu nieżytów żołądka i jelit. Znoszą także bolesne skurcze mięśni gładkich w jelitach, macicy oraz w ścianach naczyń krwionośnych. Doskonałym napojem dla kobiet w ciąży jest napar z liści maliny - stosuje się go od wieków w Afryce, Ameryce i Azji. Wiadomo bowiem , że liście maliny mają wpływ na wzmocnienie mięśni macicy ; regularne picie naparu pomaga zatem znieść wysiłek związany z porodem.Napar z liści malin działa na szyjkę macicy, uelastycznia, sprzyja skracaniu i rozwieraniu. Liście maliny podnoszą też jakość i ilość naturalnego pokarmu matki. Już w drugim trymestrze ciąży powinno się pić napar z liści maliny raz dziennie, w trzecim trymestrze częściej - jeden, dwa razy dziennie. jednak stosowanie ziół proponuje omówić z lekarzem.

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum