szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Ciąża (zdrowie i samopoczucie w ciąży, przebieg ciąży, wątpliwości, szpitale itp.)
temat - zmniejszenie dawek Fenoterolu w 30 tygodniu


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Napisano: Treść:
Muminka
2005-09-01
Email
Po ostatniej wizycie DR zmniejszył mi tabletki Fenoterolu z 4 calych na 4 polowki czyli wychodzi 2 tabletki na dobe.Szyjke mam twarda ale jest tam pekniecie ktore trzyma a korygowanie dawki zaczelo sie gdy mialam kolatanie serca i zawroty glowy ranne. Troche sie martwie czy oby mi sie skorcze nie nasila bo to dopiero 30/31 tydzień . jakie wy macie doświadczenie w odstawiwniu fenoterolu czy też schodziłyście na połówkach czy po 37 tyg od razy odstawiłyściee ale co lekarz to pewnie inaczej prowadzi co??? poradzcie coś te dziewczyny co brały Fenoterol
justyna
2005-09-01
15:49:33
Email
witaj! ja brałam fenoterol oczywiście z isoptinem od 22t.c.8 na dobę i okropnie się wtedy czułam serce waliło jak oszalałe, ale po tm leku to normaln.i miałam już tak brać to 37 tyg., ale od 30 odstawiłam.jestem teraz już w 37 i nic się nie dzieje, szyjka się skróciła, wyczuwam skurcze maciy i o niebo lepiej się czuję bez tego paskudztwa.oczywiście każdy organizm inaczej reaguje, wię najlepiej porozmawiaj z lekarzem.pozdrawiam
justyna
2005-09-01
15:51:57
Email
a zapomniałam dodać,że ostatni tydzień kiedy byłam na fenoterolu to brałam tylko 4 na dobę a później odstawiłam całkowicie.
renya
2005-09-01
21:57:15
Email
cześć! ja akurat bardzo dobrze tolerowałam fenoterol (nie musiałam łykać isoptinu). dawki leku wahały sie - od 6x1 do 3x1/2 i tak do 36 tygodnia. "umówiliśmy" się tylko z doktorkiem, że w razie pogorszenia samopoczucia czy nasilenia skurczy natychmiast wracam do poprzedniej (większej) ilości. moja rada - obserwuj siebie, zwróć uwage na reakcje organizmu na zmniejszenie dawki leku. w razie czego oczywiście natychmiast kontaktuj się z lekarzem. a w ogóle to życze wam spokojnej końcówki ciąży,a potem terminowego, ale szybciutkiego porodu ;))) pozdrawiam
Muminka
2005-09-02
19:17:05
Email
dzieki dziewczyny za odpowiedzi ja juz biorę 4 razy po pół ale dziś musiałam wziąść dodatkową połówke bo mi sie częsciej napinał brzuszek po południu i mnie to wystraszyło ale GIN powiedzial że jak by częsciej sie napinał to mam brać cała tableteke może sie jakoś odzwyczje pomalutku
Agata
2005-09-02
21:48:25
Email
Muminka ja brałam od 20 t.c. - 8 razy na dobe po jednej tabletce (tylko, że ja nie mogłam brać Isoptinu i brałam Metocard)i tak do końca - czyli do 36 t.c. - bo dzień po odstawiniu fenoterolu urodziłam córcię. gdzieś ok. 30 tyg.spróbowłam za zgodą gin zmniejszyc do 6 tabletek na dobę - ale niestety nie wyszło mi to na dobre i szybko musiałam wrócic do 8 tabletek.
kaszu27
2005-09-05
23:12:57
Email
Ja jestem obecnie w 37 tygodniu ciąży i biorę fenoterol 4 razy na dobę po pół tabletki oraz rano i wieczorem Relanium.
Muminka
2005-09-06
08:39:41
Email
no to u ciebie juz bezpiecznie bo 37 tydzien pewnie juz bedzie ci odstawiony. ja mam 31 tydzień i biorę 4 razy dziennie pół tabletki i 3 dziennuie no-spy a do fenoterolu do każdej połówki biorę isoptin 40 mg.

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum