szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Ciąża (zdrowie i samopoczucie w ciąży, przebieg ciąży, wątpliwości, szpitale itp.)
temat - cesarskie cięcie a druga ciąża


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Napisano: Treść:
wika
2005-08-29
Email
Cześć dziewczyny? zwracam się do Was z takim problemem. 2 lata temu urodziłam synka, poród nastąpił przez cesarskie cięcie ze wzgledu na słabnące tętno maluszka po skurczach (nie był owinięty pępowiną). Nie chcę mieć jedynaka ani też czekać zbyt długo z decyzją o 2 dziecku. dlatego postanowiliśmy z mężem już zacząć starać się o dziecko. jednak jestem pełna obaw, czy nie jest to za wcześnie na drugą ciążę i jaki bedzie poród, naturalny czy też przez cesarskie cięcie. dodam ze sama nie wiem jaki poród miałabym wybrać. Jeśli któraś z Was była w podobnej sytuacji napiszcie, doradzćie. z góry dziękuje i pozdrawiam.
Michalina
2005-08-29
15:50:50
Email
Z tego co mi wiadomo, optymalny i bezpieczny czas od porodu przez cc do kolejnej ciąży to 18 miesięcy. Możecie więc śmiało starać się o kolejnego Dzidziusia. Pozdrawiam
Nikoleczka
2005-08-30
08:00:04
Email
Kochana Wiki.Ja również miałam cesarkę i dowiadywałam się juakto będzie zemną przy następnej ciąży.Lekarz powiedział ze znów bede musiała miec cesarkę,ze juz naturalnie nie mogęrodzic bo skora na brzuchu jest juz osłabiona i pod wpływem parcia mogłaby pęknąć. Chiałabym urodzić normalnie :(((
Michalina
2005-08-30
11:03:28
Email
Nikoleczka, ja również rodziłam przez cc i dowiedziałam się, ze przy cięciu poprzecznym (mała blizna w dole brzucha) drugi poród może być naturalny. Dopiero po 2 cc zaleca się rozwiazanie trzeciej ciązy również za pomocą cc. Pozdrawiam
wika
2005-08-30
11:15:20
Email
dzięki dziewczyny!!! ja właśnie mam cięcie poprzeczne(tzw uśmiech), ostatnio dowiedziałam się ze moja koleżanka też pierwsze miała przez cc natomiast 2 siłami natury. Cociaż sama wolałabym chyba cc, przynajmniej wiem jak to jest, a podód naturalny- to jednak pierwszy raz. pozdrawiam.

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum