szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Ciąża (zdrowie i samopoczucie w ciąży, przebieg ciąży, wątpliwości, szpitale itp.)
temat - Co z tymi lekarzami????


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Napisano: Treść:
polishgirl
2005-08-27
Email
Czesc Dziewczyny. Ale sie dzisiaj zdenerwowałam. Poszłam do lekarza ogólnego, ponieważ wczoraj w nocy, tak dusił mnie kaszel, że prawie całą noc nie mogłam spać. Prawdopodonie to alergiczny, bo tak kilka razy do roku mam napady suchego ,duszącego kaszlu. Powiedziałam lekarce, że jestem w 12 tyg. ciązy. No i Pani "doktor" przypisała mi antybiotyk Bioparox i tymianek i podbiał- pastylki do gardła. W aptece przeczytałam ulotkę bioparoxu, okazało się, ze w ciązy tylko w koniecznych przypadkach, więc pomyślałam że skoro to antybiotyk , a ja mam alergię to nie będę go kupować przynajmniej narazie, tymbardziej że cena też nie była niska, a ostatnio na lekarstwa i witaminy wydałam kupe pieniedzy. Kupiłam tylko ten Tymianek i podbiał. Wróciłam do domu, czytam ulotkę , a tam jest napisane, że podczas ciązy i karmienia piersia NIE STOSOWAĆ. No i jak tu wierzyć lekarzom. Dwa razy sie jej pytałam czy napewno moge te lekarstwa stosować w ciązy.
Agata
2005-08-27
16:30:07
Email
Ja też brałam Bioparox w ciąży i wszystko jest O.K. Mozesz go stosowac w ciąży - ponieważ należy do kategorii A - czyli lelu bezpiecznego w ciąży.
Wrzuć w wyszukiwarkę to hasło to znajdziesz wiele postów na ten temat
Bioparox można stosować w ciąży i podczas karmienia piersią. W ulotkach jest tak napisane bo firmy farmaceuyczne w taki spsoób zabezpieczają swoje interesy na wszelki wypadek.
także nie przejmuj się, bo Bioparox napewno nie zaszkodzi Twojemu maleństwu - a pomoże Tobie.
Pozdrawiam
justyna
2005-08-27
22:38:22
Email
szczerze ci współczuję.ja już drugi raz w ciąży mam zapalenie oskrzeli, krtani i tchawicy jednocześnie :), najprawdopodobniej to również na tle alergicznym, biorę flonidan i bioparox, bo szczególnie ten ostatni pomaga i naprawdę można stosować bez obaw o dzidzię.no a na ulotkach tak piszą bo muszą, ponieważ jak zapewne wiesz w ciąży w ogóle wszystkie leki należy stosować ostrożnie. mnie też okropnie męczy kaszel i mam duszności, jestem już w 36 t.c. i to jest naprawdę bardzo uciążliwe ale bioparox daje efekty. dla pewności konsultowałam chyba u pięciu lekarzy :).
emka
2005-08-28
01:01:06
Email
Z ziołami generalnie trzeba w ciąży uważać.
A lekarka - tragedia! Ja już się przyzwyczaiłam i zawsze lekarzy sprawdzam, ale jest to frustrujące :(
Eryka
2005-08-28
15:55:21
Email
Co do Bioparoxu też go stosowałam, natmiast o tych innych wymienionych przez Ciebie lekach nic nie wiem:)
Eryka
2005-08-28
15:56:30
Email
Ja też zażywałam Bioparox w ciaży. Co do innych wymienionych przez Ciebie leków niestety nic nie wiem:(
Basia 26
2005-12-28
10:40:20
Email
polish girl, teraz to już chyba wiesz tak jak i ja, że na kazdym leku, który można w ciaży stosowac pisze "w razie najwyższej konieczności" :) ja też na początku panikowałam :)

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum