szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Ciąża (zdrowie i samopoczucie w ciąży, przebieg ciąży, wątpliwości, szpitale itp.)
temat - tuż przed porodem...


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Napisano: Treść:
klaudia
2005-08-26
Email
Mam do was wielką prośbę,jeżeli byłybyście takie miłe i napisały mi co tak naprawdę czuje się tuz przed porodem.Chciałabym wiedzieć tak od was jekie są te pierwsze symptomy pordu.Z gory dziekuje
Agata
2005-08-26
17:50:02
Email
Różnie to bywa Kaludio. U mnie to były poprostu skurcze, które nie mijały a wręcz się nasilały i oczywiście uchodził mi czop śluzowy na 2-3 dni przed porodem.
kyja
2005-08-27
15:21:03
Email
u mnie pierwszym objawem akcji porodowej było pęknięcie pęcherza płodowego-z tym,że w ten sposób zaczyna się poród w 10% wszystkich porodów. Potem poczułam słabe skurcze-podobne do bólu miesiączkowego, które , po podaniu oksytocyny-już na porodówce, znacznie zwiększyły swoją częstotliwość i intesywność, a potem to juz poszło;-). Parę godzin przed pęknięciem pęcherza-pękł o północy,miałam potrzebę skorzystania z toalety-pewnie organizm juz 'oczyszczał' się przed porodem :-)Myślę,że najpewniejszym objawem jest odejście czopa śłuzowego,towarzyszące mu skurcze, sączenie się wód płodowych.Hmm, nie wiem co jeszcze;-)?pewnie w miesięcznikach dla mam są dokładne opisy zwiastunów porodu, nie martw się-na pewno będziesz czuła,że to już to;-)Pozdrawiam! p.s.Moja ciotka miała skurcze-była przekonana,że to niestrawność;-)jak juz nie wytrzymywała z bólu, pojechała do swojej lekarki,a ta ją szybko skierowała na porodówkę;-))moja ciotka jest mega-hipochondryczką:-)
justyna
2005-08-27
22:45:56
Email
to naprawdę bardzo indywidualna sprawa. moja kuzynka nie miała żadnych objawów zbliżającego się porodu, z wyjątkiem lekkiego bólu podbrzusza, żadnego skurczu, odejścia wód, więc zupełnie spokojna w dzień wyznaczonego terminu pojechała na badania kontrolne do swojego szpitala, wyobraż sobie jakie było jej zdziwienie kiedy lekarz powiedział do położnej żeby przygotowała pacjentkę do porodu, po czym oznajmił jej że ma rozwarcie na 5 palców :)!dwie godziny później tuliła już jaśka:).
Nikoleczka
2005-08-29
05:26:04
Email
Ja na początku dostałam skurczy i gwarantuje Tobie ze po chwili poznasz czy to porodowe czy nie bo w ciąży sie takich nie ma.Na dole brzucha cię boli(choć nie zawsze)z tyłu krzyż no i wogle czujesz to :))

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum