szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Ciąża (zdrowie i samopoczucie w ciąży, przebieg ciąży, wątpliwości, szpitale itp.)
temat - Wazne pytanie do wszystkich


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Napisano: Treść:
polishgirl
2005-08-25
Email
Drogie dziwczyny, poradźcie proszę bo sama juz zgłupiałam. Byłam wczoraj u ginekologa prywatnie , wspaniały lekarz, dr nauk med. miły delikatny, sprzęt profesjonalny, no ale nie o to chodzi (cena za wizyte mnie zabiała). Kazał mi zrobić badania morfologie, grupe krwi, glukoza, mocz, OWA. Napisał to na takiej kartce "Zlecone badania", nie wydaje mi sie ze to jest skierowanie, moge wiec zrobic te badania w tej przychodni, ale odpłatnie wychodzi około 36 zł. Pomyślałam że zaoszczedzę i zrobie sobie w szpitalu, poszłam więc dzisiaj do lekarza ogólnego, żeby wypisał mi skierowanie, no i tu jest problem, bo lekarka powiedziała , że oni nie wypisują skierowań na badania dla kobiet w ciązy, cos tłumaczyła , ale nie bardzo ja zrozumiałam. Więc , gdzie ja moge zrobić te badania, czy mój lekarz powinien mi wystawić skierowanie, gdybym chciała je zrobić nieodpłatnie w szpitalu?? Czy mogę iść z tymi "Zleconymi badaniami" i to wystarczy (jest jego podpis i pieczątka). Dziewczyny a wy jak robiłyście te badania, jeżeli chodziłyście lub chodzicie prywatnie do lekarza. Wiem że tych badań w ciązy robi się kilka więc czy za każdym razem będę musiała za nie płacić, skoro i tak płacę dużą kasę lekarzowi??? Proszę o odpowiedź.
monia 25
2005-08-25
14:32:28
Email
ja też chodzę do prywatnego lekarza, i niestety za każde badania bulę kasę, ale mój lekarz jest o tyle w porządku żę obniża mi zawsze koszt wizyty o zapłacone badania.pozdrawiam
justyna
2005-08-25
16:59:06
Email
cześć!niestety tak jest, kiedy się chodzi do lekarza prywatnie.ale ja wolałam płacić i mieć pewność, spotkałam dziewczyny, które chodziły do lekarzy na ubezpieczenie i byłam trochę zaniepokojona jak mało badań miały robionych w czasie ciąży.po prostu ci lekarze nie bardzo chcą wypisywać skierowania, zresztą pewnie też są ograniczeni jakimiś głupimi limitami przez nfz. ja trafiłam na "ludzkiego" lekarza, dla kobiet w ciąży zniżki za wizytę, a także za wizytę płaciłam mniej kiedy musiałam robić dodatkowe badania,iść do specjalisty, czy kupić drogie leki. pozdrowienia
Hanka
2005-08-25
19:57:52
Email
Hej dziewczyny! Ja jestem w 9 m-c i tez chodze prywatnie! Ale ja mam bardzo fajnego lekarza rodzinnego ktory bezproblemu przepisuje mi prawie wszystkie badania :))ale w innej sytuacji niestety tez bym musiala za wszystkie placic :( Pozdrawiam
Eryka
2005-08-25
21:16:22
Email
Ja też jak już wspomniałam przy okazji innego tematu chodzę prywatnie do lekarza. Moja gin powiedziała, że jak chcę to może mi dać skierowanie na badania do przychodni przy szpitalu, w której pracuje nieprywatnie. W innym wypadku niestety trzeba płacić. Są badania takie jak morfologia czy mocz na które może Cię skierować lekarz pierwszego kontaktu. Inne, takie jak Wasserman, HBs może zlecić tylko ginekolog (tak mi przynajmniej powiedziano w mojej przychodni). Ja na Twoim miejscu zapytałabym gina czy dałby mi skierowanie na bezpłatne badania. Nie sądzę, żeby robił jakieś problemy. Pozdrawiam serdecznie:)
Agata
2005-08-25
21:29:49
Email
Ja całą ciążę chodziłam prywatnie i wszytskie badania też musiałam robić prywatnie. Tłumaczą to tak - że skoro stać cię na prywatną wizyte to i stać cię na prywatne badania - bynajmniej ja coś takiego usłyszałam od pielęgniarki srodowiskowej, która przychodziła mi w ciąży robić zastrzyki (też odpłatnie)...ale na szczęście potem skontaktowałam się z moją położną i ta przychodziła robić mi te zastzryki bezpłatnie, poprostu ot tak....z dobrego serca.
Joasia
2005-08-30
21:33:12
Email
Ja też całą ciązę chodzę do mojej giny prywatnie i robię też badania odpłatnie. Aby zrobić je na ubezpieczenie musiałabym dodatkowo chodzić do lekarza ginekologa w przychodni wiec to nie ma sensu aby chodzila do dwóch lekarzy tylko po to abym mogła zrobic badania na ubezpieczenie. Sytuacja taka abym chodziła tylko do lekarza w przychodni odpada z oczywistych względów (ograniczona liczbna badań a przede wszytkim usg, na ktore dostaje sie tylko skierowanie w polowie i pod koniec ciąży a nie tak jak prywatnie przy każdej wizycie). Niestety moja gina nie obniża mi kwoty za wizytę o koszty badań, tak jak niektórym z Was. Jak na początku ciązy podawała mi progesteron w zastrzyku to dokliczała sobie do kwoty za wizytę 20 zł za jego podanie. (na marginesie 1 ampulka w aptece kosztuje tylko 1 zł) :))
polishgirl
2005-08-31
09:50:03
Email
Dziewczyny dziękuje Wam za odpowiedzi, bardzo mi pomogłyście, bo ja właśnie kombinowałam co tu zrobić,żeby dostać badania na ubezpieczenie.Byłam u dwóch lekarek ogólnych i niestety, nie dały mi. Też pomyślałam sobie w pewnym momencie , że będę chodzić dodatkowo do lekarza z przychodni, ale odpadło , bo po pierwsze szkoda czasu, tyle sie tam czeka w kolejkach, a po drugie wyniki badań są dostarczane ze szpitala bezpośrednio do jego gabinetu. Poszłam więc przedwczoraj zrobić badania prywatnie, zapłaciłam 46 zł i okazało sie że w ty labolatorium OWA kosztuje 6 zł, a w laboratorium , które jest w przychodni w której przyjmuje mój lekarz kosztuje 20 zł. Niezła różnica prawda?? pozdrawiam was i dziękuje za odpowiedzi

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum