szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Ciąża (zdrowie i samopoczucie w ciąży, przebieg ciąży, wątpliwości, szpitale itp.)
temat - niepokojąca morfologia


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Napisano: Treść:
ania 27
2005-08-19
Email
Jestem w 19 tc. Nepokoi mnie że mam tak małą ilość hematokrytu (33.8%).Jst to sporo poniżej normy. Pzostałe sa bliższe normy ale też poza nią - HGB 11.6 g/dl , a RBC 3.83 M/ul. Do ginekologa mam termin dopiero za trzy tygodnie. Czy mam udać sie wcześniej na konsultację , czy może w ciąży dopuszczalne sa te wyniki. Szczególnie chodzi mi o ten hematokryt?
Dorka
2005-08-19
14:25:19
Email
Witam :) Ja tam ekspertem nie jestem (o czym świadczy moje pytanie o glukozę), ale na stronie http://www.maluchy.pl/tabele/?nr=ciezarne widnieje, że niestety ilość Twoich czerwonych krwinek jest za niska nawet jak na ciążę - świadczy to o niedokrwistości. Pewnie lekarz przepisze ci żelazo. Ja mam wynik 12.0 czyli dolną granicę. I prawie mi kazał jeść żelazo, tylko upewnił się czy zażywam prenatal i stwierdził, że w takim razie na razie nie muszę. Co ciekawe na wynikach z mojego laboratorium norma jest od 11 - 16,5. Ja mam zamiar zastosować dietkę marchwiowo-buraczaną i pewnie pomoże plus duzo zielonego :):) RBC masz w normie, hematokryt faktycznie poniżej, ale myślę, że wystarczy telefon lub wcześniejsza wizyta (o ile jest mozliwa) i skończy się na dodatkowym żelazie. pozdrawiam serdecznie

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum