szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Ciąża (zdrowie i samopoczucie w ciąży, przebieg ciąży, wątpliwości, szpitale itp.)
temat - jakie ryby można jeść w ciąży?


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Napisano: Treść:
polishgirl
2005-08-18
Email
Dziewczyny powiedzcie czy mogę jeść w ciąży wszystkie ryby?? Wyczytałam gdzieś że makrela jest niewskazana, a co z łososiem wędzonym?. Mam na niego ochote. A rybki w puszce?
renya
2005-08-19
09:55:44
Email
Nie wiem czy zadowoli Cie moja odpowiedź, ale ja w ciąży jadłam WSZYSTKO na co tylko miałam ochotę (oczywiście w rozsądnych ilościach) - lekarz mi na to "pozwolił", śmiejąc się, że gorzej bym się czuła gdybym nie mogła zaspokoić jakiejś ochotki. W mojej diecie były więc zarówno zdrowiutkie brokuły, marchewki, rybki itp., jak i czekolada, pizza, piwo... Byle bez przesady ;)))) Pozdrawiam i życzę smacznego!!!
anika
2005-08-19
11:05:11
Email
Renya ma racje. Nie odmawiaj sobie rzeczy, na które akurat masz ochotę. Oczywiście w ramach zdrowego rozsadku. Lampka wima czy piwko napewno nie zaszkodzą, szczegolnie w II i III tyrmestrze. Co do ryb to chyba wieksze znaczenie ma to zebyś nie jadła ryb surowych, bo to jest raczej mocno niewskazane. Z własnego doświadczenia radzę unikać dużych ilości ryb cieżkostrawnych, tzn tłustych (np.węgorz wędzony). Może po nich boleć brzuch, a to raczej nie jest Ci potrzebne. Pozdrawiam.
Basia 26
2006-01-22
21:24:33
Email
martwe:)
Doti
2006-01-22
21:38:53
Email
buhaaaahaaa:-))))
Basia 26
2006-01-23
06:25:36
Email
;)
Eryka
2006-01-23
10:09:18
Email
Ja też w ciąży wsuwałam to na co miałam ochotę, aż mi się uszy trzęsły. Dziewczynki jeśli lekarz nie zaleci unikania jakichs produktów to jedzcie (ja przestałam zajadać się niezdrowymi chipsami i colą - tez jest nie wskazana i oczywiście nie przesadzać z kawą). Korzyustajcie póki można, bo potem przy karmieniu piersią, dieta sie znacznie zawęża. Mój synek ma prawdopodobnie skazę białkową, więc o wielu rzeczach mogę sobie tylko pomarzyć:)))
nikanna
2006-03-18
13:03:18
Email
unikaj bardzo solonych-obrzęki no i wędzone są mniej zdrowe bo je smarują jakimś świństwem dla koloru i dym "wędzalniczy" nie jest zbyt zdrowy

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum