szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Ciąża (zdrowie i samopoczucie w ciąży, przebieg ciąży, wątpliwości, szpitale itp.)
temat - Obciążenie glukozą - normy


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Napisano: Treść:
Dorka
2005-08-18
Email
Witam:0 Pewnie nie raz juz był poruszany ten temat, ale mnie w archiwum nie udało sie znaleźć odpowiedzi na nurtujące mnie pytanie. Otóż zrobiłam test obciążenia 50 g glukozy. Wyniki są następujące: na czczo - 4,28 mmol/l, a po obciążeniu /po upływie 1 godziny/ - 7,71 mmol/l. Normy sa podane, ale chyba tylko na czczo, bo drugi wynik mam po prostu wpisany pod spodem. Wynosza one 3,4-6,38 mmol/l, czyli na czczo mam prawidłowe. Lekarz powiedział, że mam się nie przejmować, położna stwierdziła, że nie wie czy to jest przekroczone czy nie. Na moje pytanie czy musze zastosować jakąś dietę stwierdził, że mam się tylko nie przejadać. A ja naprawdę chciałabym wiedzieć czy są to wyniki prawidłowe czy nie. Jak na złość u mnie w mieście wpisują je w innych jednostkach niż udało mi sie gdziekolwiek znaleźć. Z góry dziekuję za odpowiedź i pozdrawiam serdcznie.
maja
2005-08-20
10:13:11
Email
dorotko właśnie jestem po takim badaniu - norma to 7,8 mmol/l 1 h po 50g glukozy ja miałam 7.6 i jak sie wyraziła moja doktorka to sie wysmyknęłam ty zresztą też :)) pozdrawiam
Dorka
2005-08-20
15:06:01
Email
Dzieki Maja, tylko się zastanawiam jak to sie przekłada, na to, że ja to badanie miałam robione odrobinkę za późno, tj. w 30 tygodniu ciązy. Pozdrawiam
maja
2005-08-23
09:27:36
Email
No nie wiem ale zapytaj gina, choc według mnie nie powinno to mieć znaczenia albo dajesz radę z insuliną albo nie :)

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum