szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Ciąża (zdrowie i samopoczucie w ciąży, przebieg ciąży, wątpliwości, szpitale itp.)
temat - bóle głowy, mroczki...


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Napisano: Treść:
katia
2005-08-10
Email
Ostatnio wyczytałam, że silne bóle głowy, mroczki przed oczami, podwójne widzenie, wymioty - to objawy zagrażające życiu dziecka i matki. Ma to związek ze stanem przedrzucawkowym i późniejszą rzucawką. Przestraszyłam się, gdyż miałam podobne objawy. W 10-11 tc 2 lub 3 razy miałam bóle podobne do migrenowych, mroczki przed oczami i raz nawet wymiotowałam( kiedyś często miewałam migreny z zaburzeniami widzenia i towarzyszącymi temu wymiotami). Wcześniej, ok. 7 tc miałam jednorazowo bardzo silny ból głowy, przy czym zbladłam i zrobiło mi się słabo. Nie zemdlałam, ale słabo kojarzyłam co się wokół mnie dzieje, miałam problemy ze skleceniem zdań, obraz przed moimi oczyma był rozmyty i migotliwy, a nogi i palce u rąk miałam zdrętwiałe i czułam mrowienie. Teraz jestem w 15 tc i nie mam już podobnych objawów. Jeśli miałoby to związek z rzucawką to chyba działo by się to wszystko później, przynajmniej tak mi się wydaje. Ciśnienie mam w normie: 110/70 , a badanie moczu też nic złego nie wykazało. Czy powinnam się martwić? Dodam jeszcze, że mam niedobór żelaza i zażywam je w tabletkach. Bardzo proszę o jakąś pomoc. Pozdrawiam wszystkie mamusie, te obecne i te przyszłe.
Julia
2005-08-10
16:47:19
Email
Katia najlepiej zrobisz, jak powiesz o tym Swojemu ginekologowi. On już będzie wiedział, czy trzeba się martwić, czy nie.
Jagoda
2005-08-10
18:13:39
Email
Objawy, które opisałaś, mogą być związane z niedoborem żelaza. Ginekolog powinien to wyjaśnić.

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum