szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Ciąża (zdrowie i samopoczucie w ciąży, przebieg ciąży, wątpliwości, szpitale itp.)
temat - kupowanie rzeczy dzidziusiowi


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Napisano: Treść:
aureliasun
2005-08-09
Email
mamuski powiedzcie w ktorym miesiacu zaczelyscie kupowac cos dla dzidziusia i od czego zaczelyscie? ja jestem w 27 tygodniu ( termin 7 listopad) i tak sie zastanawiam czy juz nie powinnam zaczac cos kupowac.
MoNiSiA
2005-08-09
20:50:05
Email
Ja kupowałam już w ok.3 miesiącu - zaczęłam od drobnych ubranek, potem w 6 miesiącu wózek [wiem, że wszystko za szybko, ale nie mogłam się powstrzymać :) ]
renya
2005-08-09
21:54:24
Email
Cześć, Dziewczyny! Ja przez całą ciążę byłam twarda (chociaz strasznie mnie kusiło - po sto razy oglądałam wystawy z dziecięcymi rzeczami;))) Obiecaliśmy sobie z mężem na początku, że zakupy zaczniemy robić w 8 miesiącu. I prawie nam sie udało... Prawie bo w 30 tygodniu wylądowałam w szpitalu (moja ciąża była zagrożona przedwczesnym porodem). Po wyjściu natychmiast poszliśmy do sklepu po ubranka "na wyjście ze szpitala", kupiliśmy też rożek i kilka podstawowych kosmetyków (oliwka, maść przeciw odparzeniom...) - to tak w razie kolejnego alarmu. Rodzice sprawili nam pościel do łóżeczka, odmalowali łóżeczko... i to chyba wszystko. Dopiero jak urodziłam dumny tatuś z dziadkiem kupili wózek, wanienke i to co położne na bieżąco podpowiadały - glukozę, spirytus... Na wszystko był czas. Nie ma sensu kupować wielu rzeczy zbyt wcześnie - po co mają się kurzyć? Jeśli bardzo Was kusi to najlepiej dozować sobie tę przyjemność ;))) No i warto wziąć poprawkę na prezenty od "cioć i wujków", którzy nie chcąc przychodzić z pustymi rękami przynoszą różne rzeczy - np. ubranka (tak jest w naszym przypadku - będę miała w co ubierać naszą panieneczkę przez najbliższe pół roku;))) W razie potrzeby przecież zawsze można dokupić to co naprawdę jest potrzebne... Życzę udanych zakupów i powodzenia. Pozdrawiamy serdecznie Renya i maleńka Alinka
kyja
2005-08-09
23:20:29
Email
my długo nic nie kupowaliśmy, dopiero w 8 m-cu kupilismy parę drobiazgów.90 % rzeczy dla Misia-ubranka, pościel dostałam uzywane od przyjaciólki mamy-przez parę miesięcy segregowałam ubranka i prałam, prasowałam;-)-Misio ma ubranka do 4-5 roku życia( oczywiście, trzeba mu coś tam dokupić).Wózek dostałam od koleżaki, a łóżeczko mąz kupił, jak byłam jeszcze z małym w szpitalu.Dużo niezbędnych rzeczy-część kosmetyków, itp-kupowaliśmy na bieżąco.Wtedy 'wychodzi' co tak naprawdę jest potrzebne przy pielęgnacji maluszka.Pozdrawiam;-)!!
aureliasun
2005-08-10
19:09:50
Email
mamuski moze jestescie z wrocławia? jesli tak to znacie jakies fajne i niedrogie sklepy i hurtownie z calym asortymentem dla noworodków?
kyja
2005-08-10
21:24:20
Email
ja jestem z Wroclawia.Nie kupuje w hurtowniach-kiedys kupiłam małemu rajtuzy w hurtowni-byly drozsze niz w hipermakecie.Jak chcesz, to zajrzyj do hurtowni 'Ascot' na Sztabowej, hurtownia tez jest na Teczowej, na pl. Kromera i na Traugutta.
abc
2005-08-11
19:28:01
Email
a my nie kupowalismy wcale, a to dlatego, ze dostalismy od rodziny.tylko na wyjscie ze szpitala wojtek mial nowe, najmniejsze kaftaniki i body.z ktorych zreszta po tygodniu juz wyrosl.a kupila je moja mama, bo ja juz nie zdazylam.
Joasia
2005-08-11
21:17:56
Email
Ja mam termin na 22 listopada i mam juz trochę ciuszków po mojej córce. Ale teraz bedę miała chłopca i chcę mu kupić nowe ciuszki do szpitala. Jednak nie mam pojęciacia na jaki rozmiar kupować (moja córka ma juz 11 lat i zapomnialam..:)) Na jaki rozmiar kupujecie ubranka do szpitala na 56 czy 62? Boje sie ze na 62 beda za duże a na 56 znów za małe ;)) Mam jeszcze problem z czapką. Nie mam pojęcia na jaki obwód głowy kupuje się czapkę dla noworodków ?
abc
2005-08-12
09:13:08
Email
na wojtka (waga: 2825, dl. 51 cm, obw. gl.32 cm, obw. klatki piersiowej 30 cm) nawet najmniejszy rozmiar (56) byl za duzy. ale on byl malutki. z tym, ze jak pisalam wczesniej, od razu prawie z tego wyrosl, wiec te najmniejsze ciuszki mial tylko na tydzien. moze warto kupic te troche wieksze, by troszke twoje dzieciatko z nich skorzystalo.
andzia
2005-08-12
12:32:40
Email
Joasiu kup sobie jeden komplecik 56 i jeden 62 uwazam ze to najlepsze wyjscie. Ja tak zrobilam i uzylam 56 (i tak byl troche duzy Wiki miala 49cm). A co do kupowania zaczelam w 4-5 miesiac jakos tak powoli powoli uzupelnialam braki.
agucha
2005-08-12
13:55:44
Email
Kochane ja już też popuściłam sobie wodze i kupuję pełna parą :) teraz jestem w 33 tygodniu ale pierwsze ciuszki miałam juz na poczatku 7 miesiąca, po prostu nie sposób się oprzeć ! Ja osobiście nie widzę nic złego w takich zakupach a i finansowo łątwiej jest jak sie je rozłoży na kilka miesięcy a nie wszystko na raz poźniej. Wczoraj włąśnie kupiłam rożek i dwie pary body, przyniosłam to do domciu i tak sie zaczełam rozczulać, że mężuś stwierdził żebym to lepiej szybko schowała bo jeszcze szybciej urodzę :D:D a w koncu to jeszcze parę tygodni ja to mówię byle do 37 tygodnia poźniej już moge rodzić :) Więc kupujcie kochane dla swoich skarbków nie oszczedzajcie sobie tej przyjemności - na zdrowie :) buziaczki
aureliasun
2005-08-12
14:04:12
Email
nio ja w koncu kupilam pierwsza rzecz lozeczko bo znalazlam nowe ladne tanie na promocji tylko bez materacyka, i teraz musze chyba powoli kupowac ciuszki tylko to moje pierwsze dziecko i zastanawiam sie jakie rozmiary i co najpotrzebniejsze.... chyba same cieple juz ciuszki bo terminmam na 7-8 listopad. a gdzie kupujecie w sklepach czy hurtowniach?
Anula
2005-08-12
15:57:12
Email
Przy pierwszej ciąży zaczęłam kupować około 8 m-ca. Ciuszki i akcesoria kosmetyczno-pielęgnacyjne. Wózek i łóżezko przesądnie zaparkowaliśmy u teściów w domu. Mąż przywózł jak byłam w szpitalu. Przy drugim dziecku było o tyle łatwiej że prawie wszystko juz miałam. Wyprane, więc tylko wyprasowałam. Ale w 31 t.c. miałam przedwczesne skurcze i na szczęście dzięki leżeniu i lekom udało nam się wytrwać razem prawie do terminu, ale dziś wiem, ze nie patrzyłabym na przesądy i w 7-8 m-cu rozpoczełabym kompletowac wyprawkę. Bo gdyby coś sie wcześniej wydarzyło (odpukać) to ominęłoby mnie to co w ciąży najfajniesze-kupowanie uroczych mautkich ubranek.
domi81
2009-10-16
12:13:48
Email
Ja dla swojej córki kupiłam dosłownie klika ubranek w rozm. 62 a całą resztę już w 68. I bardzo dobrze - ponieważ mała urodziła się mając 60 cm! 52 w ogóle by nie założyła. A teraz najczęściej kupuję ubranka w internecie - po pierwsze dlatego, że nie mam czasu biegać po sklepach, a po drugie w sklepach internetowych jest duuuużo taniej! Mam sprawdzony sklepik - www.keebee.pl - tam mają i super ceny i świetną gatunkowo bawełnę. ostanio wprowadzili fajniutkie ubranka z napisami "kocham moją mamę", tatę itd Dla siebie też z resztą kupuje w necie - najczęściej na allegro.

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum