szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Ciąża (zdrowie i samopoczucie w ciąży, przebieg ciąży, wątpliwości, szpitale itp.)
temat - stres


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Napisano: Treść:
Dominika
2005-08-03
Email
jestem w 36 tc. wiec to juz prawie koncowka ale martwie sie o moje malenstwo...czy silny stres moze miec wplyw na dziecko... otoz moj tesciu przezyl dzisiaj po raz pierwszy atak apopleksji i bylam jedyna osoba w domu ktora musiala mu pomoc a ze nie wiedzialam co sie dzieje zrobilam mu sztuczne oddychanie i zadzwonilam po karetke ktora na szczescie szybko przyjechala, wzieli go do szpitala i podobno wszystko juz jest ok... ale ja do tej pory nie moge dojsc do siebie cala sie trzese i ciagle placze i choc wiem ze nie powinnam sie denerwowac to nie moge przestac... czy moze miec to jakis wplyw na moje malenstwo? bardzo sie boje... pomozcie... to i tak dziwne ze ja jeszcze nie zaczelam rodzic...
Nikoleczka
2005-08-03
07:53:46
Email
Dziecko czuje ze cos jestnie tak ale wydaje mi się że poza tym nic innego sie nie dzieje(moze się mylę)Wiem tylko że jakprzez większość ciąży chodzisz poddenerwowana to i dziecko jak się urodzi bedzie niespokojne(więcej płacze itd.)
MoNiSiA
2005-08-03
08:09:04
Email
Dominika, spróbuj jak najmniej się denerwować, zwłaszcza w końcówce - gdyż może to spowodować przedwczesny poród. Maleństwo jakoś odczuwa stres. Ja miałam też chwile zdenerwowania w okresie ciąży i też się trzęsłam przy silniejszych emocjach. Ale to zdarzało się bardzo żadko i dzidzia jest spokojniutka, o dziwo ładnie sypia, mało płacze. Nawet jak jest głodna to bardziej stęka niż płacze.Ale miałam koleżankę, która się niesamowicie denerwowała prawie całą ciąże i efekt był taki - że maluch podczas płaczu trząsł i zanosił się jak ona w czasie ciąży. Uwierz, to był okropny widok :( Dlatego WIELE SPOKOJU :*

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum