szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Ciąża (zdrowie i samopoczucie w ciąży, przebieg ciąży, wątpliwości, szpitale itp.)
temat - co kupić?


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Napisano: Treść:
asia
2005-07-28
Email
jestem w 35 tygodniu ciązy, dzisiaj byłam u gina i powiedział mi że od 15 sierpnia mam odstawić fenoterol termin planowany to 5 września, chcę juz pomału wszystko pokupować bo boję się że jak odstawię lek opóźnię się z lekiem to brzuch mi twardnieje, podowiedźcie mi co mam jeszcze kupić a mam: wanienkę, łóżeczko 2 komplety na 62 cm, rożek, pieluchy tetrowe, no jakieś pampersy dokupię co jeszcze?
andzia
2005-07-28
23:04:39
Email
Mozesz dokupic cos na 56. Napewno przyda sie kilka body z kazdego rozmiaru, najlepiej takie rozpinane z przodu (dzidzus sie bedzie denerwowal jak bedziesz wkladala przez glowe) Pajacyki tez sie przydaja wiec z kazdegfo rozm po 1 sztuce tzn 56 62 a pozniej zawsze bedziesz mogla dokupic. Pieluszki flanelowe ze 3 sztuki. Nie kupuj kaftanikow bo body lepsze. Spioch tez tak ze 2 sztuki bo lepsze sa pajacyki dla mnie.Kosmetyki (mydlo w plynie oliwke spirytus paleczki do uszu wate oliwke)Narazie tyle sobie przypomnialam jak jeszcze cos to napisze. :)
agunia
2005-07-29
02:15:01
Email
Cześć Możesz kupić jeszcze rożek na zmianę(dzieciom bardzo się ulewa) chusteczki, ręcznik dla malucha, body są bardzo przydatne,kocyk,skarpetki(coś na rączki bo dzieci mają długie paznokietki i się zadrapują)ze 2 czapeczki.Te rzeczy napewno Ci się przydadzą a później sama zobaczysz co sie przyda.Życzę Ci powodzenia i miłych dni z maluszkiem.Pa
MUminka
2005-07-29
08:49:57
Email
Wyprawka dla niemowlęcia: Ubranka: 4-5 bawełnianych śpioszków 4-5bawełnianych kaftaników 2-4 body 4-5 bawełnianych koszulek 1-2 pajacyki 2-3 pary skarpetek 1-2 sweterki 1 spodenki kilka ubranek dodatkowych związanych z porą roku, np w zimę kombinezon, rękawiczki, gruba czapka. Pościel i pieluchy: 40-50 pieluch tetrowych(o ile takich będziemy uzywać) pieluchy jednorazowe becik-rożek kocyk lżejszy kocyk cieplejszy kpl pościeli (wypełnienie) 2 kpl pościeli powłuczki prześcieradło ceratki do łóżeczka Kapiele i pielęgnacja: wanienka 2 ręczniki mydło dla niemowląt termometr kąpielowy myjka oliwka krem do pupy chusteczki nawilzające waciki i patyczki szczoteczka do włosów nożyczki proszek do prania bez fosforantów Apteczka: 70%roztwór spirytusu jałowe gaziki termometr gruszka do nosa sól fizjologiczna herbatka z koperku włoskiego Karmienie: wkładki laktacyjne odciągacz pokarmu butelka ze smoczkiem szczotka do mycia butelek Akcesoria: wózek łóżeczko przewijak fotelik samochodowy lampka nocna torba na spacer
anika
2005-07-29
11:26:31
Email
Cześc Asiu. Wszystko to co napisały dziewczyny jak najbardziej sie zgadza. Z mojej strony moge tylko dodać pare szczegółów. A mianowicie: nie kupuj jeszcze ubrań na zimę, rodzisz we wrześniu i prawdopodobnie bedzie jeszcze ciepło. Najważniejsze są body. Ich możesz kupić z 5 sztuk, bo to jest pierwsza rzecz jaką dzizia zabrudzi. Zyjemy w takich czasach, że w razie braku jakiegoś ubranka zawsze można iśći dokupić, nawet w niedziele. Pieluch tetrowych nie kupuj dużo. Jeżeli bedziesz używac pieluch jednorazowych to wystarczy Wam ok.10 szt. tetrowych. Rożek jest bardzo przydatny wiec faktycznie dwie sztuki beda potrzebne. Mała rada, zawsze jak bedziesz ukladac dzidzie w rożek podłoż jej pieluche tetrowa pod główkę. Tych ceratek pod prześcieradło nie kupuj za wiele bo przy obecnych pieluchach dzieci zadko brudza pościel. Co do wacików do uszu polecam Chico lub canpol. Sa najlepsze i nie "rozwijają się". Zaopatrz sie tez w mąke ziemniaczana i sudokrem rewelacyjne przy odparzeniach. W apteczce polecam gotowe waciki LEKO nasączone spirytuse, oraz mala buteleczke spirytusu na skołatane nerwy. Oczywiście żartuje. Przyda sie do przecierania nożyczek. Jeszcze jedna ważna pomoc. Termometr z giętką koncówka. Służy nie tylko do mieżenia temperatury, ale również można nim powiercić w dupce jak dzidzia nie może zrobić kupki. Tylko uważaj z tym wierceniem, bo moja córeczka kiedyś mi w trakcie takiego zabiegu puściła taką salwe armatnia kupy, że cały pokój łacznie z firmankami był w jej "pachnącej kupce". Co do odciagaczki pokarmu, to na początek nie inwestuj w najdroższy sprzęt, wystarczy zwykła reczna odciagaczka za 8 zł. Może sie okazać ze wcale nie bedziesz jej używać. Piszę jak najęta. Dobra koniec z tymi pomysłami. Jak bedziesz miec jeszcze jakies pytania to pisz. Zycze szybkiego porodu i zdrowej dziecinki. Pozdrawiam
Muminka
2005-07-30
15:35:01
Email
tak to wazne co napisala ASIUNIA bo niezbędne do pupy będzie SUDOKREM i LINOMAG ja z I dzieckiem jechalam przez caly rok na tych dwóch kremach i nie bylo żadnych odparzeń i zmian skórnych są proste i dobre uważaj natomiast na oliwki JOhnsona bo UcZulaja tego nie polecam
Muminka
2005-07-30
15:35:32
Email
oj nie Asiunia tylko ANIKA

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum