szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Ciąża (zdrowie i samopoczucie w ciąży, przebieg ciąży, wątpliwości, szpitale itp.)
temat - Ciąża a nadczynność tarczycy


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Napisano: Treść:
tonga
2005-07-27
Email
Witam Mam pytanie. Siedem miesięcy temu po paru miesiącach nieudanych prób zajścia w ciąże, udałam sie do lekarza i wykryto u mnie nadczynność tarczycy (wyniki miałam na tyle złe że dostałam miesiąć zwolnienia lekarskiego).Rozpoczęłam długie leczenie i zakaz zachodzenia w ciąże. Na dzień dzisiejszy hormony tarczycowe mam w normie i zielone światło od lekarza jeśli chodzi o planowanie rodziny.Jednak boje się że będę miała kłopoty z zajściem w ciąże. Lekarz nie bł mi w stanie wyjaśnić czy moje obowy są słuszne. Może ktoś z Państwa mi pomoże. pozdrawiam. Czekam na informacje. :)
Jagoda
2005-07-27
15:53:57
Email
Trzeba po prostu spróbować. Kobiety z nadczynnością tarczycy, te leczone i te nie leczone, zachodzą w ciążę. Trzeba pamiętać tylko, że w ciąży zmienia się zapotrzebowanie na hormony tarczycy i trzeba zmodyfikować leczenie (pod kontrolą poziomu hormonów), a więc ciążę powinien prowadzić położnik we współpracy z endokrynologiem.
tonga
2005-07-29
06:57:24
Email
Dziękuje Pani Jagodo za optymistyczne wieści.Pozdrawiam

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum