szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Ciąża (zdrowie i samopoczucie w ciąży, przebieg ciąży, wątpliwości, szpitale itp.)
temat - Pytanie do Jagody


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Napisano: Treść:
ela
2005-07-20
Email
Witam Cię Jagódko!!! Pisałam już wcześniej o moich problemach ale może przypomnę. Niedawno wróciłam ze szpitala. Moja ciąża obumarła w 9 tygodniu. Była to moja 3 ciąża. Przy pierwszej było to samo. Całe szczęście, że 2 była szczęśliwa. Mam roczną córeczkę. Przy każdej ciąży plamiłam i musiałam leżeć. (Nie przyklejenie się kosmówki).W szpitalu pytałam co może być przyczyną niepowodzeń. Lekarka odpowiedziała mi, że może to być zły skład genetyczny nasienia bądź jajeczka. Chciałabym się przygotować do kolejnej ciąży, aby tego uniknąć. Proszę napisz mi jakie badania powinnam wykonać a może zlecić również badanie nasienia?. Proszę odpisz. Z góry dziękuję.
Jagoda
2005-07-21
09:33:31
Email
Przepraszam, ale nie jestem w stanie czytać wszystkich postów, jestem po prostu "zarobiona po łokcie". Do tego mam w domu to, co przechodzi pewnie każda mama siedmiomiesięczniaka - próbę przejęcia rządów ;).

Rzeczywiście, należy się zastanowić, co w Twoim przypadku może być przyczyną poronień i warto wykonać badania. Myślę, że trzeba zacząć od przebadania Ciebie. To, jakie badania trzeba zrobić, można określić po zebraniu dokładnego wywiadu: Twoje choroby, choroby rodzinne, wady genetyczne w rodzinie, wady wrodzone w rodzinie, infekcje przebyte przed i w czasie ciąży, ew. nosicielstwo bakterii, żylaki, skłonność do zakrzepicy itd.
Poproś swojego gina o zlecenie stosownych badań. Czy będą potrzebne badania genetyczne i badania nasienia - tego nie wiem. Zawsze należy rozpocząć od najprostszych rzeczy, czyli od wywiadu.

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum