szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Ciąża (zdrowie i samopoczucie w ciąży, przebieg ciąży, wątpliwości, szpitale itp.)
temat - Bole w okolicy kości łonowej


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Napisano: Treść:
dominikasz
2005-07-14
Email
czesc brzuszki.jestem w 28tc i od jakiegos czasu pobolewa mnie w mijescu gdzie znajduje sie wzgórek łonowy a dokładniej chodzi chyba o kość-szczególnie jak dlugo chodze albo zle sie ułoze to mi dokucza.czy któraś z was ma cos podobnego?czy to sie poglębi?i czy to nie jest niebezpieczne?dzięki
Julia
2005-07-14
20:51:16
Email
Dominika ja miałam coś takiego i dokładnie tak samo wyglądało- ból po dłuższym wysiłku. Powiedziałam o tym lekarzowi i dowiedziałam się, że jest to spowodowane rozszerzaniem się kości miednicy- normalne w ciąży. Miednica poszerza się, bo rośnie dziecko i musi mieć miejsce. To jednak mój przypadek, więc lepiej powiedz o tym swojemu ginowi, tak dla świętego spokoju. Moja gin powiedziała, że to nie jest groźne, jedynie w skrajnych przyp, które są rzadkością, trzeba dużo leżeć i nie pamiętam już dokładnie, ale coś mówiła o pasie ściągającym, tylko pamiętaj, to w skrajnym przypadku. Więc nie martw się nic :o)
Michalina
2005-07-15
09:11:23
Email
Też tak miałam. Nie pamietam już tylko w którym tygodniu ciąży. Prawdopodobnie, jak pisze Julia ból spowodowany jest rozszerzaniem się kości. Mowił mi o tym moj ginekolog. Wyczytałam też w książce. Zresztą wszystkim przyszłym matkom polecam książkę "W oczekiwaniu na dziecko". Bardzo szczegółowo opisany jest każdy miesiac ciąży, a sztab lekarzy i ginekologów dość wyczerpująco odpowiada na pytania przyszłych matek. Oczywiście książka nie powinna zastapić konsultacji z lekarzem, ale na pewno bardzo uspokaja i wyjaśnia wiele nurtujacych problemow. Pozdrawiam
monga28
2005-07-15
09:54:01
Email
Prenumeruję gazetkę "Mamo to ja", właśnie przyszedł wczoraj sierpniowy numer i wieczorkiem sobie czytałam.Pod koniec czytając dział-Zapytaj doktor Renatę-zwróciłam uwagę na temat "Ból podbrzusza".Kobieta pisze ,że jest w 32 tyg.ciąży ,zaczęła odczuwać uporczywe ,tępe bóle w podbrzuszu i ,że okazało się ,że to ból spojenia łonowego.Pyta czy to niebezpieczne. Odpowiedź pani doktor-cytuję-"Połączenia między kośćmi miednicy rozluźniają się w ciąży pod wpływem estrogenów-dzięki temu dziecku łatwiej przyjść na świat.Zdarza się,że rozluźniają sie za bardzo i dochodzi do rozejścia się spojenia łonowego.Dziecku to nie zagraża ,ciężarna może jednak odczuwac ból w okolicy kości łonowej,promieniujący w kierunku krzyża i ud.Dolegliwości nasilają się podczas wstawania,chodzenia,dźwigania,leżenia na boku,w czasie ucisku na spojenie łonowe.Mogą być tak silne ,że uniemożliwjają chodzenie-na szczęście zdarza się to bardzo rzadko.Najlepiej ograniczyć wysiłek fizyczny i stosować przepisane przez lekarza srodki bólowe.W wyjątkowych przypadkash potrzebny jest pas stabilizujący miednicę."-koniec cytatu-Jeżeli jakoś mogłam pomóc to bardzo się cieszę,pozdrawiam.
Joasia
2005-07-16
10:18:51
Email
Ja tez odczuwam taki ból jestem w 21 tygodniu ciązy a boli mnie tak od ok. 3 m-ca ciazy! Moja gina mówi, ze z ciązą wszystko ok i nie wie od zcego mnie boli, zasugerowala nawet że moze jestem zbyt nerwowa...!!! A ten ból jest taki jak opisujecie boli na samym dole brzucha, czasami czuje jakby boli mnie do tego krzyż. Boli gdy wsatję z łózka, przewracam sie na bok lub na wznak, gdy trochę pochodzę i za dlugo siedzę (ok 1 godziny) w pozycji 90 stopni. Wowczas tak boli ze musze lezeć aby nie uciskac podbrzusza. szczególnie ten ból nasila się w nocy. Objawy pasują do tego co napisalyście tylko dlaczego moja gina mówi że nie wie od czego mnie boli !!!!
monga28
2005-07-16
22:58:03
Email
Joasiu ja tylko zacytowałam odpowiedź pani doktor na zapytanie kobiety ,która opisywała właśnie podobny problem poruszony tu na forum.Cieszę się bardzo ,jeśli mój wpis mógłby okazać się choć trochę pomocny i w jakiś sposób rozwiać wątpliwości.Chociaż wiem ,że nie każdy ból jest taki sam ,to opisywany tutaj ból wiele łączy i być może jest to właśnie ta dolegliwość.Więc jeśli tylko ,mój wpis ciutkę pomógł to cieszę się bardzo.Pozdrawiam dziewczyny cieplutko i życzę dużo zdrówka:):):)

Agusiax
2006-01-06
13:32:24
Email
polecam tą stronkę dla osób które maja problemy ze spojeniem łonowym http://www.forumginekologiczne.pl/specjalista/ep,111
Agusiax
2006-01-09
15:52:06
Email
Witam wszystkie brzuchatki:) jestem w 35tyg ciazy,od 20tyg.boli mnie spojenie lonowe,najbardziej jak chce sie przewrocic na bok i po dluzszym chodzeniu.Moja gin powiedziala ze glowka napiera na spojenie,a jesli chodzi o rozejscie sie spojenia,lekarz nie ma na to wpływu,przed porodem moze sie rozejsc,zapisała mi wapno Calcium 300 3xdziennie.kupiłam Zdrowit do rozpuszczania,wynik zobaczymy za pare tygodni czy tan bol był normalny czy nie.Pozdrawiam
m4r1ka
2008-08-11
16:37:28
Email
własnie wrócilam od lekarza jestem w 36 tc i takrze odczowam bóle w okolicy kości łonowej doktor powiedziała mi to samo co zacytowała koleżanka monga28 wiec coś w tym musi być
tala875
2009-12-07
22:14:21
Email
witam wszystkie brzuszki;)jestem w 27 tygodni i mam rownież ból w okolicy podbrzusza,polozna mi powiedziala(chodze do polozznej poniewaz mieszkam w szwecji)ze moze to isc od bólu kregoslupa poniewaz mam jedosyc ostre i wyslalam mnie do gimnastyka,ide w piatek takze zdam relacje o moim przypadku pozdrawiam serdecznie
ciekawa
2009-12-08
21:16:48
Email
kup sobie duża gumowa piłkę i siedź na niej jak najwięcej-zobaczysz jak pomaga:)

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum