szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Ciąża (zdrowie i samopoczucie w ciąży, przebieg ciąży, wątpliwości, szpitale itp.)
temat - Pierwsze ruchy


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Napisano: Treść:
Anulka78
2005-07-07
Email
Czesc dziewczyny! Mam do Was pytanie odnośnie pierwszych ruchów. Jestem w 18 tygodniu i nie czuje jeszcze zeby dzidziuś się ruszał. Zaczynam sie martwić. Kiedy pierwszy raz poczułyście swoje maleństwo? Dodam że termin 1szych ruchów wyznaczony przez lekarza mija za tydzien.
agnieszka74
2005-07-07
16:04:24
Email
Ja poczułam pierwsze ruchy na przełomie 4-5 miesiąca (nie pamietam który to był tydzień. Najlepiej czuc jak sie lezy na plecach ;-)))
Basia
2005-07-07
16:09:20
Email
Ja poczułam pierwsze ruchy w 18-19 tygodniu, ale to jest bardzo indywidualna sprawa. Na początku wydawało mi się że to zupełnie coś innego. Lada dzień poczujesz maleństwo.
Anulka78
2005-07-07
16:38:56
Email
Mam już całkiem spory brzuch (mimo, że nic nie utyłam). To moja druga ciąża. Aż wstyd się przyznać, że nie mogę wyczuć ruchów... Mam nadzieję, że do dnia wyznaczonego przez lekarza (14 lipiec) poczuje pierwsze kopnięcia:)
dominikasz
2005-07-07
20:16:53
Email
Nie martw sie!!!ja jestem teraz w 27 tc i dopiero od 22 tc zaczełam czuc lekkie ruchy.teraz za to jest ich tyle ze czasem nie wiadomo jak sie położyć.nic sie nie martw poczujesz je.bedz cierpliwa.pa
Julia
2005-07-08
09:01:17
Email
Anulka w praktyce nie ma czegoś takiego, jak termin pierwszych ruchów. To tylko teoretyczne założenie. W rzeczywistości to bardzo indywidualna sprawa i zależy od wielu czynników. Lekarz mógł Ci wyznaczyć taki dzień tylko w przybliżeniu. Nawet on nie jest w stanie wyznaczyć dokładnie dnia pierwszego kopnięcia. Więc nie martw się. Niektóre kobiety czują pierwsze ruchy już w 16 tyg, inne dopiero po 20 i to nic złego nie oznacza.
olenka77
2005-07-08
10:58:47
Email
Witam. Ja pierwsze ruchy poczułam w 16tyg.c.Bylo to jakby ryba otarła mi się o brzuch od środka,ale potem już tego tak nie czułam często.Dopiero w 19tyg.c. jak w nocy leżałam z rękami na brzuchu to nagle tak mnie dzidziuś kopnął, ża aż przez skórę na dłoni poczułam ten ruch. Aż podskoczyłam w łóżku jakby mnie ktoś wystraszył. Jeszcze tej nocy zanim zasnęłam to kilka razy to czułam-to było niesamowite!
Joasia
2005-07-08
23:26:07
Email
Cześć dziewczyny. Ja pierwsze takie wyraźne ruchy chociaz jeszce delikatne i czulam je tylko kilka razy na dzień poczułam w 17 tygodniu. natomiast już od 18 tygodnia (teraz jestem w 20 t. )to dzidziuś tak kopie, że nie daje mi spać ..... :)tylko nogami kopie mnie po jelitach.... to nie jest zbyt przyjemne....:) ale najwazniejsze że kopie bo wiem że wszytko ok.
Dorka
2005-07-09
13:43:15
Email
Ja poczułam pierwsze ruchy w 19 tygodniu mniej wiecej w polowie, po dwoch dniach maleństwo juz kopało konkretnie, wiec sadzę, że po prostu wczesniejsze przegapiłam. Miałam wtedy sporo pracy i magisterke na głowie. A i tez spory brzuszek pomimo tego, że to moja pierwsza ciąża. Sama stwierdziłam, że maleństwo po prostu ma za wiele miejsca żebym mogła to odczuć :) nazwałam to apartamentem prezydenckim. Nie martw sie pewnie poczujesz lada dzień i znienacka :) Pozdrawiam serdecznie
Agata
2005-07-09
23:19:18
Email
Anulka nie ma czegos takiego jak termin pierwszych ruchów wyznaczonych przez lekarza. To sprawa indywidualna. Ja pierwsze ruchy poczułam w 21 t.c.
Bądź spokojna i nie martw sie ...napewno niedługo poczujesz te bulgotania w brzuszku, coś takiego jakby motylek ci latał w środku....uważnie się wsłuchuj to piekne przeżycie i czasami mozna je [przeoczyc...ponieważ ja np. też nie pomyslałam, że to bulgotanie, przelewanie się to właśnie pierwsze ruchy mego dzieciątka.. Pozdrawiam
nuka
2005-08-17
17:53:23
Email
widze, ze powinnam sie odczepić od tego brzucha i dać biednemu dziecku czas a ja tylko badam i badam i czeka i czekam... na to "otarcie ryby" ;-)
sylwia 26
2006-02-17
21:59:43
Email
Ja pierwsze ruchy poczulam w 16 tyg ciazy,ale to moja druga ciaza,w pierwszej poczulam w 20 tyg
słitka
2006-02-18
13:29:49
Email
To moja pierwsza ciąża a pierwsze ruchy i to bardzo słabe poczułam pod koniec 22 tyg. teraz jestem w 25 i nie powiem aby dzidziuś mnie rozpieszczał kopniakami :(:(nadal są takie przytłumione ale powodem tego jest, że mam łożysko na przedniej ściance :(
Andzia12
2006-03-26
12:41:51
Email
wiecie co, troche mnie uspokoiłyście. ja jestem w 17 tygodniu i chyba jeszcze nie czuje ruchów i zaczelam sie martwic, ze cos nie tak. wkrecilam sobie nawet chory film, ze moze dzidzia w brzuchu mi nie zyje, a ja nic nie wiem! a usg mam dopiero po wielkanocy.

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum