szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Ciąża (zdrowie i samopoczucie w ciąży, przebieg ciąży, wątpliwości, szpitale itp.)
temat - Czy to już?


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Napisano: Treść:
Nusia
2005-07-06
Email
Cześć. Byłam wczoraj na USG u dobrego lekarza i wszystko z dzieckiem ok., ale gin powiedział mi, że głowa dziecka jest już bardzo, bardzo nisko w kanale tak, że nie było widać nawet buzi. Poza tym powiedział, że moja macica jest napięta i zbita, łożysko w III stopniu dojrzałości. Jestem dopiero w 36 tyg. a lekarz mi powiedział, że nie dotrzymam do terminu i pewnie urodzę w tym albo przyszłym tygodniu i że mamy się pakować. Trochę się martwię, że maluszek będzie miał kłopoty ze ssaniem, albo, że będzie musiał być w inkubatorze. Poza tym od 3 dni czuję pobolewania w dole brzucha, takie o charakterze miesiączki, tylko słabsze, mam trochę biegunkę i macica twardnieje mi znacznie częściej. Napiszcie coś, może któraś z Was urodziła w podobnym czasie, albo miała podobne objawy??! Acha maluszek nie jest za mały, waży ok. 2900g. Pozdrawiam.
Jagoda
2005-07-06
17:45:15
Email
Tak to wygląda - pewnie już!
Pocieszę Cię: ja się urodziłam w 34 tygodniu, ważyłam 2250g i oczywiście jako wcześniaka zapakowano mnie do inkubatora. Na drugi dzień wywalono mnie z tego inkubatora, bo zachowywałam się karygodnie: odbijałam się nóżkami od ścianki i waliłam głową w przeciwległą - a to oczywiście powodowało moje wrzaski nie z tej ziemi.
Maluch poradzi sobie ze ssaniem, spokojnie!
ila
2005-07-06
22:25:24
Email
hej, ja mam podobne objawy, a raczej miewam je od tygodnia z większym lub mniejszym nasileniem, ale jestm w 40 tc
MoNiSiA
2005-07-07
08:29:58
Email
Jagoda, ale mnie rozbawiłaś :D To byłaś silna babka jak na wcześniaczka :)
paren1
2005-07-07
12:35:24
Email
Cześć a ja jestem już albo w 39t. albo w 40t. - brak zgody co do terminu - ten pierwszy podała mi moja gin na podstawie ostatniej miesiączki a ten drugi na podstawie usg. Za to ja nie mam żadnych przedporodowych dolegliwości - brak skurczy, parcia na pęcherz itp. Małe podobno już się ułożyło (jak byłam na ktg 05,07,05, czyli w pierwszym terminie porodu) to położna tak stwierdziła. Kazałą mi czekać na ten drugi termin, czyli na 12,07,05 wtedy mam jechać znów na ktg - chyba żeby się wcześniej cos działo - ale nie dzieje się nic zupełnie nic -mimo mojego wchodzenia i złażenia z 7p.;-))) Może są jakieś inne domowe - babcine ;-)sposoby na wywołanie maluszka z brzuszka? Wolałabym już nosić maleństwo na raczkach a nie w brzuchu... Pozdrawiam p.s. czy są jakieś medyczne wskazania co do "przenoszenia", tzn ile maks mogą mnie trzymać lekarze w takim stanie?
ela
2005-07-07
13:13:33
Email
parn u miwe tez nie wiedzieli jaki jest dokładnie termni z badania recznego wychodziło o 3 tyg, wiecej a z ostatniej miesiączki 3 tyg mniej niuniowi wipisali 37 tyg równo 21 dni wczes niej niż termin z ostatniej miesiączki ale mi sie wygdaje że to równo był 40 tydz co do dnia mały ważył 3350 i miał 53 cm więc się nie przejmuj pozdrawiam

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum