szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Ciąża (zdrowie i samopoczucie w ciąży, przebieg ciąży, wątpliwości, szpitale itp.)
temat - czy bralyscie Duphaston??


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Napisano: Treść:
polka
2005-07-05
Email
Po raz kolejny zwracam sie z prosba o rade. Wczoraj bylam u lekarza, akurat w trakcie wizyty dostalam niewielkiego plamienia, zrobil mi usg (podobno pecherzyk troche za maly jak na 7 tydzien), przepisal mi duphaston i teraz musze zrobic 2 razy betahCG zeby sprawdzic czy ciaza sie rozwija prawidlowo. Od 2 dni mam ciagle bole w podbrzuszu i obawiam sie ze jedyne,to moge zrobic to czekac na to krwawienie swiadczace o poronieniu. Zdarzylo Wam sie cos takiego? Prosze, napiszcie!
paren1
2005-07-05
11:06:54
Email
Cześć ja też brałam Duphaston w trzecim miesiącu, co prawda moja gin przepisała mi go choć nie miałam żadnego krwawienia, ale za to bolał mnie brzuch. Po miesiącu brania tabletek i leżenia (prawie non stop) w łóżku sytuacja się poprawiła i nawet wróciłam do pracy. Jak rozmawiałam z moimi koleżankami, które już są mamami to prawie każda brała Duphaston. Nie martw się wszystko powinno wrócić do normy. Pozdrawiam
Nusia
2005-07-05
11:17:30
Email
Cześć. Ja na początku ciąży - właściwie od 4 do 12 tyg. miałam plamienia i bóle podbrzusza i nie brałam nic oprócz magnezu i nospy. Lekarze mówili, że nie potrzeba bo poza tymi objawami jest ok. poza tym często takie dolegliwości w ciąży występują. Nie martw się. Jeśli pęcherzyk jest to wszystko powinno być ok. Czy widziałaś bijące serduszko? Pozdrawiam.
Joasia
2005-07-09
00:07:28
Email
Ja miałam ciąże zagrożoną, nie chciało mi sie przykleic łozysko i w tym miejscu mialam krwiaka i bolal mnie brzuch. Było to zaraz na poczatku ciąży (poszłam na pierwszą wizytę w 5 tyg. ciąży. Wówczas gina przepisała mi właśnie Duphaston i oprocz niego dostawalam 1 raz w tygodniu Caprogest w zastrzyku (na poczatku 2 ampułki naraz)oczywiscie musiala bezwzględnie leżeć ! Brałam go przez 2 miesiace i pomogło. Teraz jest już wszytko ok. Łożysko sie przykleiło a krwiak wchłonął. Uważam, że jak lekarz ci przepisał to powinnaś go brać.
kyja
2005-07-09
00:29:37
Email
ja brałam Duphaston, nie będąc w ciąży.To jest progesteron ( o ile dobrze pamiętam), jeśli lekarz Ci go przepisał, to powinnać go brać.Pozdrawiam
magda
2005-07-09
15:30:50
Email
OD 7-GO tyg.ciąży też biorę duphaston 2 razy dziennie ,do 18 tyg.chociaż nie mam zadnych krwawień,ale w zeszłym roku mialam wczesne poronienie i to tak profilaktycznie.Miejmy nadzieję,że lekarze wiedzą co robią.Pozdrawiam.
LOCIS
2005-12-17
16:25:52
Email
Cześć Rok temu miałam niepowodzenie tzw.puste jajo płodowe.Wszystko wskazywało na normalną ciążę ,ale po USG okazało się że rozwija się tylko łożysko, a dzidziuś nawet nie zaczął.To była około 1,5-2 miesięczna "ciąża".Teraz- dokładnie po roku jestem znów w ciąży,dopiero koniec 3 tygodnia i lekarz przepisał mi duphaston dwa razy dziennie.Słyszałam o tym leku i trochę się obawiam, że złe samopoczucie, tycie, huśtawki nastrojów itd.ale w końcu podczas ciąży i bez leków to normalne objawy.A ja narazie (odpukać )czuję się b.dobrze i nie odczuwam nic z tych rzeczy!!
bela
2005-12-18
17:27:53
Email
czesc.moja szwagierka miala podobna sytuacje.Miala za maly zarodek jak na 6 tydz.Dr mowila ze sie zle rozwija.Miala tez plamienia nasilajace sie.Dr dala jej duphaston lezala w szpitalu.Nic ja nie bolalo a po 4 dniach poronila.Musisz cierpliwe czekac.Wiem ze to trudne!Ale jak ma byc to bedzie - tak mowili szwagierce.Organizm wie co robi. Sama czekam na bobaska (32 tc) i okupione jest to wieloma stresami, zmartwieniami a myslalam ze ciaza przebiegnie mi bez komplikacji.Takie czasy.nie wiem czy uda mi sie rodzic w terminie ale szczerze mowiac nie mam nic przeciwko byle bylo zdrowe.Pozdrawiam
SPIDI
2006-07-05
19:24:37
Email
witam.Byłam w 5 tyg ciąży kiedy zaczoł mnie bolec brzuch.Lekarz zapisał Luteine dopochwowo.Po tygodniu zaczełam plamic wtedy dostałam Duphason. Niepomogło zaczełam krwawic a tych bóli nikomu nie zyczą,wylądowałam na oddziale.Dzis jestem 4 dni po zabiegu i niemoge sie pogodzic ze strata maluszka.
martusieg
2006-07-07
13:16:25
Email
Pod koniec 13 tyg. ciąży pojawiło się plamienie, dostałam duphaston, dużą dawkę kwasu foliowego i nie pojawiło się żadne kolejne plamienie - leżałam 2 tygonie. Wróciłam do pracy, pojawiły się bóle brzucha i musiałam leżeć. Plackiem leżałam 1,5 miesiąca, potem się oszczędzałam i w 37 tyg. urodziłam zdrowego synka. Głowa do góry! Musi być dobrze!

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum