szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Ciąża (zdrowie i samopoczucie w ciąży, przebieg ciąży, wątpliwości, szpitale itp.)
temat - do nerki - zakrzepica


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Napisano: Treść:
emka
2005-07-02
Email
hej Nerka. Dopiero teraz obaczyłam Twoje pytanie, więc odpisuję.
Najpierw czułam ból tak na wysokości jajnika i myślałam, że to właśnie jajnik mnie boli. PO ok 3-4 dniach bólu nie bardzo mogłam ruszać nogą, w pewnym momencie nie byłam w stanie nawet jej do kapcia sama włożyć. Tzn. samą nogą, jak brałam ją rękoma to było ok. Była tak jakby bezwładna. Do tego temperatura 38 stopni. PCięzko mi było siedzieć. PO dwóch dniach pojechaliśmy do szpitala i tam postawili diagnozę. bardzo szybko - zrobili mi dopplera (usg żył nog) i od razu wyszło że mam bardzo masywną zakrzepicę (niedrożne żyły w lewj nodze i biodrową głowną). To wszystko zaczęło się w 8 tygodniu ciąży. więc dośc szybko... Tylko że ja mam jak się okazało skłonności genetyczne. Po mamusi i tatusiu odziedziczyłam (się dobrali ;). Sprawdzić można zawsze robiąc badanie dopplera kończyn - prywatnie dość drogo. Inne objawy: uczucie cięzkości stóp, słaba krzepliwość krwi, spadek płytek. Przeciwdziałanie zakrzepom to jak już gdzieś tu pisałam: spacerki, nóżki w górze, ewentualnie rajstopy/pończochy/podkolanówki smouciskające. To polecam. Jak jesteś zainteresowana napiszę więcej. dziś już padam i idę spać. papatki
talax
2005-07-02
18:35:03
Email
a może leki p.zakrzepowe np. clexane by bylo tutaj pomocna co???
emka
2005-07-02
19:04:55
Email
Bez nich to by mnie już tu pewnie nie było droga Talex. Ja pisałam o profilaktyce a nie leczeniu. Heparyna jest w leczeniu konieczna, później przechodzimy na antykoagulanty (po ciąży), ale po co zanudzać takimi szczegółami. Pozdrawiam
emka
2005-07-02
19:05:34
Email
Przekręciłam nika, sorki Talax.
Nerka
2005-07-04
09:11:29
Email
Dziękuję Ci bardzo emka! Może dowiem się gdzie i za ile można zrobić badanie dooplera ( robiłam jakies 10 lat temu), wtedy będę wiedziała jakie mam "szanse" na zakrzepicę. Pozdrowionka Pa
emka
2005-07-05
14:59:12
Email
podaję link do strony z wyrobami samouciskającymi
http://www.maga-biotal.pl/magabiotal/biotal/index1.php
A tu jest opis nieoperacyjnego leczenia żylaków
http://www.maga-biotal.pl/magabiotal/biotal/index3.php?id=312

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum