szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Ciąża (zdrowie i samopoczucie w ciąży, przebieg ciąży, wątpliwości, szpitale itp.)
temat - Przepuklina pępkowa


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Napisano: Treść:
Eryka
2005-06-29
Email
Witajcie Dziewczynki:) Proszę o odpowiedź zwłaszcza nasze forumowe panie doktor, ale i wszystkie zorientowane Mamuśki. Przedwczoraj zauważyłam zaraz nad pępkiem takie centymetrowe miękkie zgrubienie "jajowatą banieczkę". Kiedy to ponaciskam to trochę boli. Przed ciążą pępek miałam dosyć wklęsły. Kiedy powiększył mi się brzuszek, to wgłębienie zanikło, a zrośnięta skóra zaczęła nawet pobolewać. A teraz pojawiła się powyżej pępka ta niewielka wypukłość. Nie wiem , co to może być. Koleżanka powiedziała mi, że może to robi się przepuklina pępkowa na skutek gwałtownego rozciągania powłoki brzusznej. Boję się. Przecież jestem obecnie w 6 m.c. i brzuch mi jeszcze urośnie. Nie wiem czy iść z tym do lekarza, czy poczekać. Byłam niedawno (niecały tydzień temu) i mam sie zgłosić dopiero 20 lipca. Z ciążą jest wszystko w porządku. A może iść do lekarza pierwszego kontaktu i zapytać? Czy któraś z Was, Drogie Mamy, miała podobny problem, czy może niepotrzebie się zamartwiam? Proszę o odpowiedzi. Pozdrawiam:)))
Julia
2005-06-29
08:32:49
Email
Eryka ja się nie znam na tym, ale wydaje mi się, że powinnaś iść z tym do lekarza, może być pierwszego kontaktu. On Ci na pewno powie, co dalej. Nie powinnaś tego lekceważyć.
karolajna
2005-08-04
21:45:07
Email
Cześć, Przypadkiem znalałam Wasze forum, ponieważ chciałam się czegoś więcej dowiedzieć o przepuklinie pępkowej. Ja tez jestem w 6 miesiącu i robi mi się wypukły pępek, a czasem łapią mnie w jego okolicy kolki. Byłam dzisiaj u mojej pani doktor i prawdopodobnie mam początki przepukliny. Ale powiedziała mi, ze w ciązy nic się na to nie poradzi i ewentualnie zoperują mnie po porodzie. Juz się boję ! Jesli któraś z Was wiedziałaby coś więcej o tej przypadłosci, to prosze o radę.
Eryka
2005-08-05
09:35:17
Email
Mam coś takiego. Ja pytałam o przepuklinę moją gin. Powiedziała, że taka wypukłość jest zjawiskiem normalnym w ciąży. I nic się z tym nie robi, bo powłoki brzuszne dalej się jeszcze rozciagają. A po urodzeniu sama się wchłonie. Mówiła, żebym się tym nie przejmowała. Mnie też przez kilka dni lekko bolało to miejsce, ale potem przestało. Lekarka rodzinna powiedziała mi również to samo. Przepuklina sama zniknie. Jedynie w nielicznych przypadkach jest konieczna interwencja chirurgiczna. Myśle zatem, że powinnaś być sokojna. O bolącym miejscu powiedz swojej gin. Wszystko co niepokoi w ciąży powinno być konsultowane z lekarzem. Pozdrawiam gorąco:))

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum