szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Ciąża (zdrowie i samopoczucie w ciąży, przebieg ciąży, wątpliwości, szpitale itp.)
temat - do Jagody i wszystkich


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Napisano: Treść:
dominikasz
2005-06-27
Email
Witam Ciebie Jagódko(Ty nasza nieoceniona) i wszystkie brzuchatki.Mam pytanie.Od dwóch dni boli mnie po prawej stronie zaraz pod piersią.Jak sie tam dotykam to jest jeszcze gorzej-wiem ze tam są żebra ale może cos tam jeszcze sie znajduje.To jest ból taki podobny do kolki troche kłuje(cięzko opisać)najbardziej mnie boli jak leże.dodam ze jestem w 25tc i macica jest na wyskosci 2 palce nad pępkiem wiec jeszcze nie tak wysoko.co to może być?
Jagoda
2005-06-27
14:57:17
Email
Wiem, że to trudno opisać; ważne jest, czy ten ból pojawia sie przy poruszaniu, jak długo trwa, czy się w tę okolicę nie uderzyłaś -i tak dalej. Może to być ból międzyżebrowy; jeśli jest głęboki - może być związany np z obecnością kamieni w pęcherzyku żółciowym (ciąża sprzyja zastojowi żółci) albo też z wątrobą. Warto, żebyś pokazała się zwykłemu interniście, trzeba po prostu zbadać brzuch, być może zrobić usg - jeśli to nie z międzyżebrzy. Oczywiście, o wszystkim powinien wiedzieć ginekolog.
dominikasz
2005-06-27
15:10:59
Email
Jagodo!ten ból nie nasila sie przy chodzeniu tylko przy lezeniu.nie jest tak bardzo głebokia usg jamy brzusznej miałam robione ostatnio jakis tydzien temu i brzmiało tak:pęcherzyk i drogi żółciowe, miąższ wątroby trzustka sliedziona lewa nerka oraz naczynia jamy brzusznj(widoczne fragmetarycznie-ocenę dolnego odcinka aorty i żyły głownej dolnej utrudnia ciązarna macica)usg bez zmian.Wprawej nerce niewielkie poszerzenie UKM bez widocznych złogów.moze to Jagodo od tej nerki ale to chyba by mnie z tyłu bolało a na wątrobeto chyba za wysoko.nie wiem juz sama.nie chce z kazda dolegliwoscia latac do lekarza bo pomysla ze jestem hipochondryczka.Dziękuję ci
dominikasz
2005-06-27
15:24:56
Email
Acha Jagodo.Przyjmuje lek o nazwie Ispotin bo mam kołatania serca i wysokie tętno.cały czas czuje sie jakaś poddenerwowana moze te bóle to od tego leku?
Jagoda
2005-06-27
15:37:03
Email
Poddenerwowanie to raczej wynik wysokiego tętna, a nie leku.
Być może nerwoból międzyżebrowy. Ale sama rozumiesz - wyjaśnić to może ktoś, kto Cię zbada.
agucha
2005-06-28
14:18:11
Email
Dominikasz ja mam podobny ból ale po lewej stronie i tylko jak leżę na boku, boli wysoko prawie pod samą piersią ale jak sie przewrócę na drugi boczek albo wstanę to przechodzi. Czasem mam wrażenie jakby sie tam coś ruszało ale dzidzia to chyba jeszcze nie jest bo jestem dopiero w 26 tygodniu wiec maluszek jest chyba jeszcze troche niżej. Dziwny ból ale ja go wiąże właśnie z żebrami może się poszeszają albo tak jak Jagoda mówi jest to ból międzyżebrowy. Pozdrawiam

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum