szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Ciąża (zdrowie i samopoczucie w ciąży, przebieg ciąży, wątpliwości, szpitale itp.)
temat - spuchnięte nogi


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Napisano: Treść:
dagmara
2005-06-26
Email
Witam.Ostatnio bardzo zaczęły ni puchnąć nogi,do tego stopnia że wczoraj wieczorem chciałam założyć ciapa w domu i ledwo mi palce weszły nie mówiąc już o całej stopie. Może macie drogie forumowiczki jakiś sposób na to?
Jagoda
2005-06-26
23:19:45
Email
Nogi do góry przez większaść dnia! I spanie z nogami na poduszce (strasznie grzeje, ale pomaga).
kasik
2005-06-27
00:28:21
Email
Nie martwic sie suchnietymi nogami. ja tez mam masakrycznie spuchniete zwlaszcza wieczorkiem. Jak Szrek :)ale juz niedlugo bedzie ok, czyli po porodzie, Woda z nas ucieknie i stpoki wroca do normy. Faktycznie poduszka pod nogi i zel chlodzacy do stop np.z Avonu. Mozesz tez sobie delikatnie zmoczona w chlodnej wodzie sciereczka owijac stopy na jakis czas, to przyniesie ulge. Pozdrawiam
sylwiag
2006-06-06
11:49:32
Email
Hej!! Jestem w 34 tyg ciąży i mam tak spuchniete nogi, ze NIE MOGE CHODZIC!! Nawet wejscie pod prysznic powoduje ogromny ból.Przez cała ciaze przytyłam juz 20 kg, nie dodałam ciaze blizniacza, ale poszło wszystko w brzuszek i te nieszczesne nogi.Ale mam nadzieje ze to tylko woda. Tylko dlaczego tak boli???? Wiecie jak mogła bym sobie ulżyc?
pinkie
2006-06-06
13:28:49
Email
Nic poza częstym kładzeniem się w ciągu dnia z nogami opartymi wysoko o ścianę, zagłówek itp, wyżej niż napoduszce. A najlepiej leżeć wtedy na lewym boku, to żyła główna nie jest przyciskana przez macicę. 15-20 min kilka razy dziennie. I żel chłodzący, jak wyżej dziewczyny pisały. I spanie na lewym boku z nogami na twardej poduszce, wałku itp.
pinkie
2006-06-06
13:35:38
Email
Acha, mnie jeszcze lekarz polecił maść Tantuum żel, ale nie wykupiłam, bo juz to polegiwanie mi pomogło. Może robią Ci się żylaki? Zapytaj swojego lekarza, co możesz stosować
OlkaK
2006-06-09
17:51:29
Email
No tak okolo 34 tygodnia to puchniecie nog jest objawem dosc czestym. Zaobserwuj jednak czy to sie dzieje niezaleznie od pory dnia. Powinno Cie to niepokoic jesli wstajesz rano i masz nozki jak balony. Jesli tak to koniecznie idz szybciutko do lekarza. Jesli natomiast puchna wieczorem lub po spacerku to nie ma jeszcze powodu do obaw. Jesli jest wlasnie tak, to faktycznie to co pisala kolezanka wyzej powinno Ci pomoc. Rozumie co czujesz. Ja jestem w 39 i mam nogi jak balony. Zaczelo mi sie tak okolo 32-33 tygodnia. Wiem, ze to nic przyjemnego :) Trzymaj sie cieplutko.
pinkie
2006-06-09
19:18:16
Email
Ja od wczoraj mam tak śmiesznie, ze puchnie mi prawa noga, i to jak tylko wstane i chwile pochodzę. Ale ciśnienie mam 110/80. Sąsiadka pielęgniarka właśnie mi mierzyła. I powiedziała, ze prawdopodobnie macica uciska mi na naczynia z prawej strony. Staram się jak najwięcej polegiwać, ale po chwili chodzenia już nie widać prawej kostki...

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum