szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Ciąża (zdrowie i samopoczucie w ciąży, przebieg ciąży, wątpliwości, szpitale itp.)
temat - badanie krwi na CRP


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Napisano: Treść:
Muminka
2005-06-25
Email
jestem w 21 tyg. ciązy i moj gin zlecił mi po raz 2 badanie krwi na bialko ostrej fazy czyli CRP .PIerwsze badanie wyszlo w normie Teraz mam nakaz leżenia bo mam kanał szyjki zewn szerokości 10mm szyjka jest długa a kanał wewn zamknięty .Sama nie wiem czy może lekarz chce sprawdzic czy nie pojawił sie stan zapalny bo to CRP po raz drugi i to w ciągu miesiąca coś ma wzkazywać a wy co na ten tematr myslicie CZy wy miałyście pobierane CRP i jakie ku temu były wkazania.
Jagoda
2005-06-26
22:33:30
Email
Dokładnie tak, CRP rośnie, gdy pojawia się stan zapalny.
mati81
2005-06-27
11:40:07
Email
Ja miałam oznaczane CRP w piątej dobie po porodzie kiedy pojawiła sie u mnie wysoka temperatura 38,8, okazało sie ze mam infekcje a CRP wynosiło 146, norma to 5!!! zaraz dostałam serie antybiotyków, no i poziom infekcji zaczął spadać, na całe szczęście infekcja nastapiła po porodzie i moja córcia jej nie złapała ode mnie.
Jagoda
2005-06-27
11:48:47
Email
Norma CRP zależy od laboratorium, nie sugerujcie się za mocno.
Muminka
2005-06-27
11:52:13
Email
ja miesiąc temu pobierałam poziom CRP i mialam w normie tzn.4 teraz dostalam leczenie Cordafenem i leżenie i lekarz kazał mi powtorzyc ale moje smaopoczucie jest dobre nie czuje abym miała stan zapalny .Myśle że to kontrolnie aby sie upewnic czy wszystko jest w porządku.
Jagoda
2005-06-27
12:42:21
Email
Tak, CRP -jako białko ostrej fazy reaguje szybko- gdyby pojawiła się infekcja, szybko by wzroslo.
Muminka
2005-06-28
15:12:24
Email
Wlasnie odebrałam wyniki i jest norma CRP 2.9mg.l
Krysia
2005-11-26
00:33:11
Email
prosze o pomoc.mam wynik cpr 15mg\l. niewiem skad sie wzielo to zapalenie. jestem na poczatku 7 m-ca. lekarz przepisal mi antybiotyk. czy to zapalenie mogło zaszkodzic dziecku????? czy wynik 15 to duzo jak na ciaze????

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum