szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Ciąża (zdrowie i samopoczucie w ciąży, przebieg ciąży, wątpliwości, szpitale itp.)
temat - ciąża


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Napisano: Treść:
Pysia
2005-06-24
Email
Cześć wszystkim przyszłym i obecnym mamusiom! Jestem w 4 m-cu ciąży, ale jestem bardzo spięta, chciałam zapytać, czy Wy kobiety też wciąż się w ciąży czymś zamartwialiście typu: czy wszystko będzie prawidłowo, czy dziecko się urodzi zdrowe, czy coś mu nie zaszkodzi i tp.? NIe wiem co z tym stresem robić, czy to nie zaszkodzi mojemu maleństwu, jak to leczyć? Dziękuję Pozdrawiam Monia
Michalina
2005-06-24
15:04:09
Email
Pysia, będąc w ciąży bardzo bałam się o moje Maleństwo. Modliłam się, żeby donosić ciąże do końca i żeby dziecko urodziło się zdrowe. Przez większość ciąży napadały mnie depresje, podczas których wyobrażałam sobie najgorsze scenariusze ze mną i dzieckiem w roli głównej. Dziecko urodziło się, jest zdrowe, dobrze się rozwija a ja martwię się czy przypadkiem nie ma krzywicy bo kiedyś pediatrzyca zasiała ziarnko niepokoju i ono kiełkuje. Odwiedziłam innych specjalistów, naczytałam się literatury i wiem, że moje dziecko nie ma krzywicy a ja się wciąż martwie. Niepokój o dzieci jest wpisane w naturę matek i zawsze będzie nam towarzyszyć. Nie ważne czy dziecko jest malutkie dorosłe, czy jeszcze się nie narodziło. Nie musisz się leczyć na "niepokój o dziecko". Staraj się myśleć optymistycznie, śmiej się jak najwięcej ...wiem, ze czasami jest trudno gdy hormony szaleją... ale wiedz, ze wszystkie przez ten strach przechodziłysmy i jesteśmy na początku tej drogi. Niepokój i troska o dziecko bedzie nam towarzyszyć do końca życia. Pozdrawiam
emka
2005-06-24
15:07:34
Email
To prawda. Ja też się martwiłam, martwię i pewnie będę się martwić. Ale przecież wiem, że nad moim malenstwem jeszcze ktos czuwa :)To mi bardzo pomaga :) POzdrawiam

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum