szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Ciąża (zdrowie i samopoczucie w ciąży, przebieg ciąży, wątpliwości, szpitale itp.)
temat - opowiedzcie


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Napisano: Treść:
żabka
2005-06-19
Email
cześć wszystkim brzuchatkom jestem w 34 tygodniu ciąży i za 6 tygodni bedzie juz koniec (coraz blizej)i przywitam dzidzie tylko mam mały problem powoli zaczynam wpadać w histerie z powodu porodu bólu i szpitala więc jakbyście mogly to jeżeli już rodziłyscie to moze opowiecie czy to przeżycie jest takie straszne a może któraś z was ma takie obawy jak ja ... cały czas chce mi się płakać nastawiam się na najgorsze a narzeczonemu truje że ja tego nie zrobie że nie dam rady wiec moze choc wy mnie troszke nastawicie do tego faktu pozytywnie ...
Agata
2005-06-19
15:02:25
Email
Kochana żabko....my wszystkie to przechodziłysmy...ten lęk, strach. ja też powiedziałam mężowi jadąc do szpitala, że nie dam rady urodzic....a on na to, że teraz to już nie mam wyjścia...
W każdym bądź razie wclae nie jest tak źle. ja miałam takie samo nastawienie jak ty...wiedziałam, że nie urodzę bez znieczulenia...a życie spłatało mi niezłego figla i niestety musiałam urodzic bez znieczulenia (po prostu nie mogli mi się wkłuć). i wiesz co....to znieczulenie wcale mi nie było potrzebne...bo ból wcale nie był taki duży. No oczywiście że bolało, ale nie tak, żebym mdlała z bólu czy coś takiego.
Mnie poród zaskoczył bardzo pozytywnie..właśnie tym, że wcale tak mocno nie bolało.
Po drugie skurcze patre trwały ....aż .....15 minut. Tak tak - 15 minut - 4 parcia i mała była juz po drugiej stronie brzuszka. Zadne tam godziny parcia ...tylko 15 minut.
Żabko z mojego doswiadczenia mogę ci poradzić, abyś spróbowała nie nastawiać się tak źle do porodu. Jeśli boisz się bólu to mozesz skorzystac ze znieczulenia...po to w końcu jest aby pomóc kobietom świadomiej przeżywać poród.
Zobaczysz po porodzie zostana tylko miłe wspomnienia...pomysl sobie tylko, że to w końcu tylko kilka godzin ciężkiej pracy....a nagroda czeka przecudowna:)
Pozdrawiam
żabka
2005-06-19
15:54:02
Email
no postaram sie ... a od czego zalezy czy bardzo boli czy nie jestem bardzo szczupla osobka a czesto ludzie straszna ze jak ktos jest drobny to ma gorzej oby moj porod wygladal tak jak twoj chcialabym bardzo moze lepiej nastawic sie na gorsze to bedzie lepiej och czemu my kobietki musismy tak cierpiec do tej pory nie moge tego zrozumiec ???
MoNiSiA
2005-06-19
17:28:11
Email
Wczoraj minął mój termin porodu (wyznaczony w sumie przeze mnie :P), dziś mija drugi termin porodu (z ostatniej miesiączki). Też się bardzo boję, bo wiadomo jest to coś niewiadomego, pierwszy raz w życiu przeżywanego, ale wiem, że muszę dać radę bo nie ja jedna rodzę. Będzie bolało (bo bolą wiadomo - te skurcze). Wiem też, że będę bardzo to przeżywała gdy się już tylko zacznie. Będę się trzęsła - zawsze tak mam gdy zaczyna się jakiś ważny w moim życiu moment, lub gdy nie wiem co mnie czeka :) Ale też będę trzęsła się z radości, bo wkońcu zobaczę moją malutką kruszynkę, przytulę ją, pocałuję i pozbędę się brzusia i opuchniętych nóg :) Na pewno jak już urodzę to dam znać tu na forum i napiszę czy wg mnie rzeczywiście to jest takie straszne jak się mówi nie raz ;) Wiem, że z czasem będziemy się ze wszystkiego śmiać :) i najważniejsze będziemy miały już nasze bobaski przy sobie :) A jeśli chodzi o Twoje pytanie, to uważam że nie ma znaczenia anatomia zewnętrzna ale anatomia wewnętrzna - czasem chudsze mają lepsze porody niż te o krągłych kształtach. Jeśli się nastawisz pozytywnie to tak przebiegnie Ci poród (musisz wierzyć że mimo wszystko wytrwasz - to naprawdę bardzo ważne!!!) Ja cały strach zostawiam na ostatni moment, może tak lepiej? :) W każdym razie życzę wytrwałości i powodzenia :* Pozdrawiam
andzia
2005-06-19
19:05:21
Email
Ja nawet nie mialam czasu sie bac!!Wszystko zaczelo sie tak szybko fakt trwalo troszke dlugo od 5 rano do 21 wieczorem ale ja nie myslalam o porodzie, o bolu. Napewno dacie rade bol da sie zniesc a koniec jest NAJPIEKNIEJSZY!! Ja poprosilam o znieczulenie bole parte trwaly dos krotko i Dzidzia wyszla na swiat. POWODZENIA DZIEWCZYNY!
punta
2005-06-19
21:32:46
Email
Nie martw się tyle. Niestety musi boleć (urodziłam już dwoje dzieci). Da się przeżyć. A sam koniec, czyli etap parcia (oczywiście moim zdaniem) wcale nie jest taki ciężki, bo gdy przesz nie odczuwasz tak bardzo skurczy. Jesteśmy kobietami i to my rodzimy dzieci i dajemy sobie z tym radę od wieków. Tobie na pewno też pójdzie dobrze. Ja miałam bóle porodowe brzucha i krzyżowe (te są cieżkie), ale powiem ci jedno, że nie ma nic piękniejszego - kiedy położą ci twoje nowo narodzone dziecko na brzuszku. Ja wtwdy czułam się jakbym się ja na nowo narodziła i do tego już dwa razy!!! Będzie dobrze. Trzymam kciuki.
Agata
2005-06-19
22:23:17
Email
Zabko żeby cię pocieszyc...napiszę tylko, że ja także jestem bardzo szczupłą osóbką...więc te opowiastki jakoby szczupłym rodziło się gorzej to nieprawda!!! Potwierdza to mój własny przykład. Pozdrawiam
Anula
2005-06-20
00:35:50
Email
Każda kobieta ma inny próg odczuwania bólu. Nastaw się na to, że tyle kobiet przez to przeszło,więc dlaczego Tobie miałoby się nie udać? To jest naturalne,fizjologiczne. A jeżeli nie podołasz-to przecież nie będziesz sama. Będzie z Tobą połozna, lekarz. Pomogą Ci. Ja radziłabym Ci aby był z Tobą też ktoś bliski (partner,mama,siostra,przyjaciółka)-pomoże jak trzeba będzie coś podać, zawołać położną, rozśmieszyć, pogadać... I musisz zrobić wszystko aby pomóc swojej dzidzi wydostać się. Ona też czuje dyskomfort,bo musi przedzierać się przez taki wąski tunel. Nie słuchaj mrożących krew w zyłach opowieści kobiet które rodziły 2 dni.Niektóre lubia wyolbrzymiać.A 2 dni-to może trwa, ale licząc od jakiś leciutkich pobolewań brzuszka, kiedy nawet jeszcze nie są w szpitalu. Najważniejszy etap porodu rzadko kiedy trwa 2 dni.Kilka godzin-to chyba optymalna średnia.Mój pierwszy poród trwał 6 godz., drugi 5,5 godz. (oba licząc od chwili odpłyniecia wód).Samego leżenia na łózku porodowym to ok.2 godz, z tego bóle parte-jakieś 10 min. Więcej wiary w siebie! Wszysto będzie dobrze!

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum