szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Ciąża (zdrowie i samopoczucie w ciąży, przebieg ciąży, wątpliwości, szpitale itp.)
temat - Proszę o pomoc


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Napisano: Treść:
załamana
2005-06-14
Email
Witam wszystkie przyszłe mamy , ja mam okropny i wstydliwy problem od jakiegoś czasu zauważyłam u siebie że mam owsiki tak mi wstyd o tym pisac , a jestem w 26 tygodniu ciąży nie mam pojęcia gdzie mogłam sie zarazić nie mam w domu dzieci a o higiene dbam kożystam często z toalet publicznych co mam robic boje sie powiedzieć o tym mojemu lekarzowi moze ktoś miał podobną sytuację proszę o odpowiedz co z moim dzieckiem czy też ma tą chorobe ? czy może sie zarazić o demnie? proszę o pomoc .
Dorka
2005-06-14
12:41:46
Email
Nie mam pojcia co z owsikami w ciąży, ja na Twoim miejscu powiedziałabym ginowi o tym - trudno - lepszy wstyd niż jakiś dodatkowy ciążowy problem później. Jedyne co znalazłam to: http://forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=10669&w=22054671&v=2&s=0, ale lepiej leć do gina! Pozdrawiam
Dorka
2005-06-14
12:43:57
Email
A i jeszcze pamietam z dzieciństwa, że ponoć najlepszym domowym sposobem na to draństwo jest picie wody spod kiszonej kapusty, może spróbuj? Tam któraś pisze też coś o czosnku. Jednego jestem pewna, te sposoby nie zaszkodzą ani tobie ani maleństwu.
Jagoda
2005-06-14
12:45:59
Email
Spokojnie, dziecko na pewno owsików nie ma. Po urodzeniu jest ryzyko zarażenia dziecka, natomiast leki przeciwrobacze albo nie są bezpieczne w ciąży, zwłaszcza w Iszym trymestrze (np. albendazol, pyrantel), albo bezpieczeństwo nie jest określone (mebendazol). W czasie laktacji ich stosowanie wymaga ostrożności.
Powiedz lekarzowi o swoim problemie, czego się boisz? Że Cię wyśmieje? To wtedy możesz mu ostro powiedzieć, że takie postępowanie jest niegodne lekarza.
Decyzję, co zrobić, musicie podjąć wspólnie. Uwaga: jeśli jedna osoba ma owsiki, trzeba leczyć całą rodzinę.
MoNiSiA
2005-06-14
12:55:37
Email
http://kobieta.gazeta.pl/edziecko/1,56303,2360732.html ---- proszę wejść na tą stronkę i sobie przeczytać, mam nadzieję że to Cię uspokoi... Pozdrawiam serdecznie :)
załamana
2005-06-14
13:33:57
Email
Dziękuje wam bardzo za odpowiedzi troszke mi lepiej sprobuje pierw metod domowych jak nie pomogą to do lekarza się zgłosze dziekuje jeszcze raz i pozdrawiam.

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum