szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Ciąża (zdrowie i samopoczucie w ciąży, przebieg ciąży, wątpliwości, szpitale itp.)
temat - osoba bezrobotna w ciazy


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Napisano: Treść:
aureliasun
2005-06-13
Email
czesc dziewczyny nie orientujecie sie moze czy osoba bezrobotna zarejestrowana w posredniaku dostaje jakies pieniazki po urodzeniu dziecka? a jest wogole jeszcze jakies becikowe od panstwa? czy tylko mozna pomarzyc hehe i pofruwac w oblokach?


Julia
2005-06-13
19:04:21
Email
Hej, ja jestem bez pracy, tzn nie pracowałam, jak zaszłam w ciążę, teraz mam 9 mies dziecko i dalej nie pracuję. Niestety dla takich mam nie ma żadnych zasiłków, trzeba pracować, żeby coś dostać. Natomiast jeśli ma się odpowiednio niskie dochody, to można dostać zasiłek, tzn 43 zł mies, a poza tym jednorazowo 500 zł po urodzeniu dziecka. I jeszcze dostaliśmy drugie 500 zł z ubezpieczenia męża z pracy.
aureliasun
2005-06-13
19:12:42
Email
a skad sie dostaje te 500zl jednorazowo?
aureliasun
2005-06-13
19:14:08
Email
a i powiedz mi jeszcze maz musial w pracy cos konkretnego zalatwiac zeby dostac z ubezpieczenia?
MoNiSiA
2005-06-13
19:57:05
Email
W niektórych miastach dostaje się becikowe i nie ma na to wpływu czy osoba jest pracująca czy nie. Ale to niestety tylko w niektórych większych miastach :( Poza tym te 500zł dostaje się od państwa za urodzenie dziecka [taka mała zachęta :) ] Każda kobieta może się o nie starać. Pozdrawiam.
Dorka
2005-06-13
21:04:01
Email
Te 500 zł to jednorazowy zasiłek porodowy i niestety nie jest prawdą, że każda kobieta może się o niego starać, gdyz jest ustalony próg dochodu na osobę w rodzinie, którego niemożna przekroczyć aby móc go dostać. Co do kasy z ubezpieczenia, to zazwyczaj trzeba sie skontaktować z przedstawicielem firmy i przedstawić akt urodzenia dziecka. I to zazwyczaj wystarcza. Oczywiście, jesli któreś z was objete jest ubezpieczeniem z tzw. pakietem rodzinnym, ale większość ubezpieczeń grupowych je ma. pozdrawiam
aureliasun
2005-06-13
21:28:32
Email
dzieki dziewczyny za informacje, co prawda leci mi dopiero 5 miesiac albo juz ale wole wczesniej wiedziec :-))) a jeszcze jesli mozecie to powiedzcie mi gdzie sie o takie becikowe stara, moze to glupie pytanie ale naprawde jesli chodzi p zalatwianie takich spraw to jestem laikiem ( nie smiejcie sie z gapy hehe) i dzieki za pomoc pozdrowionka dla wszystkich brzuchatek

MoNiSiA
2005-06-13
21:59:30
Email
Szkoda że w Szczecinie nie ma jeszcze becikowego :( Wiem, że jest ono w Warszawie i Krakowie ale gdzie jeszcze to niestety nie mam pojęcia. Przyznam, że mnie zapewniano o tym, że o te 500zł może się każda kobieta starać i narazie nie spotkałam się z kimś kto nie otrzymał tej pomocy. A becikowe to prezent od państwa więc powinna je dostawać każda kobieta (bez względu na dochody) a może jest inaczej? No i największa szkoda, że nie dostaje się wszędzie tego becikowego. Becikowe - na pewno trzeba mieć akt urodzenia dziecka - to najważniejsze. Pozdrawiam.
Anula
2005-06-13
23:07:38
Email
Monisia skąd dostaje się te 500 zł? Jakie formalności trzeba spełnić i gdzie się zwrócić? I naprawde nie trzeba miec jakiegoś tam pułapu dochodów? Dają wszytstkim? Ja 4 lata temu za urodzenie dziecka dostałam pieniądze (zasiłek) z ZUS-u (dostawał każdy, nie było żadnych minimum).To było około 400-500zł (juz dokładie nie pamiętam). Po drugim porodzie (obecnie) od państwa nie dostałam złamanego grosza. Tylko z PZU ale skoro płacę składki (tzn. potrąca mi zakład pracy), to łaski mi nie robią. Wypłacają w zależności od firmy i wysokości składek (ja dostałam 700, mąż u siebie w pracy 900zł). Aha-przepraszam i dostaję zasiłek macierzyński z ZUS-u (również bez łaski, bo go sobie wypracowałam ze składek). Nawet się opłaca-bo liczą średnią wszystkich dochodów (np. premii rocznej itp.) wiec miesięczna srednia wychodzi więcej niż zarabiałam. Ciekawa jestem jak to jest z tymi 500zł o których piszecie i ile płacą teraz na wychowawczym (oraz jakie trzeba mieć minimum na osobę-rozumiem że nie wliczałoby się w to ewentualnie przyznany zasiłek wychowwczy).W moim przypadku nie wchodzi w grę (nie utrzymalibyśmy siebie i domu z jedne pensji męża). Ale pytam z ciekawości.
Dorka
2005-06-14
12:32:57
Email
No niestety dokladnie 3 lata temu nalozyli jakis tam prog, wiem, bo siostra urodzila wtedy i szwagier nie pracowal, wiec dostala. Fakt wczessbniej z ZUS-u każdy dostawał za urodzenie dziecka i było ok i sprawiedliwie, ale wiecie jak jest ciągle się obcina, a najlepiej na młodych matkach;( Tę kasę załatwia się w ZUSie, a typowe becikowe, jesli jest w waszym mieście to chyba w urzędzie miasta lub gminy. Co do wychowawczego, to własnie dzisiaj rozmawiałam ze swoja byłą uczennicą, która jest na wychowawczym, mówiła, że dostaje 400 zł, ale również jest jakiś próg dochodów poniżej którego przyznają. Nie mam pojęcia jaki. Oba te progi wyznacza ZUS. A i jeszcze jedno jesli ktoś ma ciężką sytuację materialną, to zawsze mozna jeszcze coś wydobyć od Pomocy Społecznej, na pewno daja wyprawkę (oczywiście nie cała, ale zawsze coś). Dokładnie musicie pytać właśnie w tych podanych instytucjach w waszym mieście/miejscowości. pozdrawiam serdecznie
ila
2005-06-14
17:42:49
Email
hej, kwotę 500 zl, dostaje sie od urzedu miasta lub gminy, gdy dochód na członka rodziny nie przekracza ok. 580(nie pamiętam dokładnie, informacje na stronach internetowych urzedu miasta np. na gdynia.pl, są bardzo konkretne). Dochody za 2002 rok sa brane pod uwagę, ale w wrześniu ma być zmiana. Najlepiej osobiście porozmawiać o konkretnej sutuacji z paniami w urzedzi, mi wszystko wyjaśniły.Pozdrawiam.A zasiłek rodzinny na jedno dziecko to 43 miesięcznie, przy tych samych dochodach.
Michalina
2005-06-15
15:23:17
Email
Zasiłek z tytułu urodzenia dziecka wypłacany jest jednorazowo w wysokości 500 zl. Do 1 maja zeszłego roku dostawała go każda kobieta, która urodziła dziecko. Od 1 maja 2004 to się zmieniło. Granica dochodu uprawniającego do wypłaty zasiłku rodzinnego wynosi 504 zł na osobę w rodzinie. Pod uwagę brany się dochód kobiety i jej męża jaki wspolnie mieli 2 lata temu (nawet jezeli nie znało się wtedy swojego męża to i tak jego dochód jest brany pod uwage). Jeżeli wasz wspolny dochód wypadl powyżej w/w kwoty zasiłek porodowy się nie należy :-(
mamuska20051
2005-10-24
15:06:43
Email
mam pytanko jesli sie ucze i mam rente rodzinną ale zaszlam w ciaze w trakcie szkoly to czy nalezy mi9 sie wolne?!i ile czy nalezy mi sie urlop macierzynski

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum