szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Ciąża (zdrowie i samopoczucie w ciąży, przebieg ciąży, wątpliwości, szpitale itp.)
temat - ruchy


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Napisano: Treść:
ewcia26
2005-06-11
Email
Witam brzuchatki! ja jestem w 21. tyg. i od tygodnia czuję słodkie ruchy mojego maleństwa, szczególnie wieczorem z lubością się rozpycha, na tyle że aż mi ręka podskakuje:) Cudne uczucie.jednak gdy tylko mój mąż położy mi rękę na brzuszku-maleństwo przestaje się ruszać-tylko raz udało się mężowi "złapać" malucha na kopniaku. czy u was było podobnie? być może dzidziuś odczuwa "obcą" rękę na brzuszku- w końcu tylko ja sama głaszczę się po brzuszku po 1000 razy dziennie:). buziaki
Asteria
2005-06-11
19:14:36
Email
U nas bylo zupelnie tak samo, tatus mial malo okazji na zabawy z synkiem. A zaraz kiedy zabieral reke i ja kladlam swoja synus znow reagowal. Co mama to mama :)
agucha
2005-06-12
10:03:54
Email
U nas na poczatku było to samo, jak poczułam ruchy to mężuś wytrwale trzymał ręke na brzuszku żeby też je poczuć. niestety często wyglądało to tak, że przez pół godzinki trzymania była cisza a jak tylko zabrał rękę to był kopniaczek :)) Teraz już dzidzia oswoiła się z tatusiem i pozwala mu czasem dostąpić zaszczytu. Jednak w chwilach kiedy rozrabia za bardzo za przykład kiedy już chcę zasnąć to mówię do męża żeby uspokoił malucha i wtedy kładzie rękę na brzuszku mówi do dzidzi że mamusia chce już spać i naprawde błyskawicznie jest cisza !!! Sprytne te nasze maluchy :)) A tak naprawdę to myślę, że każdy człowiek ma specyficzną tylko dla siebie aurę energetyczną, która go otacza do naszej dzieciaczki są przyzwyczajone a jak czują inną to reagują hmm może zaciekawieniem i dopiero jak sie też do niej przyzwyczają (np. jak tatuś regularnie przykłada rączki) to jest ok. w każdym bądź razie jest to ciekawe zagadnienie:)) Pozdrowionka
Eryka
2005-06-12
11:18:17
Email
Witajcie! Mam podobne spostrzeżena jak Wy. Teraz dzidziuś daje znać o sobie tatusiowi, ale na początku była cisza jak makiem zasiał. Pozdrawiam i życzę dobrej niedzieli:)
Agata
2005-06-12
13:43:50
Email
Kochane coś w tym jest. jak ja czułam ruchy i szybko wołałam męża żeby połozył rękę...to malutka natychmiast uspokajała się i nie kopała. i tak było wiele razy. Dopiero później mała przyzwyczaiła się do obecności tatusiowej łapki i też mocno kopała
Dzieciaczki w brzuszku to już małe cwaniaczki....one już dobrze wiedzą co się dzieje, kto je dotyka...fajne to....
Troszkę Wam zazdroszczę tych fikołków w brzuszku...to fantastyczne uczucie....moja mała to teraz fika w łóżeczku...rozrabiaka jedna...:)
ila
2005-06-18
18:18:29
Email
hej! mam pytanie - lekarz kazał mi liczyć do 10 ruchy dzidziusia - czy jeden ruch to znaczy jedno kopniecie lub rozciągnięcie czy też jeden ruch to te wszystkie ruchy w danej chwili a po jakimś czasie gdy się zacznie kręcić to jest ruch numer dwa (wydaje mi się,że ta druga opcja jest sensowniejsza, ale wolę się upewnić)?

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum