szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Ciąża (zdrowie i samopoczucie w ciąży, przebieg ciąży, wątpliwości, szpitale itp.)
temat - Do Jagody


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Napisano: Treść:
Eryka
2005-06-11
Email
Droga Jagodo! Mam pytanie typowo medyczne w związku z badaniem krwi. Ostatnio zrobiłam "morfologię z krwi z wzorem odsetkowym". Nie znam się kompletnie na literowych oznaczeniach. Na wyniku zostały podane wskaźniki minimalne i maksymalne oznaczające normę. Kiedy porównałam moje wyniki z danymi określanymi przez normę, to zobaczyłam kilka nieprawidłowości. Czy mogłabyś mi wyjaśnić co oznaczają dane skróty i czy przekroczone normy są powodem do niepokoju. (wizytę u gina mam dopiero 22 czerwca i nie wiem czy mam iść wcześniej). Oto te skróty: WBC mój wynik: 11.2 a norma: 4,0-10,0. NE# mój wynik 7.5 a norma: 2-6. MO# mój wynik 1.0 a norma: 0,2- 0,9. HCT mój wynik: 35.0 a norma: 37-54. MPV mój wynik: 8.5 a norma: 8,8-12. Czy powinnam się martwić tymi rozbieżnościami? Z góry dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam:)
Jagoda
2005-06-11
15:28:37
Email
Nie martw się, Twoje wyniki są w normie dla ciąży.
WBC - białe krwinki; NE# - neutrofile, MO# - monocyty; HCT - hematokryt; MPV- średnia objętość płytki.
Eryka
2005-06-12
11:15:15
Email
Jagodo! Bardzo Ci dziękuję:)

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum