szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Ciąża (zdrowie i samopoczucie w ciąży, przebieg ciąży, wątpliwości, szpitale itp.)
temat - do jagody!


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Napisano: Treść:
dominikasz
2005-06-05
Email
Mam pytanie.Powiedz mi jagodo czy wiesz z którego tygodnia ciąży (gdy poród nastapi szybciej) dzieciaczki są ratowane.Bo słyszałam ze gdzies urodziła sie dziewczynka w 24 tc i wazyła 320 gr.czy u nas w polsce miała by jakies szanse na przezycie.od ktorego tygodnia mozna czyc sie bezpiecznej ze dziecko przezyje-masło maślane mi wyszło przepraszam.
Jagoda
2005-06-05
21:31:27
Email
Szanse na przeżycie ma dziecko urodzone w 22 tygodniu ciąży (mówimy o ośrodku wysokospecjalistycznym), ale są one bardzo maleńkie... Statystyki są po prostu straszne.
Dziecko w miarę bezpiecznie może urodzić się po 32 tygodniu ciąży - po osiągnięciu dojrzałości płuc- samo będzie oddychać, ale i tak nadal jest wcześniakiem i wymaga bardzo wiele troski.
Aneta
2005-06-06
16:31:21
Email
Witam. Ja jestem w dwudziestym siódmym tygodniu, gdybym teraz urodziła to czy moje dziecko by przeżyło? i czy poród mógłby się odbyć normalnie czy dziecko byłoby za słabe?
Jagoda
2005-06-06
17:53:28
Email
Lepiej nie snuć takich rozważań. Poważnie. Nastaw się na donoszenie ciąży.
To, czy dziecko przeżyje zależy od wielu czynników, nie tylko od wieku ciąży. Potem trzeba wiele starań, by było zdrowe - opieka nad takim maluszkiem do czasu, aż będzie na tyle dojrzały, by wrócić do domu trwa czasem wiele miesięcy. Potem dodatkowe badania, kontrole, rehabilitacja...
Mamy wcześniaków mają naprawdę ciężko.

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum