szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Ciąża (zdrowie i samopoczucie w ciąży, przebieg ciąży, wątpliwości, szpitale itp.)
temat - Boję sie


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Napisano: Treść:
Moniusia
2005-06-04
Email
15 maja spożyłam dużą ilość alkoholu. Od 29 maja podskoczyła mi temperatura, a dzień wcześniej miałam stosunek z mężem. Boję się, że mogłam zajść w ciążę. Czy alkohol wypity w znacznej ilośći około 2 tygodnie wcześniej może mieć wpływ na dziecko? Czy mógł uszkodzić dojrzewającą komórkę jajową?
Jagoda
2005-06-04
11:23:07
Email
Nie bój się na zapas. Organizm - każda komórka ma wyspecjalizowane mechanizmy naprawcze. Gdyby tak nie było, każda ilość, każdej substancji szkodliwej, w każdej sytuacji wywoływałaby ciężką chorobę. A jakoś w większości na razie całkiem zdrowi chodzimy...
Ze względu na ewentualną ciążę nie pij więcej alkoholu.
Ewka25
2005-06-04
15:21:56
Email
Kiedy podejrzewałam u siebie ciążę-zrobiłam test-był ujemny (w 35 dniu cyklu!!!)Dzień później impreza-dużo alkoholu, następnie sauna;-)5 dni później-dodatni test. Teraz-dziecko zdrowe,fajniste.Nie martw się!
Julia
2005-06-04
20:02:55
Email
Moniusia ja też raz przesadziłam z alkoholem i to było jakiś tydzień po zapłodnieniu. Nic się nie stało. Nie martw się.
Mamcia Mateusia :)
2005-06-05
18:49:11
Email
hmm nie masz co sie martwic ja byłam w drugim tyg. ciąży i byłam na meega imprezie duużo wypiłam a Matuś jest zdrowiusi ... pozatym czasami w ciąży szłam sobie do lokalu na piwko (redsa) np. w 16tyg ciąży poczułam ruchy własnie po piwku ..miałam na nie ochote wiec...wypiłam jedno ..co jakies 2 miesiące nachodziła mnie ochta wiec nieżałowałam sobie jednego nawet kiedys winko wypiłam (lampeczke) i nic wszystko jest w pożadku... ps.niemożesz byc taka przewrażliwiona :)spokojnie wszystko bendzie ok...pogadaj o tym Z lekarzem on też Ci powie ze alkohol wcale tak bardzo nieszkodzi no chyba że byś piła ciodzien no to juz inna sprawa.. pozdrowienia
Jagoda
2005-06-05
21:33:27
Email
Alkohol szkodzi!
MoNiSiA
2005-06-06
19:37:12
Email
Pewnie że alkohol szkodzi! Można nawet doprowadzić do tego że dziecko będzie traciło przytomność, gdy mama sobie będzie piła! Znam wiele kobiet które mimo że piły na początku ciąży (nie wiedząc że już noszą pod sercem rozwijającego się człowieka) ich dzieciaczki rodziły się zdrowe, ale nie sądze by jakaś powtarzała takie ryzyko. Raczej były już rozsądne i ograniczały się do lampek wina. Wino (najlepiej własnej roboty) nie jest tak szkodliwe, oczywiście pite z umiarem. Ale trzeba przyznać że każdy alkohol jest niebiezpieczny dla dzidziusia. Trudno sobie wyobrazić że pijąca mama skazuje swoje dziecko na takie same promile docierające przez łożysko do maluszka... A szkoda :(

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum