szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Ciąża (zdrowie i samopoczucie w ciąży, przebieg ciąży, wątpliwości, szpitale itp.)
temat - Aspargin


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Napisano: Treść:
Agucha
2005-06-03
Email
Byłam wczoraj u mojego gina na wizycie kontrolnej i powiedziałam mu o moich dusznościach, kołataniu serducha i że czasem bardzo mnie kłuje serce, że nie mogę oddychać. Spodziewałam sie, że powie żeby się nie przejmować i że to normalne objawy w ciąży ale on kazał mi na nastepny dzień zgłosić sie do lekarza rodzinnego w celu przebadania pod kontem ewentualnej choroby serca i powiedział, że w ciąży bardzo często wykrywane są liczne wady serca. Przepisał mi też lek o nazwie Aspargin i kazał go przyjmować. Przyznam szczerze, że troche się wystraszyłam i dzisiaj z samego rana pobiegłam do swojej lekarki rodzinnej. Ta z koleii od razu zaczeła się śmiać, że gin przesadza i że to normalne objawy w ciąży wprawdzie obsłuchała mnie ale tak raczej dla świętego spokoju i kazała się nie martwić aha i jeszcze powiedziała żebym nie brała tego Asparginu bo on i tak nie pomaga. Powiem szczerze że zgłupiałam i nie wiem co o tym wszystkim myśleć :( Powiedzcie kochane czy miałyście cos podobnego ?? A może Jagoda coś wie na temat tego leku brac go w końcu czy nie ??
dominikasz
2005-06-03
18:30:17
Email
Cześć!!!zupełnie nie masz sie czym martwić.twoja historia w 100% odpowiada mojej.rozwniez dla swietego spokoju zrobiono mi badania serca i wyszstko jest spoko.a te kolatania i dusznosci mam caly czas i sie do nich juz przyzwyczaiłam-taki nasz los.jagoda ci to napewno bardziej fachowo wytłumaczy.a aspargin to nic innego jak magnez i potas wiec branie go wyjdzie ci tylko na dobre.pozdrwiam cie papa
Jagoda
2005-06-03
19:31:31
Email
:)
I jeden, i drugi lekarz miał rację. W ciąży rzeczywiście wykrywa się dużo wad serca. Najczęstszą i zazwyczaj niegroźną jest wypadanie płatka zastawki dwudzielnej-ma to ok. 1/3 populacji (między innymi ja). Wady serca dają zmiany osłuchowe - szmery i kliki oraz zmiany w głośności tonów - a to doświadczony internista jest w stanie wysłuchać. Dla wszelkiej pewności można zrobić EKG; do głębszej diagnostyki skłoniłyby internistę inne, dodatkowe objawy.
Aspargin to połączenie potasu z magnezem. Jeśli występują niedobory tych 2 pierwiastków, nasila się tendencja do szybkiego bicia serca i skurczów łydek. Natomiast jeśli te objawy są niezależne od potasu i magnezu - Aspargin nie podziała. U młodych osób, przy zdrowych nerkach, jest to lek bezpieczny, nadmiar wydali się z moczem.
MoNiSiA
2005-06-03
20:13:06
Email
Ja też biorę do tej pory ten lek, ale przyznam, że nie wiem czemu, ponieważ nie mam żadnych z wyżej wymienionych objawów. Do tego biorę zwykłe witaminki więc po co jeszcze Aspargin?
Agucha
2005-06-03
20:17:35
Email
UFF no toście mnie kochane moje uspokoiły :)) Kobiety w ciąży maja chyba tendencje do zamartwiania się na zapas. Buziaczki !!!
MoNiSiA
2005-06-03
20:31:59
Email
Hehe no tak to jest, ale myślę że lepiej martwić się na zapas, przecież tu chodzi o życie naszych dzieciaczków, a to najważniejsze. Ja Aspargin biorę już od 4/5 miesiąca (jestem już w 9) i narazie pytając lekarza czy mam go brać dalej odp jest pozytywna. Mi lekarz mówiła że muszę go brać aby nie mieć skurczów (bo miewałam) ale nie łydek tylko brzusia. Ale teraz zastanawia mnie czy nadal muszę brać skoro już wkrótce jadę na porodówkę ;) Ale widocznie tak. Spytam gin przy najbliższej okazji. Pozdrawiam :*
Gonja
2005-09-18
18:13:02
Email
Prosze o informację. Ja mam bóle koło mostka jakby ktos wbijał mi igłe w serce ostatnio są bardzo częste a jestem w 16 tyg. ciąży. Zrobiłam echo serca i wyszło iz wypada mi zastawka mitralna ale minimalnie. Czy to może byc szkodliwe i czy faktycznie przy wypadaniu zastwki moga być takie bóle i tak często.
Daria
2005-09-28
11:03:14
Email
Czy ktoś wie, czy wypadanie płatka zastawki jest przeszkodą w naturalnym porodzie ? Szczerze mówiąc wolałabym rodzić naturalnie, ale kiedyś stwierdzono u mnie taką wadę, mimo to EKG, które robiłam w 20 tygodniu wyszło bardzo dobrze. Czy powinnam zrobić jeszcze jakieś badania przed porodem?
Jagoda
2005-09-28
22:35:06
Email
Wypadanie płatka nie jest przeciwwskazaniem do porodu naturalnego. To częsta wada - ma ją ok. 30% ludzi.
Jagoda
2005-09-28
22:36:11
Email
Gonja - tak może być. Dlaczego nie pytasz o to swojego gina?
Elwira
2006-01-22
23:21:31
Email
Witam! Tez mam wade serca (wypadanie platka zastawki mitralnej) i w moim przypadku EKG nie wykazuje nic, wrecz przeciwnie - wychodzi ze serce jest w swietnej formie. Dopiero Echo serca z doplerem wykrylo wade. Osoba z wada powinna byc pod stala kontrola dobrego kardiologa, ktory wypadanie platka traktuje jak wade a nie uwaza, ze to normalne, ze z nerwow, bo to nie prawda. Tak jest najlatwiej im mowic, gdyz tej wady sie nie leczy, jedynie mozna wzmacniac serce przez branie potasu i magnezu. Nie chce martwic, ani straszyc, ale kobieta w ciazy powinna powiedziec o tej wadzie ginekologowi swojemu, gdyz czasami po porodzie takiej kobiecie podaje sie antybiotyk zapobiegawczo, gdyz podczas porodu moze dojsc do zakazenia, ktore jest niebezpieczne (rzadko to wystepuje). Pytalam wielu kardiologow i kazdy zapewnial, ze nie ma przeciwskazan do zajscia w ciaze. pozdrawiam przyszle Mamy :) Elwira
Monia5
2007-06-06
19:17:20
Email
Czesc, jestem tu po raz pierwszy. U mnie tez wykryto wypadanie platka juz dawno temu ale nie to jest problemem. Obecnie mieszkam w Anglii i jestem w ciazy i chcialabym o tym powiedziec mojej poloznej ale nie wiem niestety jak. Szukalam wszedzie i nie znalazlam tlumaczenia. Moze ktos sie orientuje i moglby mi pomoc. Z gory dzieki.
Monia5
2007-06-06
19:25:38
Email
Czesc to znowu ja. Chyba juz znalazlam: barlow syndrom or mitral valve prolapse czy jakos tam ale to mi wystarczy. Z gory dziekuje i pozdrawiam.

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum