szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Ciąża (zdrowie i samopoczucie w ciąży, przebieg ciąży, wątpliwości, szpitale itp.)
temat - różne dolegliwości


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Napisano: Treść:
dominikasz
2005-05-30
Email
Cześć ciążarówki.jestem w 21tc i albo jestem przewrazliwiona i znerwicowana albo rzeczywiscie odczywam rózne dolegliwośi.Dziś np boli mnie troche krzyż i ućiska coś u dołu brzucha-to nie boli ale czuje jakis dyskomfort raz myzle ze to pecherz ale razcej sikam normalnie zreszta wyniki moczu mam ok.wieczorami mam jakies kołatania serce nierówno mi jakby bije i tak glośno ze chyba wszyscy je słyszą az klatka mi sie porusza.jak leżę na lewym boku to sie nasila i zoładek mi wtedy podskakuje.czesto mnie bolą nogi chociaz jem magnez i w ogole non stop sprawdzam majtki czy nie mam jakiś plam.natomiast czesto mam wilgotną bileizne w okolicy cewki moczowej-chyba popuszczam i o tym nie wiem.czy ja wymyslam czy poprostu to jest normalne.acha no i tętno czesto mam powyzej 100.pomóżcie odpiszcie czekam
Nusia
2005-05-30
17:26:26
Email
Cześc. Jagoda pisała w temacie "tętno w ciąży" o dolegliwościach związanych z przyspieszeniem tętna i czasami zdarzającą się niemiarowością. Natomiast co do bólów krzyża to mi też się zdarza i chyba większości ciężarnych. Zmienia się środek ciężkości, kręgosłup inaczej się ustawia i rozlużniają się więzadła - stąd może Cię boleć krzyż. A jeśli chodzi o brzuch to ja też miewałam i miewam uczucie dyskomfortu i pobolewanie w dole brzucha. Pozdrawiam.
Jagoda
2005-05-30
19:34:58
Email
Pokaż się ginowi - pobolewania brzuszka i krzyża zdarzają się w ciąży, ale lepiej na zimne dmuchać. Wilgotna bielizna może być z różnych powodów, banalnych - jak pocenie się przy upałach - i poważnych, np. infekcjach dróg rodnych. Powiedz lekarzowi o tym, powinien to wyjaśnić :).
syl
2005-05-30
21:55:35
Email
Witajcie mamusie . Jakieś dwa miesiące temu (jestem w 35 tygodniu ciąży), zaczęły dokuczać mi paskudne bóle krzyża , do tego stopnia,że nie byłam w stanie się pochylić i bez problemu zaścielić łóżka .Po kilku takich "męczeńskich" dniach wpadłam na pomysł (ale może i o tym gdzieś wcześniej czytałam)żeby kłaść sobie w nocy poduszkę pod brzuch i bok i wyobraźcie sobie ,że pomogło , bóle znikły jakby ręką odjął.Dodam jeszcze,że w moim przypadku brzuszek wygląda jak ogromna piłeczka pod bluzką i ciągle widać gdzie mam talię .Nie wiem czy poduszka i zniknięcie bólów krzyżowych były zbiegiem okoliczności , ale śpię tak do tej pory i jest ok..
Dominika.K
2005-06-05
00:32:25
Email
Kochane brzuchatki mam problem, moze ktoras z Was byla w podobnej sytuacji badz wie cokolwiek na ten temat, a mianowicie jestem w 27 tygodniu ciazy i ostatnio sie rozchorowalam tzn. kaszle,mam katar (wyglada to na przeziebienie) nie biore zadnych lekarstw i moze przez to poprawy nie widac.ale do rzeczy : moj problem polega na tym ze moze zaistniec u mnie konflikt serologiczny (ja mam RH- a moj maz RH+) i ostatnio moj lekarz powiedzial ze w 28 tygodniu dostane zastrzyk z immunoglobuliny rh (czy cos w tym stylu)i ja sie boje ze przez chorobe moze dojsc do komplikacji, ktore zaszkodza mojemu malenstwu... czy bezpieczny jest taki zastrzyk pomimo przeziebienia ??? bardzo prosze o szybka odpowiedz bo w poniedzialek ide do kontroli i nie wiem co mam robic????
reniab
2005-06-06
13:41:08
Email
Mam od dóch tygodni dziwne bóle w podbrzuszu (zapomniałam napisac, ze jestem w 20tyg), zdażają sie kilka razy dziennie. Mam wrażenie, że jest to taki skórcz jak przy skórczach łydek - krótkotrwały i przejściowy. Nie wiem czy to zależy od danej pozycji czy to jest objaw jakichś nieprawidłowości.
Jagoda
2005-06-06
15:54:17
Email
Reniab - pokaż się ginowi, on sprawdzi, czy to tylko rozciąganie się macicy, czy skurcze.

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum