szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Ciąża (zdrowie i samopoczucie w ciąży, przebieg ciąży, wątpliwości, szpitale itp.)
temat - główka w dół??


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Napisano: Treść:
brydzia30
2005-05-25
Email
zastanawiam sie kiedy dziecko uklada sie główka do dołu. Jestem juz w 31 tygodniu i nadal nogi ma w dole a glowke w gorze pod moja prawa piersia. Mam sie martwic czy jest jeszcze czas na to zeby sie odwrocilo??
Agata
2005-05-26
10:39:42
Email
Brydzia nie martw się...dzieci różnie układaja się główką w dół. Moja mała też długo była ułozona pośladkowo...a potem nagle hyc i odwróciła się główką do dołu. To jest moment kiedy dzieciątko się obróci. Moja Sara odwróciła się pomiędzy 22-25 t.c. (bo jak byłam u gin w 22 t.c. to jeszcze była położona miednicowo...a 3 tyg. później już była odwrócona. twoja dzidzia ma jeszcze czas na odwrócenie...i zobaczysz niedługo fiknie koziołka i będzie O.K.
Pozdrawiam
brydzia30
2005-05-29
22:58:43
Email
Dzieki, bo ja sie martwie, ciekawe czy ja to poczuje ze sie odwrocilo?? Ale to juz prawie 33 tydzien i co ma jeszcze czas. Martwie sie bo chcialabym rodzic naturalnie, a nie miec cesarke :o(
mati81
2005-05-30
05:36:27
Email
Moje maleństwo było skierowane główką w dół już w 30 tygodniu, teraz wydaje mi się, że jest w pozycji poprzecznej, jestem juz po terminie i mam nadzieje ze sie jeszcze obróci prawidłowo, bo mąż chce być przy porodzie a ja nie chce cesarki:(, dziś ide do gina zobaczymy co tam maluszek wyprawia w brzusiu. pozdrowionka
brydzia30
2005-05-30
10:31:02
Email
Mam nadzieje ze nasze dzieciaczki w koncu zorzumieja ze musza sie skierowac w dol, bo ja ciagle o tym mysle. Wyczytalam ze najpozniej w 36 tyg sie moga obrocic, ale pozniej moze byc ciezko :o/. Obysmy mogly rodzic z mezami naturalnie!!!
Morgana69
2005-05-31
10:04:19
Email
Może to mało pocieszające, ale jestem 37 tc. i moja dzidzia się jeszcze nie odwróciła. Szanse na to, że się odwróci maleją... Tylko, że coraz bardziej boli to kopanie w dół brzucha... Na szczęście wyszłam z założenia, że co ma być to będzie. Ni ważne jest przecież, jak się dziecko urodzi -ważne by wszystko było z nim i ze mną ok. Natura wie, co dobre, a dziecko po prostu idzie na łatwizną, bo po co ma się męczyć... Pozdrawiam!
Kornela
2005-05-31
12:20:12
Email
Ja też się zaczynam martwić, jestem w 38t.c. i wczoraj byłam na USG i niestety dzidzia na główke i góry. W 33 tygodniu jak miałam robione USG to było ułożone poprzecznie i zamiast w dół to odwróciło się do góry. Najgorsze, że w/g USG wyszło że za tydzień powinnam urodzić (w/g miesiączki za 2,5 tyg.) wiec czasu zostało mało. Mam nadzieję, że wszystko będzie dobrze
mamaporazczwarty
2005-05-31
17:36:44
Email
Moja rybka w wodach płodowych w 6 m-cu ułozona była główkowo,a teraz na początku 8-mego miednicowo.Fika w brzuchu tak mocno jak żadne z moich dzieci,ale i tak się nie przejmuję bo i tak czeka mnie cc
mati81
2005-05-31
18:38:20
Email
No i oglądałam po raz kolejny tego mojego szkraba na USG i jest główką w dół:) tyle tylko ze nie chce się pchać na ten świat, nie mam rozwarcia, żadnych skórczy i wciąż duzo wód płodowych -tak mówi gin 9 czerwca mam iść do szpitala na wywołanie:( już jest mi strasznie ciężko i bardzo się niecierpliwie...chlip, chlip, widać taki mój los. Pozdrowionka
brydzia30
2005-06-01
12:51:58
Email
Wczoraj sprzatalam, prala, prasowalam itd. i dzidzia niesamowiciew nocy sie wiercila, moze w koncu jest glowka w dol ulozona, ale to co wyprawiala to nie jestem w stanie tego opisac. Na maksa kopanie i walenie od wewnatrz. Teraz spokjnie ale noc byla okropna.
mati81
2005-06-01
16:52:30
Email
Kochana brydziu ja już myślałam że moje maleństwo nie ma już miejsca w brzusiu bo od paru tygodni tylko się wierciła i to w wybranych godzinach np23;) Ale dziś pokazała co potrafi, cały dzien mój brzuszek ulega zniekształceniom i to takim że powierzchnia księżyca to nic w porównaniu z moim deformowanym co chwila brzuchem, mąż wprost nie może się nadziwić:))) Widocznie przed wyjściem na świat prostuje kości;-)))Pozdrowionka
Kornela
2005-06-02
15:51:54
Email
Czy jeżeli moje maleństwo jest ułożone w pozycji miednicowej drugiej - tak to określił lekarz - to w przypadku cesarki mogę mieć zrobione to cięcie poprzeczne w dole brzucha? Kiedy są wskazania do cięcia pionowego? Bardzo się boję że dzidzia nie przekręci się główką w dół i że jeśli bedę musiała mieć cesarkę to zrobią mi pionowe cięcie
brydzia30
2005-06-14
16:37:41
Email
jest!!! odwrocilo sie głowka w dol!!!ale sie ciesze!!!
Jagoda
2005-06-14
18:23:02
Email
Cięcie podłużne robi się obecnie rzadko, jeśli musi być wykonane błyskawicznie. Standardem jest cięcie poprzeczne. Położenie nie ma wpływu na wybór metody.
Agata
2005-06-14
18:46:31
Email
No widzisz Brydzia...udało się...cieszę się razem z Tobą.....Pozdrawiam serdecznie

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum