szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Ciąża (zdrowie i samopoczucie w ciąży, przebieg ciąży, wątpliwości, szpitale itp.)
temat - Kto mi odpowie?


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Napisano: Treść:
Małgosia
2005-05-22
Email
Witam!Dziewczyny staramy się z mężem o dzidziusia i niestety nic z tego nie wychodzi.Niby wszystko jest w porządku.Mam do Was dziewczyny pytanie: Czy ginekolog może przepisać jakieś tabletki na "przedłużenie okresu płodności". Zastanawiam się czy są jakieś takie tabletki, które "sprawiają", że śluz w czasie cyklu niepłodnym staje sie rozciągliwy co sprawia,że jest się płodnym przez cały cykl.
Jagoda
2005-05-22
23:02:52
Email
Śluz jest sprawą wtórną do zmian hormonalnych w cyklu związanych z jajeczkowaniem. Kobieta jajeczkuje 1x w miesiącu, nawet przy leczeniu hormonalnym (wtedy może być więcej jajeczek za jednym zamachem). Potem niestety już się nie da - organizm przestawia się na utrzymanie ewentualnej ciąży. Są natomiast leki indukujące owulację.
Jeśli problemem jest sam śluz, tzn testy wykazują, że przyczyna jest immunologiczna (coś jak uczulenie na plemniki), to taką niepłodność leczy się innymi metodami, np. inseminacją nasieniem męża.
Na śluz wpływają różne czynniki, ale to nie zmienia faktu, że kobieta jest płodna tak naprawdę tylko przez ok. 24 godziny w miesiącu (tyle jajeczko jest zdolne do zapłodnienia). Dlatego bardzo dużo zależy od czasu przeżycia plemników.
Morgana69
2005-05-23
10:52:15
Email
Może być tak, że masz zbyt krótką fazę ciałka żółtego i zachodzisz w ciążę, ale o tym nie wiesz... Aby tę fazę przedłużyć wystarczy prać magnez i witaminy z grupy b. Przyczyna oczywiście może tkwić w innym miejscu i wtedy trzeba zrobić badania. Jednak magnez z witaminami na poczatek nie zaszkodzi... Pozdrawiam!
Jagoda
2005-05-23
11:15:01
Email
Niewydolności ciałka żółtego witaminy i magnez nie wyleczą, ale mogą działać wspomagająco. W witaminach, które przyjmujesz powinien być kwas foliowy, który zapobiega wadom cewy nerwowej - należy go przyjmować przed ciążą, im dłużej tym lepiej.
Myślę, że podstawą będzie tu wizyta u ginekologa (jeśli obserwujesz śluz i temperaturę, to warto byś zabrała te notatki ze sobą - one dużo wnoszą w diagnostyce). Dalej - to już gin powie, jakie badania i czy wszystko jest ok.
aureliasun
2005-06-14
20:35:40
Email
slonko nie martw sie wiele Ci nie powiem ale moze pocieszy Cie fakt ze ja z chlopakiem 2 lata staralismy sie o dziecko ( lekarz twierdzil ze wszystko jest ok) i dopiero gdy bylam zrezygnowana zalamana to okazalo sie ze jestem w ciazy , hehe bylam w totalnym szoku, badz cierpliwa czasami trzeba dlugo czekac na malenstwo widocznie. pozdrowionka
aureliasun
2005-06-14
20:36:10
Email
slonko nie martw sie wiele Ci nie powiem ale moze pocieszy Cie fakt ze ja z chlopakiem 2 lata staralismy sie o dziecko ( lekarz twierdzil ze wszystko jest ok) i dopiero gdy bylam zrezygnowana zalamana to okazalo sie ze jestem w ciazy , hehe bylam w totalnym szoku, badz cierpliwa czasami trzeba dlugo czekac na malenstwo widocznie. pozdrowionka
Asteria
2005-06-18
12:32:22
Email
Z tym zachodzeniem w ciaze to ronie bywa. My z mezem sie staralismy a tu nic. Potem zachorowalam na ospe dorwalam na basenia jakies wirusowe zaplenie skory i stwierdzilismy ze jak sie dolecze to teraz odczekamy. Jak tylko skonczylam terpaie okazalo sie ze jestem w ciazy. I stresu sie najadlam, badania prenatalne mi robili, przetestowali wszystkie leki ktore bralam. Bylismy szczesliwi ale i wystraszeni zarazem, bo pierwszy madry ginekolog to ktorego poszlam jak tylko sie dowiedzialam powiedzial, ze z ospa to roznie bywa. Ale wszystko bylo ok i maluszek rozwijal sie dobrze. Ciaza troszke problematyczna ale najwazniejsze ze maly przyszedl na swiat :) Jest juz z nami :)

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum