szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Ciąża (zdrowie i samopoczucie w ciąży, przebieg ciąży, wątpliwości, szpitale itp.)
temat - pierwsze ruchy


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Napisano: Treść:
dagmara
2005-05-20
Email
witam wszystkich. Jestem w piatym miesiacu,dokladnie w 21 tygodniu i nie czuje wogole ruchow dziecka,nawet tego tzw.bulgotania. troche mnie to martwi. bylam u lekarza w 19 tygodniu i powiedzial ze lada dzien powinnam poczuc a tu nic.
Katecat
2005-05-20
12:09:08
Email
Nie martw się, w pierwszej ciązy nie rozpoznajesz tak szybko, więc możliwe, ze już czujesz tylko nie wiesz;), to nie musi być bulgotanie, każdy odczuwa inaczej, ja np nie jestem już w ciąży a tak mi czasem się coś ruszy w brzuchu jak dzidziuś na początku, serio:).Tak więc odczucia to sprawa indywidualna, moja koleżanka jedna poczuła w 22 tygodniu, druga w 17, ja ksiązkowo w 20 ale wtedy to już mogłam wyczuć od zewnątrz, przykładając rękę do brzucha. A no i pamiętaj, że tydzień ciąży to rzecz umowna, no chyba, że znasz dokładnie datę zapłodnienia a nie om. Może akurat jak zaszłaś miałaś dluższy cykl i tak naprawdę ciąża jest o tydzień młodsza? Jak w badaniach u gina, osłuchiwaniu serduszka i usg jest ok, to się nie martw. Na pewno już wkrótce poczujesz (pamiętam jak się na to czeka...;))
Eryka
2005-05-20
12:11:02
Email
Droga dagmaro! Też jestem w 21 t.c. i też mniej więcej w tym czasie co Ty byłam u lekarza. Powiedziała, że niedługo powinnam czuć ruchy. Martwiłam się i martwiłam ,bo czas leciał, a ja nic nie czułam. Aż tu kilka dni temu poczułam takie delikatne muśnięcia, tak jakby ktoś mnie laskotał delikatnie piórkiem pod sercem, potem coś ze dwa dni znowu nic nie odczułam, a teraz mam coś jakby pękające banieczki. Dziewczyny poradziły mi, abym położyła się wygodnie na plecach; uspokoiła się i wsłuchiwała. Ruchy można wyczuć zwłaszcza pod wieczór. I powiem Ci, że wtedy zaczęłam odbierać takie właśnie delikatne sygnałki od mojego brzdąca. Wczoraj zaś po raz pierwszy usłyszał go mój mąż, bo dostał małego kopa w ucho. Postaraj sie zrelaksować i wsłuchać w siebie. Nie jestem zbyt kompetentną osobą, aby doradzić Ci, kiedy brak ruchów powinien budzić niepokój. Mam nadzieję, że "starsze" mamusie udzielą Ci bardziej efektywnych wskazówek.Pozdrawiam Cię gorąco:))
Basia
2005-05-20
13:13:29
Email
Dagmara, nie martw sie, co prawda ja też jestem w 21 tc i czuję ruchy już ze dwa tygodnie, ale to nie jest norma. Prawdę mówiąć patrząc z perspektywy czasu pierwsze ruchy chyba przegapiłam, bo nie myślałam, że to "to". Na początku możesz nie rozpoznawać że to twój bobasek się rusza. Zobaczysz, że niedługo poczujesz swoje maleństwo. Pozdrawiam.
dagmara
2005-05-20
17:39:55
Email
dzięki dziewczyny.jak się coś poruszy odezwe sie. a przy okazji skoro jestesmy w tym samym tygodniu to na kiedy macie termin,bo ja na 27 wrzesnia. pozdrowionka!
Basia
2005-05-21
14:06:16
Email
Ja mam termin na 2 października. Buziaczki!!!
Eryka
2005-05-21
15:14:12
Email
UU mnie jest dość dziwnie, bo na każdym USG gin przewiduje inny termin był już na 29 września, a teraz coś mowa o 24.
kaszu
2005-05-23
13:51:25
Email
cześć dziewczyny!! Jestem w 21 tygodniu ciąży a pierwsze ruchy poczułam dopiero 18 maja i...moja dziewuszka skopała mnie strasznie!!! Ale jest to tak przyjemne uczucie, że szok!!

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum