szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Ciąża (zdrowie i samopoczucie w ciąży, przebieg ciąży, wątpliwości, szpitale itp.)
temat - Irygacja


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Napisano: Treść:
Basia
2005-05-19
Email
Mam pytanie do Was brzuchatki !!! Czy podczas ciąży można wykonać irygację pochwy? Jestem w 21 tc i dzisiaj moja gin zaleciła mi taką irygację, ale tylko 2 razy. Może Jagoda coś pomoże?
Julia
2005-05-19
23:09:54
Email
Z tego, co słyszałam, to nie powinno się tego robić. Ale lepiej niech Ci odpowie ktoś, kto lepiej się na tym zna.
Agata
2005-05-20
14:44:06
Email
Ja też słyszłam, że w czasie ciaży jest to niewskazane...chociaż ja sama robiłam (ze wskazań lekarza) irygację -chyba to było Tantum Rosa i było to w drugim trymestrze ciąży. Pozdrawim i myślę, że Twój lekarz wie najlepiej i skoro ci zalecił to chyba jest ku temu powód.
Nusia
2005-05-20
14:57:13
Email
Ja gdzieś czytałam, że nie powinno się robić irygacji w ciąży, a jeśli tak to bardzo ostrożnie.
Jagoda
2005-05-20
19:53:44
Email
Są różne opinie na ten temat. 2 irygacje i tylko 2 irygacje dlatego, że dostałaś zapewne lek - irygacje mają działać pomocniczo w pierwszym okresie leczenia, potem zwiększałyby ryzyko infekcji. Przede wszystkim zaufaj lekarzowi.

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum