szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Ciąża (zdrowie i samopoczucie w ciąży, przebieg ciąży, wątpliwości, szpitale itp.)
temat - Co z tym nabiałem?


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Napisano: Treść:
Dorka
2005-05-09
Email
Powiedzcie jak to jest u was? Ja przed ciążą nie żyłam w zbyt wielkiej przyjaźni z mlekiem, ale namiętnie jadałam ser żółty, serek danio (prawie codziennie), często Fantazję jogurtową i czasem biały ser. A teraz w ciąży w ogóle nie mam na to ochoty. ja wiem, że powinnam, ale mnie odrzuca na samą myśl. ser żółty jest ok, ale poza tym zmuszam się do zjedzenia maślanki co kilka dnia, a i to z powodu zatwardzenia niż potrzeby organizmu. Boję się o moje zęby, a koleżanka znów mnie pociesza, że przynajmniej dziecko nie będzie miało skazy białkowej. Ja w ogóle dopiero teraz od kilku dni odzyskuję apetyt, bo przez ostatnie miesiace (16 tc) jadłam duzo mniej niż przed ciążą, ale tyłam normalnie, a nawet lekarz twierdzi, że wg usg to moja ciąża kwalifikuje się na 2 tygodnie starsza niż wg OM. A jak u was z apetytem i szczególnie z tym nabiałem? Pozdrawiam wszystkie Brzuszki
Jagoda
2005-05-09
23:06:36
Email
Pod koniec ciąży wypijałam ponad litr mleka dziennie (zgaga + ogromna chęć na mleko).
To trochę śmieszne, bo ja nietoleruję laktozy. Ale w ciąży tolerowałam :)))). Moja nietolerancja i wszystkie związane z nią objawy wróciły dokładnie z końcem połogu...
A ja lubię mleko :(
Kornela
2005-05-10
15:37:00
Email
Ja przez pierwsze 4 m-ce jadłam praktycznie suchy chleb i popijałam wodą bo miałam straszne wymioty. Od konca 16 t.c. wcinam wszystko co popadnie, najbardziej mam ochote na słodycze i właśnie nabiał. Mój mąż na mleko i sery już nie może patrzeć:-)))
andzia
2005-05-11
15:58:49
Email
Ja jem prawie wszystko ale czasami jest dzien ze nie mam apetytu ostatnio nawet kilka.Napewno nie toleruje miesa fuuu tzn jak ktos ugotuje to moge zjesc kawalek ale zapach mnie odpycha. Zupy mmmmmm pychotka i slodycze z kwasnym jak typowa ciezarowka :)

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum