szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Ciąża (zdrowie i samopoczucie w ciąży, przebieg ciąży, wątpliwości, szpitale itp.)
temat - Łożysko brzeżnie przodujace


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Napisano: Treść:
Ivanka
2011-03-29
Email
Witam! W 15 tyg.ciąży zaczęłam plamic. Potem juz okolo 16 tyg. było duzę krwawienie i leżalam w szpitalu. Dostalam Duphaston na podtrzymanie i Nospe. Obecnie leże w domu. Plamie caly czas,czasem pojawia sie żywoczerwona krew w nieco wiekszych ilosciach niz plamy ;0( Leże i czekam na poprawe sytuacji,bo wiem ,ze łozysko moze sie jeszcze przesunac... Marwti mnie jednak rowniez fakt,ze nie czuje ruchów dzidzi/moje drugie dziecko,teraz jestem w trakcie 18 tyg/ i na Usg dwukrotnie moje Słoneczko słabo sie poruszało/tetno w normie/ Ginekolog stwierdził ,ze ruchy sa słabe...ale moze to nic nie oznacza...Jednak martwie sie tym wszystkim... Czy któras z Was miała podobna sytuacje?Dziekuje za odpowiedz.
nika79
2011-06-01
13:00:14
Email
Cześć. Co prawda nie mam w tym temacie osobistego doświadczenia, ale mam przyjaciółkę, która przeżywała dokładnie to samo co Ty. Całą ciążę była mocno ograniczona ruchowo - większość a właściwie prawie całą ciążę przeleżała w domu. Krwawienia wracały co chwila natomiast od pierwszych tygodni ciąży była o tym poinformowana przez swojego lekarza. Uprzedził ją, że w jej przypadku łożyska przodującego, krwawienie może pojawiać się aż do rozwiązania. Jakby do tego momentu nic nowego w temacie nie wniosłam, ALE koniecznie po 16tc wykonaj badanie na VASA PREVIA - to badanie usg (dopochwowe z dopplerem). Przy przodującym łożysku, jest zwiększone ryzyko wystąpienia tego "zjawiska". Nalegaj aby Twój lekarz koniecznie to sprawdził. Jeśli nie znajdziesz informacji na ten temat w necie to daj znać napisze więcej. Życzę Wam dużo zdrowia i optymizmu.
Ivanka
2011-06-02
12:23:45
Email
Witaj Ninka.Bardzo dziekuje za odpowiedz,niestety jest juz po wszystkim... Straciłam moją Nadie w 19 tygodniu ciąży.. ;0(
Ivanka
2011-06-02
12:51:38
Email
Droga Niko 79/przepraszam wczesniej sie pomyliłam i napisalam Ninka ;0)/ ,bardzo dziekuje Ci za podpowiedz o Vasa Previa! Przeczytałam juz o co chodzi i napewno zadam pytanie swojemu ginekologowi przy nast.wizycie.Mysle ,ze rozsadnie by bylo wziac ten problem pod uwage.bardzo chcialabym zajsc w ciaze jak najszybciej,jescze jednak czekam na ost. wyniki badań... i bede starała sie ponownie. A póki co dziekuje ,ze wzbogaciłas moja wiedze na bardzo wazny temat! Nikt nie wykonal mi żadnego badania w tym kierunku,choc prosilam ,zeby kierowali mnie np.do Szczecina ,jesli tu nie maja mozliwosci z czym kolwiek...dziekuje jeszcze raz.

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum