szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Ciąża (zdrowie i samopoczucie w ciąży, przebieg ciąży, wątpliwości, szpitale itp.)
temat - Kosmetyki a ciąża


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Napisano: Treść:
Eryka
2005-05-02
Email
Witajcie dziewczynki! Jestem w 5 mies. ciąży. Znowu mam pytanie. Ostatnio gdzieś wyczytałam, że w ciąży nie można używać kosmetyków zawierajacych kwasy owocowe (cokolwiek to jest) oraz retinol. Czy to prawda?
kyja
2005-05-02
23:28:42
Email
o retinolu słyszałam,żeby uważać z nim w czasie ciąży-to jest witamina A pochodzenia zwierzęcego. Ponoć zbyt duże dawki retinolu mogą mieć negatywny wpływ na dzidziusia, dlatego tez należy uważać z jedzeniem wątróbki-można, ale nie przesadzać z ilością. O kwasach owocowych tez słyszałam,żeby uważać, ale wydaje mi się,że chodzi tu bardziej o zabiegi kosmetyczne na twarzy( oczyszczanie kwasami, itp. w gabinetach kosmetycznych).
Eryka
2005-05-03
14:02:59
Email
Dziękuje Ci Kyjo:) Ja jestem już przewrażliwiona na punkcie tego co można i czego nie można. Zastanawiałam się czy można używać szamponów do włosów czy balsamów do ciala opartych na ekstraktach z owoców. Bardzo trudno mi nie wpadać w skrajności. Słyszałam też, że nie wskazane jest jedzenie nowalijek np. świeżego szczypiorku, bo mogą się na nim znajdować bakterie groźne dla płodu (nie pamietam już jakie to bakterie i jaka nazwa choroby), że mogą je też roznosić koty i ptaki, a ja akutat "obracam się w towarzystwie" i jednych i drugich:). Czy Wy też tak panikowałyście?
ciekawa
2006-06-04
21:10:47
Email
Ty panikujesz;) Ja nawet jeszcze nie zaszłam w ciąze a już mam tysiac pytań w tym samym stylu:) I nie moge sie poprostu doczekac kiedy bede mogła zadac te wszystkie pytania:)
Kasia:)
2006-06-05
08:02:41
Email
Eryka-jezeli chodzi o ta chorobe od kotow to nazywa sie toksoplazmoza,musisz poprostu myc owoce i warzywa szczegolnie te,ktore mialy stycznosc z ziemia i mogly na nie "narobic" koty :)Zreszta poszukaj tu po temacie,bo juz bylo troche napisane o toksoplazmozie(jak jej unikac i jak mozna sie zarazic)Powinnas tez miec zrobione badania na poczatku ciazy w kierunku Toxo czy chorowalas czy nie-spytaj lekarza...no i nie stresuj sie,wszysko bedzie ok a dzidzia piekna i zdrowa!!!!Powodzenia :)
joanna
2006-06-07
12:26:39
Email
NO dobrze:zadnych kosmetykow w ciazy zawierajacych retinol lub tez kofeine ( w kosmetykach antycelulitowych), ale mam pytanie.Czy to tez dotyczy kobiet karmiacych??? Ja wlasnie jestem na finiszu ciazy i bardzo tego pilnowalam, ale czy po porodzie moge uzywac kosmetykow zawierajacych te substancje?Czy sa jakies przeciwskazania na cokolwiek?
Migotka
2006-06-08
08:32:02
Email
Hmmm...ja w ciąży starałam sie unikać kosmetyków z reklam,gdyż w większości zawierają substancje,które mogą zaszkodzić prawidłowemu rozwojowi płodu.Jednak już po rozwiązaniu, powróciłam do tych kosmetyków,nie pomyslałam nawet,by mogły przenikając przez skórę przedostać sie do pokarmu...Jedyne na co zwracałam uwagę,to piersi,w szczególności okolice brodawek sutkowych,by dzieciaczek podczas ssania nie zlizał kremu,czy balsamu,bo to mogło by dopiro zaszkodzić.Pozdrawiam serdecznie.

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum