szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Ciąża (zdrowie i samopoczucie w ciąży, przebieg ciąży, wątpliwości, szpitale itp.)
temat - zwolnienie lekarskie


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Napisano: Treść:
marta7896
2009-10-16
Email
Witam, Chcialam zapytac jak to teraz jest ze zwolnieniem lekarskim. Bylam wczoraj u lekarza (12 tc), spytalam o zwolnienie i dowiedzialam sie, ze jezeli nic mi nie jest to zwolnienia nie dostane. Powiedzial, ze teraz zus wszystko sprawdza. Jak jest u Was? Macie jakies problemy z dostaniem zwolnienia? Myslalam, ze teraz jak zwolnienie mozna miec na 9 m-cy, to dostne bez problemu. Pozdrawiam
pinkie
2009-10-18
10:37:56
Email
Ja dostałam zwolnienie, bo miałam potworne mdłości - bez problemu. Potem ciąża się okazała zagrożona - i zwolnienie było przymusowe. W drugiej ciąży lekarz pytał mnie na każdej wizycie czy chcę zwolnienie, jako że pierwsza ciąża była zagrożona. Gdy chciałam tylko na dwa tygodnie - powiedział, ze nie da rady - jak da zwolnienie ze względu na ciążę, to już do końca. Może idź do innego lekarza, jeżeli masz taką możliwość
ciekawa
2009-10-18
10:41:21
Email
wszystko zależy od lekarza zwolnienia tak samo wyglądają w ciąży jak i w innych przypadkach-a że zus ich sprawdza to oni pewnie się boja i tyle. Skoro nic Ci nie jest to lekarz może ci odmówić zwolnienia-to tak jak by każdy z nas chciał zwolnienie bo chce i już.
bea1978
2009-10-19
14:34:49
Email
dokładnie Ciekawa, ciąża to nie choroba - tak mówią lekarze i nie tylko :)U mnie w mieście wystarczy iść prywatnie i ze zwolnieniem nie ma problemów, u lekarzy w ramach NFZ zaczynają sie schody jeśli nie ma wskazań do leżenia, ciąża przebiega prawidłowo to na co to zwolnienie niby ma być??
ciekawa
2009-10-19
21:34:56
Email
Dokładnie. Wiadomo różnie jest w tej ciąży sama siedziałam tygodniami na zwolnieniu ale nie do końca dobrze się czułam i miałam swoje schorzenia. Szkoda tylko ze to tak różnie bywa-jeden daje zawsze zwolnienie drugi nie chce trzeci okradnie matkę z macieżyńskiego odmawiając w ostatnich tygodniach zwolnienia. Trzeba znać swoje prawa i to jest podstawa.

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum