szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Ciąża (zdrowie i samopoczucie w ciąży, przebieg ciąży, wątpliwości, szpitale itp.)
temat - termin a lipiec 2009


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Napisano: Treść:
katarzyna_j
2008-11-29
Email
Czas w końcu załozyć temat dedykowany lipcówkom 2009. Mam nadzieję, że Was nie brakuje i wywiąże się ciekawa dyskusja. Ja mam termin prawdopodobnie na 13 lipca. Mam już synka Kubusia, który urodził się w sierpniu 2007. Na razie jest mi niedobrze i mam niekontrolowane napady głodu.:)
Patinkaa
2008-12-16
14:02:16
Email
Witam serdecznie :) Ja również mam termin na lipiec 2009. Według obliczeń mojego ginekologa będzie to 17 :) Jeszcze mnóstwo czasu przed nami, a ja już się nie mogę doczekać :) Póki co borykam się z ciągłymi mdłościami (na szczęście bez wymiotów) no i ta senność... Najchętniej spałabym 12 godzin w nocy i tyle samo w dzień :P Cały czas drżę o zdrowie Maleństwa, tyle słyszy się o różnych dziwnych chorobach... Nie chcę o tym myśleć, ale te urojenia same wpadają do głowy. Mam ogromną nadzieję, że Dzidziulek rozwija się prawidłowo i jest Mu dobrze w brzuszku :) 30 grudnia wybieramy się na USG 3d/4d :) Już się nie mogę doczekać!!! Trzymam kciuki za Wszystkie Lipcówki :))
katarzyna_j
2008-12-17
15:44:49
Email
No nareszcie mam towarzystwo!! :) U mnie niestety mdłościom towarzyszą wymioty. Też zaprzątam sobie głowę nieprawidłowościami, chociaż nie powinno się tak robić i niczemu to nie służy dobremu. Ja chyba po weekendzie pójdę na to USG najważniejsze, na którym się sprawdza kość nosową i przezierność karkową. Jak to wyjdzie dobrze, to już można odetchnąć trochę. :) Na takim USG jak będziesz robić w 12 tygodniu to już płeć powinna być widoczna, jak się maluch złośliwie dupką nie odwróci. :) Co byś chciała mieć?
Patinkaa
2008-12-19
11:20:15
Email
Hej :) Szczerze mówiąc mnie płeć Dzidziusia jest obojętna. Jak to się mówi "nieważne co, ważne, że całe i zdrowe" :) No ale gdzieś tam w głębi serduszka marzy mi się dziewczynka. Jednak nie wiem, czy czasem mój partner nie wymodli chłopczyka, bo marzy o potomku. Nawet nie przypuszczałam, że już w 12 tygodniu można poznać płeć dziecka :)To dopiero by było! Ja też już nie mogę doczekać się USG, aby odetchnąć z ulgą i w końcu w pełni cieszyć się z Cudu, który nas spotkał! Trzymam kciuki za Twoje wyniki i daj znać, jak było :) Pozdrawiam serdecznie :))
katarzyna_j
2008-12-19
20:20:44
Email
Ginekolog wysłała mnie w tym tygodniu na USG i byłam w środę, ale spec od USg powiedział, że to za wcześnie i mam przyjść po 5 stycznia. Także widziałam - już przypomina człowieka, ruszało do mnie łapką, wszystko ok, ale na dokładnie badania za małe. Ma 2,54 cm, a powinno do badań mieć 4 cm. Także jeszcze poczekamy. :)
katarzyna_j
2009-01-06
23:50:01
Email
Byłam dzisiaj na USG. Niby wszystko w porządku, ale maluszek trochę za mały w stosunku do wieku ciąży. Bo ciążą wg OM ma 13 t 1 dz, a dziecko wygląda na 12 t 3 d. Lekarz powiedział, że to mogą być błędy pomiaru albo dziewczynka, bo one są mniejsze zawsze. Mam nadzieję, że dziewczynka, ale się trochę martwię.
Kasia:)
2009-01-07
15:58:00
Email
Kasienko,nie martw sie bo po pierwsze sa dzieci mniejsze i wieksze a po drugie wg OM to tez jest termin standardowy,bo nie wiadomo w ktorym dniu dokladnie byla owulacja-moze nie w 14 a np.18.Ja na bank nie mialam 14 a gdzies ok 18-20,wiec dzdzia moze byc o te pare dni mniejsza:)
katarzyna_j
2009-01-08
10:14:48
Email
No właśnie ja mam pewność, że owulację miałam dokładnie w 14. No, ale nic, możę mniejsza dziewczynka.
Patinkaa
2009-01-13
11:28:59
Email
Witam serdecznie :) Przepraszam za tak dłuuugą przerwę. Też jestem pewna, że Twoja dzidzia na pewno prawidłowo się rozwija i nie powinnaś się martwić. Wszystko będzie dobrze! Ja też już jestem po USG i dzidzia 09.01 miała 77mm. Rośnie jak na drożdżach :) Co najdziwniejsze lekarz na USG 3d dopatrzył się, że na 90% będzie to chłopczyk. Mam pewne wątpliwości, co do tej opinii, bo wszędzie piszą, że płeć można poznać nie wcześniej niż w 20 tyg. No nic zobaczymy. Kolejne takie USG w marcu. A jak ogólnie Twoje samopoczucie? Mdłości minęły? Ja obecnie zmagam się z niegroźną infekcją pochwy, zażywam globulki i mam nadzieje, że przejdzie. Poza tym doskwiera mi trochę lekki ból cewki moczowej, ale mój ginekolog twierdzi, że to właśnie wina tej infekcji :/ A no i jeszcze dopadło mnie przeziębienie. Od tygodnia męczę się z katarem. Gin uważa, że skoro nie muszę, to nie powinnam zażywać leków. Tak więc póki co smaruję tylko nos maścią majerankową i czekam aż przejdzie... Nie mogę się już doczekać, kiedy brzuszek się powiększy i kiedy w końcu poczuję pierwsze ruchy. Jak było w Twojej pierwszej ciąży? Kiedy poczułaś pierwsze ruchy Twojego Syneczka? Serdecznie pozdrawiam i mocno trzymam kciuki za Ciebie i Twoje Maleństwo :))
katarzyna_j
2009-01-15
09:43:16
Email
Pierwsze ruchy poczułam dopiero w 20 tc. Ale możliwe, że były już wyczuwalne jakieś wcześniej, a ja nie wiedziałam wtedy, że to to. Teraz wyczekuję z niecierpliwością i wiem, że od razu będę wiedziała, że to to. :) Dziewczyny to porównuują do motylków w brzuchu .:) A co do płci to na tym etapie jak najbardziej gin mógł stwierdzić płeć, bo na 3D już ją widać, bo organy płciowe już wykształcone. Ja czekam na 20 tydzień, jakoś po 7 marca mam się pojawić, wtedy może się dowiem, czy mam szykować nową wyprawkę czy zostanę przy koparkach i samolocikach. :) Mdłości trochę mi już przeszły, ale muszę odżywiać się, robiąc małe odstępy, bo jak dłużej nie jem to mnie mdli i dusi. Już nie wymiotuję. Ale senna się znów jakby bardziej zrobiłam. Jestem w trakcie 15 tc. i na plusie jestem już niestety 1,5 kg. Nie wiem jak ja się zmieszczę w 10 kg. :)
katarzyna_j
2009-01-15
09:45:25
Email
Co do przeziębienia to mąż i synek byli przeziębieni, ale ja jakoś się uchroniłam. Fakt, że nie bardzo mamy się czym leczyć. Mleko z miodem, czosnek, sok z malin. :) A infekcję w ciąży już zaliczyłam w zeszłym miesiącu. Teraz niestety wrażliwsze jesteśmy niz ustawa przewiduje. Ważne, żeby lekarz miał to pod kontrolą i wszystko będzie ok. :)
agnieszka74
2009-03-08
18:13:47
Email
Witam ;)
Ja równiez mam termin na lipiec. Nie wiem wkoncu dokładnie na którego- wg miesiaczki na 3-go, wg usg 2 tyg pozniej.
Pozdrawiam...
Kasia:)
2009-03-08
18:30:48
Email
Agnieszko gratulacje,widze ze juz sporo nas tu w drugiej ciąży badz tez urodzilo 2 dzidziusia,zdrowka dla Was wszystkich!!!Pozdrowienia
katarzyna_j
2009-03-10
10:12:15
Email
Agnieszko, gratulacje!!! Ja wczoraj byłam na kolejnym USG i nadal nie znam płci, mimo, że wczoraj zaczęłam szósty miesiąc. maluch ścisnął nogi, potem włożył sobie między nogi pępowinę i tyle dał nam zobaczyć. :) Ale najważniejsze, że zdrowy jest. Waży 417,9, podczas gdy Kuba prawie dokładnie w tym momencie ciąży ważył już 526 g. Także nadal mam maluszka mniejszego o tydzień od jego wielkości z OM. Mam nadzieję, że wątek trochę ożyje.

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum