szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Ciąża (zdrowie i samopoczucie w ciąży, przebieg ciąży, wątpliwości, szpitale itp.)
temat - praca po porodzie?? ?


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Napisano: Treść:
gindek
2005-04-27
Email
Hej mamusie! Jako mniej doświadczona ( pierwsza ciąża, 20 t.c.)proszę o pomoc.Ginekolog wyznaczył mi termin porodu na 9 września( czuję, że jednak będzie wcześniej). Na dniach dostałam, bardzo dobrą dla mnie, wiadomość o tym, że od października mogłabym rozpocząć pracę- pół etatu ( 15 godzin tygodniowo, na dobrych warunkach. Bardzo mi na niej zależy, ale jednocześnie mam wątpliwości co do tego czy pozbieram się po porodzie. Zupełnie nie wiem jak to wszystko wygląda:-( Dodam, że mąż ma wolny zawód, więc już ustaliliśmy, że będę odciągać pokarm i on, podczas mojej nieobecności, będzie zajmował się maleństwem.Rodzić chcę naturalnie ( ze znieczuleniem zewnątrzoponowym), prywatnie, w dobrych warunkach ( oczywiście jak będzie miejsce w tym terminie). Jestem raczej wysportowanym typem:-), ruszam się, dobrze się odżywiam, nie mam żadnych, ale to żadnych problemów typu: przebyte choroby, żylaki, zły wzrok...ale to przecież nie świadczy o tym jak bęzie przebiegał poród...Czy mam szanse na to, żeby po tak krótkim czasie od porodu wyskakiwać z domu na te 2-4 godziny dziennie? Gdzieś czytałam, że kobiety często po porodzie długo czują się źle, są wyczerpane i posiniaczone jakby walczyły na ringu. Jak to jest?Opowiedzcie.
Julia
2005-04-27
13:46:12
Email
Jeśli to tylko 2-4 godziny dziennie, na super warunkach, a do tego z dzieckiem będzie tata, a nie obca osoba, to kobito nawet się nie zastanawiaj!! Miesiąc po porodzie fizycznie jest się już w normalnej formie (moze poza wyjątkami, kiedy poród był bardzo ciężki- tak mi się wydaje), czasem stan psychiczny jeszcze nie jest taki jak przed ciążą. Ale jeśli jesteś teraz w dobrej formie, nie masz żadnych problemów zdrowotnych...ja bym brała tą pracę. Ja już tydzień po porodzie normalnie siedziałam, robiłam wszystko, nawet prowadziłam samochód. Nie martw się, wcale to tak strasznie nie wygląda.
mab
2005-04-27
17:50:14
Email
Ja tez bym sie dlugo nie zastanawiala. Jesli zalozymy, ze nie bedzie zadnych komplikacji - a tak wlasnie musimy zakladac, to na pewno dasz sobie rade. To kwestia nastawienia! Ja wrocilam do szkoly w dwa tygodnie po cesarce! Chodzilam na ranne zajecia, czyli znikalam z domu (z dojazdami) na 4 godziny, a w soboty na 5. Malym zajmowal sie moj tato. Fakt, ze maly byl ugodowy i jadl z butelki, nie mial kolek, nie ulewalo mu sie. Tylko jadl i spal. Istny cud! Ja jestem typem osoby, ktora nie usiedzi w miejscu, dlatego tez te codzienne wypady byly niesamowita odskocznia. Czasem byl stres, ze sie z niczym nie wyrabiam, ale tak naprawde bylam bardziej zmobilizowana niz moja niejedna bezdzietna kolezanka. Powodzenia! Magda
kyja
2005-04-27
17:59:10
Email
popieram wypowiedzi dziewczyn-jeśli masz możliwośc, to zaklep sobie pracę.Do formy wrócisz szybko-tak jak pisze Julia, psychicznie może troszkę dłużej;-)))ja w 3 dobie po urodzeniu, wieczorem, już w domu, prasowałam pieluszki i ubranka( czyli bita godzina na stojąco)-szybko wróciłam do formy;-)))pozdrawiam:-)))
Beth
2005-04-27
21:21:02
Email
Dziewczyny,dziękuję za podtrzymanie na duchu:-))Więc...nie będę się zastanawiała nad tą propozycją. Jakoś może sobie z tym wszytkim poradzę. Nie wiem tylko czy przyszły tatuś nie spanikuje jak stanie w obliczu takich poważnych obowiązków;-) Wielkie dzięki. Pozdrawiam.
mab
2005-04-28
00:11:07
Email
Zobaczysz, jak cie przyszly tatus zaskoczy! Mezczyzni, wbrew utartym opiniom, bardzo czesto swietnie sobie radza, bo wlasnie sa bardziej opanowani. A poza tym uwielbiaja nowe wyzwania! A jak jeszcze zobaczy podziw w twoich oczach to... ;-) Choc niektorzy twierdza, ze zostawianie dzieci z tatusiami moze sie skonczyc tak:

mab
2005-04-28
00:13:28
Email
Nie moge wkleic tego zdjecia :-/
agnieszka74
2005-05-09
15:33:18
Email
:-)

mab
2005-05-09
16:02:33
Email
Dzieki Aga. Wlasnie o to zdjecie mi chodzilo. W dziedzinie informatyki jeszcze raczkuje. I do tego jestem niecierpliwa - stad moje zdublowane posty.

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum