szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Ciąża (zdrowie i samopoczucie w ciąży, przebieg ciąży, wątpliwości, szpitale itp.)
temat - Rozbieżności w USG?


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Napisano: Treść:
MayOlka
2008-04-26
Email
Zwracam się do przyszłych jak i obecnych maminek! Proszę o informacje, czy "niewielkie" rozbieżności w pomiarach maleństwa mają znaczenie co do prawidłowego rozwoju? Bardzo się martwię o mojego bobaska bo w 32w5d wynik z USG przedstawiał się następująco: BPD-34w5d HC-33w4d AC-31w2d FL-31w2d EFW=1835 g +-275g Jeden z lekarzy stwierdził niewielki niedobór?! Tylko z czego to może wynikać? Odżywiam się prawidłowo i dbam o siebie... A drugi lekarz stwierdził, że wszystko okey. Może któraś z Was miała podobną sytuację...? Z góry wielkie dzięki! 3majmy się!
MayOlka
2008-04-27
12:00:00
Email
Hello...! Czy naprawdę nie ma nikogo kto mógłby podzielić się słowem na ten temat? :(
majka_76
2008-04-27
14:02:04
Email
Hello! Co prawda ja nie miałam takiej sytuacji, ale myślę, że nie masz się czym przejmować. Usg nie daje 100% pewności co do wielkości płodu. Nie ma też tak, że lekarz wymierzy dzieciątko aż tak dokładnie. U mnie np. usg wskazywało, że dziecko będzie dość długie, a faktycznie miało 50cm. Nie przejmuj się. Jeśli lekarz mówi że jest ok, to jest ok. I tego się trzymaj. Pozdrawiam :)
majka_76
2008-04-27
14:08:45
Email
To są stronki, gdzie sama możesz sobie sprawdzić wielość płodu itp. itd.http://noworodek.pl/index.php?sm=2&ope=1 http://portalwiedzy.onet.pl/9130,,,,srednia_dlugosc_i_masa_ciala_plodu_w_poszczegolnych_tygodniach_ciazy,haslo.html
pinkie
2008-04-27
16:08:30
Email
Ojej, za bardzo analizujesz. Skoro lekarz mówi ze OK, to OK. USG sie często myli. Jedne dzieci mają wieksza głowe, inne długie nogi. Nasz chłopak miał na USG wielkie jaja - pamiętam jak nas lekarz tym rozśmieszył :)))) Ale penisa nie chciał zmierzyć :)
MayOlka
2008-04-27
18:15:07
Email
Wielkie dzięki za wsparcie-może ja faktycznie jestem już przewrażliwiona. Tak jak każda przyszła mamusia chciałabym dla swego maleństwa jak najlepiej. Trzeba pewne sprawy kontrolować ale nie przesadzać... Będzie dobrze bo dlaczego miałoby być inaczej:-).
majka_76
2008-04-27
18:23:24
Email
No właśnie! I tego się trzymaj! :))
aneta76
2008-04-27
22:59:24
Email
W dzień porodu miałam robione USG , z którego wyszło, że mała waży 2700 , lekarka stwierdziła, że to bardzo niedobrze, że za mało... Dosłownie za parę godzin urodziłam dziewczynkę 3350 i 53 cm, więc to chyba mówi samo za siebie, żeby tak bardzo nie brać sobie do serca wszystkiego, co mówią lekarze i aparat do USG.

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum