szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Ciąża (zdrowie i samopoczucie w ciąży, przebieg ciąży, wątpliwości, szpitale itp.)
temat - gynazol w ciąży czuy ktoś używał?


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Napisano: Treść:
eurydyka
2007-12-10
Email
jeste w 15 tyg ciąży i lekarz stwierdził u mnie jakiś "stan zapalny" (grzybica?)i przepisał mi lek Gynazol. W ulotce jest napisane "używać, gdy dobro matki przeważa nad potencjalnym zagrożeniem płodu", moje pytanie jest takie czy to jest bezpieczny lek dla dziecka? Czy nie ma jakiejś pewniejszej alternatywy? bardzo proszę o pomoc.
pinkie
2007-12-11
08:00:18
Email
Wiem, ze od 16go tyg można zastosować Clotrimazol, a nie wiem co tam jest napisane w ulotce. Nystatyna - lek delikatny w ciąży, ale nieskuteczny na infekcje. Ostatnio wpadła mi w ręce ulotka o Gynazolu (nie z opakowania, tylko taka reklamówka)i tam chyba pisało: równiez w ciąży. Dalej przeczytałam, ze nie przeprowadzono badań na kobietach w ciąży, stąd to ostrzeżenie. POwiem ci, ze na wielu lekach jest taki opis, a jednak lekarze przepisują kobietom w ciąży, bo z doświadczenia wiedzą, ze to się sprawdza. Zrobisz jak uważasz.
magda.ant
2007-12-11
09:10:43
Email
Hej!być może chodzi o lek gynalgin w globulkach dopochwowych?jeśli tak to to jest metronidazol -antybiotyk który działa na bakteria beztlenowe. Jeśli to ten lek to jest to kategoria B bezpieczeństwa w ciąży znaczy że na badanych zwierzętach nie zauważono szkodliwych skutków ale badań na ludziach nie było lub były na małej liczbie osób. No i po 1 trymestrze można go stosować zupełnie bezpiecznie!!myślę że możesz zaufać swojemu lekarzowi!!!Firmy farmaceutyczne na ulotkach piszą wiele rzeczy żeby się chronić. Gdyby to nie był ten lek przyślij mi proszę nazwę substancji chemicznej (masz to w nawiasie pod nazwą leku) to ci to sprawdze dokładnie!!!
magda.ant
2007-12-11
09:11:22
Email
Hej!być może chodzi o lek gynalgin w globulkach dopochwowych?jeśli tak to to jest metronidazol -antybiotyk który działa na bakteria beztlenowe. Jeśli to ten lek to jest to kategoria B bezpieczeństwa w ciąży znaczy że na badanych zwierzętach nie zauważono szkodliwych skutków ale badań na ludziach nie było lub były na małej liczbie osób. No i po 1 trymestrze można go stosować zupełnie bezpiecznie!!myślę że możesz zaufać swojemu lekarzowi!!!Firmy farmaceutyczne na ulotkach piszą wiele rzeczy żeby się chronić. Gdyby to nie był ten lek przyślij mi proszę nazwę substancji chemicznej (masz to w nawiasie pod nazwą leku) to ci to sprawdze dokładnie!!!
eurydyka
2007-12-11
09:42:49
Email
hej.. chodzi o gynazol. mam przed sobą ulotkę. nie wiem co robić. wiem że ja zniosę wszystko ale nie chcę przy tym zrobić krzywdy maluchowi na którego tak długo czekałam.gynazol to krem który trzeba sobie samemu zaaplikować spacjalnym aplikatorem. dziękuję za opinie bo każda jest dla mnie cenna.
pinkie
2007-12-11
10:10:26
Email
gynalgin działa na bakterie, a gynazol na grzyby. Tak w ogóle to mam nadzieję, ze miałas robione badanie mikrobiologiczne i lekarz wie na co Ci ten lek przepisał.
magda.ant
2007-12-11
10:37:44
Email
Piszę się to Grinazole? napisz mi to co w nawiasie pod nazwa leku...skończyłam medycyne, ciąża przerwała mi staż podyplomowy więc lekarzem jeszcze nie jestem W moim farmindeksie nie mam leku gynazol ale po nazwie substancji dojde co to jest...
magda.ant
2007-12-11
10:52:54
Email
Ok mam gynazol to butokonazol lek przeciwgrzybiczy, bardzo nowy dlatego go nie mogłam znaleść...po 1 trymestrze mozesz go stosować!! I bezpieczniej dla małego jeśli będziesz stosowac lek niż gdybys go nie stosowała
eurydyka
2007-12-11
11:28:02
Email
bardzo, bardzo dziękuję..lekarz przepisał mi ten lek tylko po badaniu ginekologicznym, nie brał żadnego wymazu. wszystkie te kłopoty są najprawdopodobniej następstwem luteiny którą musiałam brać dopochwowo dwa razy dziennie ponieważ mam obkurczoną macicę. od tego wszystko się zaczęło.byłam skołowana i nie wiedziałam co robić. bardzo dziękuję Wam za zainteresowanie moim problemem. pokręciło mi się wszystko w życiu bo mój mąż musiał wyjechać i nie będzie go do kwietnia, i z tym wszystkim muszę sobie jakoś radzić sama. czasami jest trudno dlatego tak bardzo jestem Wam wdzięczna.
pinkie
2007-12-12
09:47:53
Email
Eurydyko, przyłącz się do wątku z Twoim terminem porodu, w grupie zawsze raźniej, mozna sie powymieniac ciążowymi doświadczeniami.
Goga66
2007-12-12
18:23:51
Email
Ja też dostałam globulki dopochwowe przeciwzapalne, przeciwgrzybiczne, kiedy byłam w ciąży. To nie był ten lek ale na ulotce to samo było napisane. Producenci robią wszystko, żeby zabezpieczyć się przed oskarżeniami jeśli z ciążą pójdzie coś nie tak. Jednak możliwość uszkodzenia dziecka, jak twierdził mój ginekolog, jest nikła. Natomiast grzybica i bakteryjne zakażenia pochwy mogą być dla dziecka niebezpieczne. Więc lecz się. Zwłaszcza poród przy skażonych drogach rodnych może być b. niedobry dla dziecka, które styka się z grzybem i bakteriami. Ostatni okres ciąży w takim przypadku także może stanowić zagrożenie, bo czasem pęcherz pod koniec już jest nieszczelny i przepuszcza bakterie z zewnątrz. Dlatego też lekarze bardzo różnie odnoszą się do przyspieszania porodu poprzez współżycie z partnerem, który przecież wnosi jakąś florę bakteryjną do środka. Mnie się wody sączyły przed porodem. Nie wiem jak długo, być może jakiś czas niezauważalnie, bo przecież w ostatnim okresie przed porodem kobieta ma dużo wilgoci i ze śluzu i z moczu.
eurydyka
2007-12-12
22:03:35
Email
czesc Dziewczyny. wczoraj wieczorem zadzwonilam do swojego ginekologa. uspokoił mnie ze bierze na siebie odpowiedzialnosc za mnie i za moje dziecko. uzylam tego kremu. troszke sie balam jak to bedzie w nocy bo teraz mieszkam sama ale było wszystko dobrze. dzisiaj wiekszosc objawów ustąpiła. czuję się spokojniej. masz rację Pinkie, poszukam "bratnich dusz" na forum. tak jest sto razy łatwiej. :-)
kassienka
2008-05-14
19:21:06
Email
Witam!!! Czytajac wasze wypowiedzi troche sie zalamalam uzylam Gynazolu w 3 tygodniu ciazy za pozwoleniem jednego lekarza ginekologa a jak powiedzialm to drugiemu swojemu to powiedzial -jak pani zazyla to trudno no i od tamtej pory sie martwie co bedzie z moja dzidzia , czy ktoras z Was zastosowala na poczatku ciazy ??? Prosze napiszcie
ciekawa
2008-05-15
20:27:47
Email
Nie przejmuj sie ja w ciazy na samym początku jadłam tabletki na odczulenie-potem stosowałam srodki na grzybice pochwy i małej nic nie jest. Na niekórych ulotkach napisane było ze nie można w ciazy a mimo to miałam je stosowac. jeden gin powiedział mi że dziecko zawsze da sobie rade i to prada nie tak łatwo zaszkodzić dzieciątku. w końcu to lekarz kazał ci zażywać leki-prawda. Druga sprawa ze trzeba mieć swój rozum-jedni lekarze są zdania ze nie ważne co dolega matce najważniejsze jest dziecko-ja wole tych co dbają o matkę i dziecko. Wszystko trzeba wypośrodkować. Na pewno nic maluszkowi nie jest:)
kassienka
2008-05-16
09:02:45
Email
Dziekuje za slowa otuchy !!! mam nadzieje ze wszystko bedzie dobrze :) pozdrawiam

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum